Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Zgasła i nie chce odpalić :(

  1. #1
    czekal86
    Gość

    Domyślnie Zgasła i nie chce odpalić :(

    Witam
    Podczas jazdy do pracy zapaliła się kontrolka wtrysków i po 2 sekundach auto zgasło i nie chce odpalić, tzn nie zapala ale słychać po przekręceniu kluczyka takie troche jakby wycie i nie odpala... pasek kręci nie wiem jak ten od rozrządu bo nie zdejmowałem obudowy.... jak odkręciłem korek oleju to przy odpalaniu wałek się nie kręci, tyle zaobserwowałem jako laik mechaniki samochodowej....


    proszę o pomoc

  2. #2
    piećka
    Gość

    Domyślnie

    Pasek rozrządu powiedział pa pa.

  3. #3
    alfa145kubarado
    Gość

    Domyślnie

    Jak słychać wycie to pewnie rozrusznik kręci. jak on się kręci a silnikiem nie telepie to może być jeszcze bendix, który się nie wysuwa.Częsty przypadek ALFY I FIATA

  4. #4
    czekal86
    Gość

    Domyślnie

    wycie słychać a silnikiem nie telepie...

  5. #5
    alfa145kubarado
    Gość

    Domyślnie

    To jest szansa ze rozrusznik padł i nie wysuwa sie bendix trzeba zobaczyć co z nim jest albo rozrusznik ok tylko nie przenosi sie obrót rozrusznika na silnik. nie wiem jak tam to jest zrobione może rozrząd zerwany i tyle.było słychać jakiś trzask jak ci gasła??

  6. #6
    czekal86
    Gość

    Domyślnie

    żadnego trzasku, rano normalnie odpaliłem pięknie i spokojnie jechałem do pracy po 3 km zapaliła się marchewa i po 2 sek. zgasł i to wszystko, potem nie chciał zapalić może zaobserwowałem że marchewa dłużej gasła po przekręceniu kluczyka o jeden obrót przed odpaleniem... później wycie i nie zapala

  7. #7
    alfa145kubarado
    Gość

    Domyślnie

    to sprawdz ten rozrusznik

    ps. a to wycie wystepuje tak długo jak trzymasz kluczyk w pozycji AVV??

  8. #8
    czekal86
    Gość

    Domyślnie

    Witam, mechanik wstępnie stwierdził że zęby na pasku się pozdzierały, narazie patrzy dalej czy coś jeszcze się uszkodziło

  9. #9
    czekal86
    Gość

    Domyślnie

    Ząbki na pasku się przetarły, pasek wymieniony ale jakoś dziwnie pracuje jakby nie na wszystkich garach, spadła moc i szarpie na niskich obrotach... co może mnie czekać ? Dopiero we wtorek będę mógł jechać do jakiegoś mechanika ...

  10. #10
    jacek1968
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Skoro zeby na pasku rozrzadu ( a o tym pasku chyba pisales ???) sie starly ,
    to raczej doszlo do kontaktu tlokow(tloka) z zaworami i w obecnej sytuacji masz silnik do remontu.
    Trzeba zdjac glowice i zobaczyc co sie narozrabialo w srodku , ewentualnie zdjac jeszcze miske olejowa i sprawdzic dol silnika (panewki na korbowodach itp).
    Wszystkie objawy o ktorych teraz piszesz wskazuja na niedomykajacy sie zawor , lub kilka zaworow.
    Radzilbym nie jezdzic z takim silnikiem , bo moze dojsc do urwania sie krzywego zaworu i w silniku bedzie juz tylko troche zlomu do wysypania

Podobne wątki

  1. [159] Zgasła rozgrzana i nie chce odpalić....
    Utworzone przez quba w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-01-2016, 19:53
  2. Zgasła nie chce odpalić... Alfa 156
    Utworzone przez Stachu2422 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 22:16
  3. Odpaliła i po 2s zgasła i nie chce odpalić (2.4 JTDm)
    Utworzone przez masteros w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 19:57
  4. Zgasła i nie chce odpalić
    Utworzone przez black1233 w dziale 156
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 18-08-2012, 21:22
  5. [155] Zgasła i nie chce odpalić.
    Utworzone przez laska w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-08-2008, 06:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory