Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Sprzęgło się zapowietrza chociaż układ jest szczelny - pompka ?Sprawdzilem szczelnosc

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa romeo 156 2.0 Ts 98 r
    Postów
    96

    Domyślnie

    Robie dokladnie tak samo jak jest napisane i na poczatku jest dobrze lecz po paru machnieciach pedalem znowu sie robi mieki dlatego skoro do trzpiena odpowietrznika wszystko jest ok to problem jest za nim czyli wysprzeglik. Jak wymienic wysprzegilk czy trzeba rozbierac skrzynie ?

  2. #12
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    tak trzeba zrzucić skrzynię by go wymienić. a masz widoczny wyciek? bo skoro się zapowietrza powinien być widoczny wyciek. tak mi się wydaje

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    near zamość
    Auto
    156 1,8 ts 98
    Postów
    372

    Domyślnie

    mi radzili, że jak płynu nie ubywa to raczej do wymiany pompka przy pedale

  4. #14
    gacek600
    Gość

    Domyślnie

    witam mam taki sam problem z zapowietrzającym sie sprzęgłem (płynu nie ubywa) ... co pomogło wymiana pompki sprzęgła czy wysprzęglika ?

  5. #15
    Użytkownik Embrion Avatar dawidov
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Katowice, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0 <114 kW> 1997r
    Postów
    19

    Domyślnie

    Witam . Mam ten sam problem co kolega zaczynający temat . Pompkę już wymieniłem i dalej są objawy zapowietrzania sprzęgła , z tym ze u mnie wygląda to tak ze jak sobie jadę spokojnie częsta zmiana biegów po mieście jest wszystko w miarę ok. Jak tylko wyjadę na kawałek trasy to po jakimś kilometrze ciągłej jazdy na jednym biegu przy dużych prędkościach sprzęgło praktycznie znika. Musze pompować by zmienić bieg. Dodam również ze cały płyn w układzie hamulcowym wymieniony na nowy . Wysprzęglik wymieniony w zeszłym roku. Brak wycieków płynu .

    Edytuje posta bo jak na razie od 2 dni mam spokój ze sprzęgłem. Okazało się ze po wymianę pompki dalej się zapowietrzał i jak stwierdził mechanik układ był odpowietrzony . Dodam ze wymieniał mi cały płyn z układu hamulcowego . Zajęło mu to z wymiana pompki jakieś 4 godzinki . Jak dla mnie bardzo szybko. Ale do rzeczy. Dwa dni temu miałem chwile wolnego czasu, a ze nie dawało mi to spokoju co się dzieje zdemontowałem akumulator i co patrze ? Półka pod akumulatorem w ogóle nie była demontowana. Wiec sobie mysle jak on to zrobił ale nic demontuje półkę i widzę jak przewód metalowo-gumowy jest wyciągnięty z zaczepu czyli sobie wisiał. Wiec przyszło mi do głowy układ nieodpowietrzony . Starałem się go odpowietrzyć jak układ hamulcowy ale nic to nie dawało ciągle sprzęgło miękkie i wpadało . <miałem założony wężyk ze zbiorniczkiem z płynem na odpowietrzniku >. Zapaliłem papieroska pomyślałem i zrobiłem inaczej pomocna noga braciszka zaczęła pompować sprzęgło jak już był pedał niby twardy wyciągałem zawleczkę o odciągałem wężyk do pozycji odpowietrzania układu bez wciskania pedału sprzęgła . W wężyku w tym momencie poszło powietrze . Po czym znowu dokładnie zadławiłem wężyk w wysprzęgliku i tak kilkakrotnie .Brat po kilku razach stwierdził ze od momentu kupna Aluni sprzęgło nie było takie twarde . Wiec stwierdziłem ze wystarczy . No i tak jak napisałem mam dwa dni spokoju nie muszę już wchodząc z rana do samochodu pompować by bieg wrzucić wszystko chodzi jak należy. Wiec u mnei wina lezała po stronie mechanika który nie odpowietrzył układu hydraulicznego sprzęgła .
    Ostatnio edytowane przez dawidov ; 21-03-2013 o 22:55

Podobne wątki

  1. Zapowietrza się układ hydrauliczczny sprzęgła TS
    Utworzone przez kamil5391 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2014, 13:57
  2. Ciągle zapowietrza się sprzęgło
    Utworzone przez kamil5391 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 09:09
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-08-2013, 14:15
  4. Układ szczelny ale słabo/w ogóle nie chłodzi
    Utworzone przez ap2 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 20:44
  5. Sprzęgło zapowietrza się:(
    Utworzone przez Mata w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-11-2012, 21:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory