Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Alfa 166 2.0 TS

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Żukowo
    Auto
    AR 159 1.9 JTD
    Postów
    15

    Domyślnie Alfa 166 2.0 TS

    Witam jak się ma silnik w tej alfie?
    Czytałem że w TS lubią obracać się panewnki i pije olej
    jaki przebieg jest w miare bezpieczny dla tego silnika
    no i jak się ma zagazowany silnik , często są usterki jeśli oczywiście
    przyjmijmy że LPG został założony w prawidziwym warsztacie
    a nie w stodole

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    nie ma reguły, jak dbasz tak masz. Uważaj przy zakupie i tyle. Aha i nie żyłuj to pojeździsz. Przebieg może dojśc do 500 tyś spokojnie. Ja osobiscie w mojej byłej pracy miałem Lancię Kappę 2.0 benzyna z 98 roku z przebiegiem 450 tyś km i dopiero od niedawna jeździ na mineralu.

    A LPG to inna historia. Ja bym nie jeździł na bombie. Jak chcesz oszczędzac to kup klekota. A jak chcesz się cieszyć z fajnej jazdy benzyniakiem to nie zagazowuj.

    To moja opinia.Pozdrawiam.

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Problem z TS`ami w 166 wynika tylko i wyłącznie z faktu iż to trochę za słabe motory do takiej ciężkiej budy i trzeba spokojniej jeździć. Jeżeli właściciel o tym pamiętał i pamięta to pojeździ setki tysięcy km ale jeżeli "piłował" go na każdych światłach to ten motor w ciężkiej 166 nie pociągnie długo. 150KM na 1,5tony nadaje się tylko do spokojnej jazdy.
    Jeżeli chodzi o gaz to problemy mogą być tylko w najnowszych JTS. Wszystkie inne jak się dobrze zagazuje to chodzą jak złoto bez uszczerbku.
    To tylko indywidualna i subiektywna ocena czy dla kogoś to złe czy dobre rozwiązanie.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar blandor
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie
    Auto
    BYŁA ALFA ROMEO 147 2.0 TS 2002r JEST TOLEDO 2 2.3 v5
    Postów
    483

    Domyślnie

    Hejka. Ja posiadam takiego TS-a i naprawde mogę polecic. Jeżeli bedziesz dbac o to autko to nie ma z nim najmniejszych problemow. Tylko wszystkie wymiany trzeba robic na czas. Na poczatek licz sie z kosztami wymiany rozrzadu. Czesci okolo 900zł (paski, rolki, pompa wody, wariator) Ja nie wymienilem wariatora i teraz przy odpalaniu sie odzywa wiec na pewno nie nalezy oszczedzac Ogolnie od wymiany do wymiany oleju silnik na pewno spali troche oleju zwlaszcza jak bedziesz go pilowac. Moc jak dla mnie wystarczajaca fakt ze V6 to juz inna kategoria silnika i ten piekny dzwiek Co do gazu to wszystko zalezy od instalacji LPG jesli bedzie zalozona na dobrych podzespolach to raczej nic zlego sie z silnikiem nie stanie. Po zalozeniu LPG trzeba czesciej wymieniac swiece i przewody WN.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory