Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Jak sprawdzić czy moja wersja ma wiązkę od nawigacji w podsufitce?

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar Yerzo
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    -
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM Distinctive
    Postów
    173

    Domyślnie Jak sprawdzić czy moja wersja ma wiązkę od nawigacji w podsufitce?

    Witam,
    znalazłem na alledrogo antenę GPS/GSM/FM do swojego connecta (dołożony przeze mnie) w GT w śmiesznych pieniądzach.
    Czy jest jakaś możliwość aby sprawdzić czy auto posiada oryginalną wiązkę w dachu ?

    Wczoraj wyjmując connecta zauważyłem, że z tyłu radia są dwie kostki command : GPS i GSM. I tutaj pytanie : czy ta wiązka nie kończy się gdzieś w okolicach lampki w podsufitce i czy pod zdjęciu podsufitki nie napotkam problemu braku dalszej części wiązki prowadzącej do anteny.

    Oryginalną antenę mam na pewno tylko FM (długa i cieniutka).
    Dziwna sprawa bo po włożeniu karty SIM connect widzi pełen zakres GSM.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Auto
    wspomnienia po AR GT
    Postów
    582

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yerzo Zobacz post
    Oryginalną antenę mam na pewno tylko FM (długa i cieniutka).
    Dziwna sprawa bo po włożeniu karty SIM connect widzi pełen zakres GSM.
    oryginalną antenę masz na pewno i nie tylko radiową, jest to tzw. antena "biczowa" i zawiera w sobie antenę GSM, antenę GPS i antenę radiową, pod podsufitką w miejscu w którym zamontowana jest podstawa anteny z wbudowanym wzmacniaczem wychodzą trzy konektory elektryczne (radio, GSM, GPS ) i jedna złączka elektryczna zasilająca wzmacniacz anteny
    Ostatnio edytowane przez agentzo ; 03-11-2010 o 20:49

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar Yerzo
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    -
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM Distinctive
    Postów
    173

    Domyślnie

    Strasznie dziwne jest to rowiązanie w Alfa Romeo. Sam już nie wiem czy moje auto jest przystosowane pod Connect czy nie.

    Z tyłu radia są dwa kable do GSMu i GPSu a brakuje wtyczki od Body Computera, w której znajduje się min. podpięcie mikrofonu, który w GT i 147 umiejscowiony jest w lampce w podsufitce.
    Znowu w podsufitce obok lampki jest wtyczka na mikrofon :/ Tylko ciekawe dokąd ta wtyczka dalej biegnie ? Trzeba by zdjąć podsufitkę i słupki żeby dowiedzieć się tego.

    Czy jest taka szansa, że Alfa Romeo robi aż tak zamotane instalacje ?

    Znalazłem jeszcze jedną wtyczkę za radiem. Do czego ta z kolegi może służyć?
    Kształtem nijak pasuje do wejścia od Body Computera w radiu.


    Myślę, że wg. instrukcji montowania Connecta zamieszczonej na forum147.com da się podpiąć mikrofon bez posiadania białej wtyczki od Body Computera. Wg. instrukcji należy podciągnąć jedynie kable do PINu 9 i 18 w radiu.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Auto
    wspomnienia po AR GT
    Postów
    582

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yerzo Zobacz post
    Z tyłu radia są dwa kable do GSMu i GPSu a brakuje wtyczki od Body Computera, w której znajduje się min. podpięcie mikrofonu, który w GT i 147 umiejscowiony jest w lampce w podsufitce. Znowu w podsufitce obok lampki jest wtyczka na mikrofon :/ Tylko ciekawe dokąd ta wtyczka dalej biegnie ? Trzeba by zdjąć podsufitkę i słupki żeby dowiedzieć się tego.
    od mikrofonu w podsufitce przewody idą do BC a ztamtąd przez złącze D (tzw. złącze układów pomocniczych) do "CONNECT NAV+" i tak jak napisałeś nie masz tego złącza

    Cytat Napisał Yerzo Zobacz post
    Czy jest taka szansa, że Alfa Romeo robi aż tak zamotane instalacje ?
    osobiście nie mam problemu z odczytaniem schematów elektrycznych w AR

    Cytat Napisał Yerzo Zobacz post
    Znalazłem jeszcze jedną wtyczkę za radiem. Do czego ta z kolegi może służyć? Kształtem nijak pasuje do wejścia od Body Computera w radiu.
    jest to złącze D75 - złącze radiotelefonu dot. wersji przystosowanej do tel. komórkowego

    Cytat Napisał Yerzo Zobacz post
    da się podpiąć mikrofon bez posiadania białej wtyczki od Body Computera. Wg. instrukcji należy podciągnąć jedynie kable do PINu 9 i 18 w radiu.
    ze złącza D (18 drogowe) z tyłu ''CONNECT NAV +'' pin 9 - wejście mikrofonu i pin 18 - odniesienie do mikrofonu
    Ostatnio edytowane przez agentzo ; 04-11-2010 o 21:04

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Yerzo
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    -
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM Distinctive
    Postów
    173

    Domyślnie

    Wielkie dzięki agentzo za pomoc.
    Cytat Napisał agentzo Zobacz post
    osobiście nie mam problemu z odczytaniem schematów elektrycznych w AR
    Miałem tu na myśli to, że AR wkłada okablowanie od telefonu i nawigacji a nie wkłada złącza od Body Computera. W takim razie po co komu taki układ ?

    Dostałem dzisiaj w sklepie komputerowym kabelek od karty dźwiękowej ze zwykłego PCta.
    Leciutko podpiłuję wtyczki aby pasowały do PINów 9 i 18 a następnie przedłużę kabel od radia aż do lampki z mikrofonem.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kuris
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    156 SW 1,9JTD / 146 1,6 Boxer
    Postów
    459

    Domyślnie

    ja dziś u siebie znalazłem taką wtyczkę. jest to chyba do gsm albo gps nie mam pojęcia. pytanie czy to jest połączone z anteną na dachu czy gdzieś się kończy po drodze.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    DW / OP
    Auto
    AR 159 2.4jtdm
    Postów
    66

    Domyślnie

    Wg mojej wiedzy musisz mieć wiązkę od BC chyba ze masz coś doklądane i ktoś ją wywalił w powietrze ale wg mnie oryginalnie musi być.
    U mnie w 147 była na wysokości sterowania przewietrzaniem spięta z resztą instalacji.

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar Yerzo
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    -
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM Distinctive
    Postów
    173

    Domyślnie

    Sukces !

    Po kilku miesiącach kompletowania części udało podłączyć się Connect i wszystko działa jak w serii.

    Dzisiaj podłączyłem lampkę z mikrofonem pomimo braku kostki od Body Computera.
    Udało się podłączyć również antenę GPS, GSM, FM - tutaj ciekawostka - standardowa antena w GT ma funkcję FM oraz GSM.

    Koszty całego zestawu :
    1100zł - nawigacja
    90zł - lampka od Grande Punto z wersji Blue&Me
    100zł - nowiutka antena GSM, GPS, FM
    250zł - układ eliminujący miganie licznika (z włoskiego Ebaya - jeszcze nie zamontowane)

    Okazało się, że moja GT w wersji Distinctive posiada oryginalną wiązkę z kablami wprost z dachu od anteny aż do konsoli centralnej. Dziwna sprawa bo auto przygotowane jest pod montaż oryginalnej nawigacji a brakuje jej kostki od BodyComputera.

    Dziękuje wszystkim za pomoc !

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Auto
    wspomnienia po AR GT
    Postów
    582

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yerzo Zobacz post
    250zł - układ eliminujący miganie licznika (z włoskiego Ebaya - jeszcze nie zamontowane)
    lub osiowanie proxy, funkcja będzie dostępna w FES 2.6

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    DW / OP
    Auto
    AR 159 2.4jtdm
    Postów
    66

    Domyślnie

    Yerzo napisz coś o tej antenie, link podeślij...

    Robię to samo w 147, u mnie koszty na razie wyglądają tak:
    A. NAVI z kieszenią adapterem - 450zł [soft był 25 09 wiec to bez możliwości MP3, z Allegro, podobno niewłączana sprzedawana jako uszkodzona, uszkodzona była bo ktos wyrwał na chama płyte ale to naprawiłem sam, bezkosztowo tylko 3h w plecy no i master code, który zlikwidowałem sposobem opisanym na forum].
    B. Lampka u szwagrów z przesyłką 120zł [tu widzę, że się ePER nowy kłania :-)].
    C. Teraz antena i wiązka do niej.

    Agentzo - Można coś więcej o tym osiowaniu proxy?

    Założyłem się z kolegą że jak się zmieszczę do 1tys. to różnicę wypłaca on a jak pójdę powyżej to różnicę dopłacam ja.
    WIdze że mam szansę na dwie stówki...
    Ostatnio edytowane przez awtcka ; 14-11-2010 o 15:12

Podobne wątki

  1. Moja pierwsza Alfa 159 wersja TI ( małopolska)
    Utworzone przez Cisek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-04-2014, 20:43
  2. [159] jak sprawdzić a może gdzie sprawdzić turbine?
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 11:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory