Strona 90 z 135 PierwszyPierwszy ... 408081828384858687888990919293949596979899100 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 891 do 900 z 1341

Temat: JTDm - Ciężko pali na nierozgrzanym silniku

  1. #891
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    A jakie to były odchyły/korekty?

  2. #892
    Użytkownik Świeżak Avatar MM97
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa 159SW 1.9 JTDm
    Postów
    118

    Domyślnie

    1. -2
    2. -2
    3. -0.5
    4. -5

    Wysłane z Galaxy S7 Edge przy użyciu Tapatalka

  3. #893
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Pomyliłeś znaki przy cyfrach, ale jeśli czwarty wtrysk miał korektę bliską -5 to naprawdę dałeś ciała.
    W ogóle przy takich korektach wtryskiwaczy auto nie może dobrze odpalać i jeździć.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #894
    Użytkownik Świeżak Avatar MM97
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa 159SW 1.9 JTDm
    Postów
    118

    Domyślnie

    Dlaczego ja dałem ciała? Samochód przed zakupem sprawdzony - wszystko ok wg. diagnosty. Zaraz po zakupie samochód stał u mechanika, miał być kompleksowo sprawdzony i nic mechanikowi w oczy się nie rzuciło. Ile prawdy w tym co mówił jest - nie wiem, ale od kiedy samochód posiadam to są problemy z odpalaniem a po za tym nie było objawów typu spadek mocy, stuki i inne. Dopiero w tym tygodniu dałem auto do innego serwisu na diagnostykę komputerową i dopiero oni podali mi konkrety jeśli chodzi o wtryskiwacze i pozostałe rzeczy.

    Plus całej tej sytuacji jest taki, że salon, z którego kupowałem Alfe poczuwa się w małym stopniu do odpowiedzialności za to bo biorąc samochód w komis nie sprawdzili go w żadnym stopniu... Jestem umówiony na diagnostykę w ASO na ich koszt i co dalej się okaże.

  5. #895
    Użytkownik Świeżak Avatar Gzibo
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 16V 2007r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Napisał Gzibo
    Nie tyle chodzi o dłużej co o przy innych parametrach - czyli przy wyższej temperaturze otoczenia (przy zimnym silniku)
    Grzanie wtórne jest bodajże do +50C. O czym pisałem wcześniej. Po co więcej ? Podniesiesz do +60, to oznacza grzanie dłużej.

    @sdero , a pierwotne przy jakiej temperaturze otoczenia przestaje się włączać przy rozruchu na zimno? Bo o ten parametr mi chodziło. Żeby np. przy +10 na dworze grzanie pierwotne się jeszcze włączyło przy pierwszym uruchamianiu silnika.

  6. #896
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał MM97 Zobacz post
    Dlaczego ja dałem ciała? Samochód przed zakupem sprawdzony - wszystko ok wg. diagnosty. Zaraz po zakupie samochód stał u mechanika, miał być kompleksowo sprawdzony i nic mechanikowi w oczy się nie rzuciło. Ile prawdy w tym co mówił jest - nie wiem, ale od kiedy samochód posiadam to są problemy z odpalaniem a po za tym nie było objawów typu spadek mocy, stuki i inne. Dopiero w tym tygodniu dałem auto do innego serwisu na diagnostykę komputerową i dopiero oni podali mi konkrety jeśli chodzi o wtryskiwacze i pozostałe rzeczy.

    Plus całej tej sytuacji jest taki, że salon, z którego kupowałem Alfe poczuwa się w małym stopniu do odpowiedzialności za to bo biorąc samochód w komis nie sprawdzili go w żadnym stopniu... Jestem umówiony na diagnostykę w ASO na ich koszt i co dalej się okaże.
    Trochę może wyolbrzymiłem. Jeśli ktoś nie zna się na mechanice, to powierzając auto fachowcom powinien oczekiwać fachowej naprawy. Ale jak widać... Bo jeśli problem trudnego odpalania występuje od dawna, to korekty to jedna z pierwszych rzeczy, które bym sprawdził. Podczas zakupu jeszcze.
    Ale skoro to występuje od samego momentu zakupu to prawdopodobnie sytuacja nie była od uratowania.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #897
    Użytkownik Świeżak Avatar MM97
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa 159SW 1.9 JTDm
    Postów
    118

    Domyślnie

    No niestety dopiero jak sam zacząłem czytać o pomyślałem o sprawdzeniu kompresji i wtrysków. Teraz zostaje tylko poinformować byłego właściciela o ukrytej wadzie, o której mnie nikt nie poinformował.

  8. #898
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał MM97 Zobacz post
    Plus całej tej sytuacji jest taki, że salon, z którego kupowałem Alfe poczuwa się w małym stopniu do odpowiedzialności za to bo biorąc samochód w komis nie sprawdzili go w żadnym stopniu... Jestem umówiony na diagnostykę w ASO na ich koszt i co dalej się okaże.
    Dziwna sprawa, że nie sprawdzili tak podstawowej rzeczy jak korekty. W nowoczesnych dieslach to podstawa jeśli chodzi o diagnostykę. Kupując auto pojechałem z nim do ASO. Dostałem wydruki ze wszystkich centralek i zostałem poinformowany, że korekty wtrysków oraz pozostałe parametry pracy mieszczą się w przyjętych normach. Także ciśnij ich konkretnie, bo trochę zawalili temat o czym najlepiej świadczy fakt, że auto miało problemy z rozruchem.

  9. #899
    Użytkownik Świeżak Avatar MM97
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa 159SW 1.9 JTDm
    Postów
    118

    Domyślnie

    W środę mam im zostawić samochód i będą diagnozować. Ja od momentu zakupu nie czuje różnicy żeby coś w silniku gorzej chodziło więc nie mam zamiaru im odpuszczać. Czas pokaże na czym się skończy

    Wysłane z Galaxy S7 Edge przy użyciu Tapatalka

  10. #900
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    no to kolego się narobiło.nie nacieszyłeś się.ostatnio też rozmawiałem z chłopakiem co robił kapitalke przy takim silniku na liczniku miał niby 270tys.a oleju więcej spalał niż paliwa.tylko on robił kapitalke nie zmieniał silnika

Podobne wątki

  1. Biały dym na nierozgrzanym silniku
    Utworzone przez vtvs w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 22:28
  2. Ciężko pali na zimnym silniku przerywa szarpie
    Utworzone przez murzyncannaba w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 11:37
  3. [159] Alfa 159 1.9 jTDm - nie odpala / ciężko pali / kontrolka świec żarorowych
    Utworzone przez gresko1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 13:36
  4. [159] 1.9 JTDm 150km - Ciężko odpala na zimnym silniku
    Utworzone przez Wolfer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 20:04
  5. Ciężko odpala na zimnym silniku 1.9 jtdm
    Utworzone przez mike87 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 07:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory