Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: blow off w 1.9 jtd :) czyli mam pssss

  1. #1
    chudy
    Gość

    Talking blow off w 1.9 jtd :) czyli mam pssss

    przedstawiam wam efekt kilku godzin mojej pracy w 100% dzialajcy blow off w jtd (moze pierwszy w polsce w alfie 1.9 jtd ) odrazu uprzedzam pytania o sens przerobki!! po pierwsze nie zauwazylem negatywnych ani pozytywnych skutkow przerobki w najblizszych dnaich zrobie serie testow z programem race chrono z dzialajacym zaworem jak i bez niego w wtedy okaze sie czy sa widoczne jakiekolwiek zmiany zastoswalem blow offa firmy hks model II limited edyszyn zawory tej firmy sa jako jedyne mi znane dzialajce w trybie sekwencyjnym dzieki czemu nie potrzeba bylo stosowac wyłacznika czasowego pozatym postaram sie jeszcze dzis zrobic opis wraz ze zdjeciami krok po kroku co i jak sie montuje wrzuce na forum na filmikach slychac bardzo cicho prace zaworu z jednej strony spowodowane jest to zakloceniami z zew z drugiej alfa ma bardzo dobre wyciszenie maski i kabiny na zew duzo lepiej slychac efekt co postaram sie tez w najblizszym czasie nagrac korzystajac z okazji mam do sprzedania zawór hks III generacji (czyli nowszy niz u mnie zalozony) ktory rowniez pasuje do silnikow jtd(w tym przypadku trzeba troche dolozyc rzeczy ale o tym napisze w opisie w dziale zrob to sam i turbo benzynowych oczywiscie nowy nigdy nie uzywany wiecej info na priv http://www.youtube.com/watch?v=sMbu-3p6IWA
    http://www.youtube.com/watch?v=UVNyGeMcmZw

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Czy jest jakiś wymierny efekt stosowania blow-offów oprócz ,,pssss'' ??
    Pytam bo strasznie dużo sprzecznych info w sieci .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  3. #3
    chudy
    Gość

    Domyślnie

    przy braku zaworu turbina podczas zmiany biegow na czas odlaczenia napedu pompuje powietrze ktore nie jest niegdzie wtłaczane a przez to wyhamowywuje sie przez tworzace sie w kolektorach sprezone powietrze, w przypadku zamontowanego zaworu nadmiar powietrza uchodzi bokiem z ladnym psss i turbina nie zwalnia tylko juz rozkrecoan szybciej wstaje przynajmniej taka jet teoria jak mowilem sprawdze programem i postaram sie wrzucic na forum wykresy wtedy ocenimy czy to jest tylko ladne psss czy jakies tam setne sek

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Do turbobenzyn są jakieś inne modele blowoffów ???
    Masz jakiś link do producenta ,tylko renomowanego nie jakiś shit ??
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  5. #5
    chudy
    Gość

    Domyślnie

    w turbodieselu i turbobenz zawory sa takie same !!! w benzynach jest duzo latwiejszy montaz tak naprawde w wiekszosci przypadków plug & play ewentualnie jakias przejsciówka i dziala w dieslach trzeba sie troche pomeczyc (nie ma przepustnicy i trzeba sobie ja "zrobic" tzn tylko sterowanie zaworem ale jesli wszystko jest pod reka to max 2 godz i zamontowane tu masz link do strony hks http://www.hksusa.com/categories/?id=1062 w usa bardzo cenia ta firme w pl osiagaja astronomiczne ceny;/ sa na allegro jakies ala hks ale to chinskie i nie wiadomo jaki to ma dzwiek i jak z trwaloscia ( ja mam wlasnie zalozonego oryginalnego hks i drugiego na sprzedaz
    Ostatnio edytowane przez chudy ; 16-11-2010 o 15:12

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Brawa za pracę ale w dieslu to jest z pupy...

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    W dielsach
    Cytat Napisał chudy Zobacz post
    (nie ma przepustnicy i trzeba sobie ja "zrobic"
    , dlatego zjawisko

    Cytat Napisał chudy Zobacz post
    przy braku zaworu turbina podczas zmiany biegow na czas odlaczenia napedu pompuje powietrze ktore nie jest niegdzie wtłaczane a przez to wyhamowywuje sie przez tworzace sie w kolektorach sprezone powietrze
    nie występuje

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    w bravo w 1.9 jtd widzialem juz bova syczy dobrze u Ciebie, ten zawor co masz zalozony to gdzies dorwal ?
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał chudy Zobacz post
    przy braku zaworu turbina podczas zmiany biegow na czas odlaczenia napedu pompuje powietrze ktore nie jest niegdzie wtłaczane a przez to wyhamowywuje sie przez tworzace sie w kolektorach sprezone powietrze, w przypadku zamontowanego zaworu nadmiar powietrza uchodzi bokiem z ladnym psss i turbina nie zwalnia tylko juz rozkrecoan szybciej wstaje przynajmniej taka jet teoria jak mowilem sprawdze programem i postaram sie wrzucic na forum wykresy wtedy ocenimy czy to jest tylko ladne psss czy jakies tam setne sek
    A jak powietrze może hamowac wirnik turbo? ;] Szukałem dużo na ten temat i w gruncie rzeczy to ściema, albo nakręcanie obsesji. Zresztą bez blow offa brzmi nawet fajniej. Przykład: http://www.youtube.com/watch?v=28SGg7AuNZE (polecam oglądac w 480p i trochę podgłosic). Poszukajcie sobie w youtube wyrażenia 'dose' i pochodnych, jak wam się chce w googlach także. Użytkownicy turbo benzyn bez żadnych zaworów upustowych nie zaobserwowali żadnych uszkodzeń nawet po kilkunastu/kilkudziesięciu tysiącach km.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  10. #10
    chudy
    Gość

    Domyślnie

    dlatego napisalem ze w teorii mozliwe ze nic nie da poza pssss ale i tak mi sie to podoba, i w przeciwienstwie do turbo benzyn moge kazdej chwili jednym pstryczkiem w czasie jazdy to sobie odlaczyc lub wlaczyc zawory ktore mam sa import z usa syczy ok tylko jak pisalem wnetrze alfa ma bardzo dobrze wyciszone za to na zew juz elegancko slychac pozatym jak w kazdym przypadku zdania sa podzielone jesli tylko nie ma zadnego nbegatywnego wplywu na osiagi to bede z nimi jezdzil, bylem juz w trasie z zaworem (400km) i nie zauwazylem zadnych negatywnych zmian w osiagach czy pracy silnika takze nie pojawily sie zadne bledy wiec wydaje mi sie ze krzywdy nie zrobie sobie tym pozatym kazda(?) turbo benzyna posiada zawor DV czyli cicha wersja blowa przynajmniej tak mi sie wydaje brat takze zamontowal sobie blowa do skody 1.8 t (benzyna) i takze nie widac negatywnych zjawisk tego cuda

Podobne wątki

  1. [156] Blow off do 2.4 JTD
    Utworzone przez Starscream w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 10:06
  2. Przy maksymalnym skręcie słychać pssss
    Utworzone przez 156X w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-11-2010, 14:51
  3. [164] blow off
    Utworzone przez berciko1 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2010, 18:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory