Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 110

Temat: [156] Moje modyfikacje sw 2,4jtd 20v w firmie Cinsoft-240.1km/536,5Nm

  1. #51
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    moze taki zestaw by lepiej sobie radzil niz "mocniejsza seria" http://en.sachsperformance.com/sachs...0905/index.htm ?
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  2. #52
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie

    ciekawa sprawa ale cena zabojcza jak za samo sprzeglo, za ta cene mozna miec komplet z dwumasa do 1,9jtd 150KM.

  3. #53
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cena zabójcza fakt,ale jesli jest to dobry patent to można by było się pokusić.Pytanie czy ktoś taki zestaw ma u siebie? No i niestety niewiadomo,jak te sprzęgło zareagowałoby na grubszy niuton przy większych modach.

  4. #54
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie

    sprzeglo to pol biedy, ale seryjny dwumas bylby chyba zbyt gwaltownie spinany i chyba jego zywot bylby skrocony.

    moze lepszym rozwiazaniem bylby kit 4p z valeo z kolem jednomasowym, z tym ze do fiata nie robia ale maja cos do opla a wiadomo ze 1,9cdti w oplach to nasz poczciwy jtd z ale nie wiem jaka tam jest skrzynia.

    ale Cinek pewnie cos wyczaruje
    Ostatnio edytowane przez kinol156 ; 27-11-2010 o 23:15

  5. #55
    kecaj77
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co się orientuje to jest możliwość wrzucenia jednomasu do 1,9jtd 16v, kiedyś się tym interesowałem. Tylko jedyną wadą są koszta, bo części trzeba sprowadzać z Włoch. Może Marcin ma jakiś pomysł na coś tańszego

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie

    ooo to ciekawe co piszesz a kojarzysz moze chociaz jakiego producenta byly to czesci?

  7. #57
    kecaj77
    Gość

    Domyślnie

    Jak będzie potrzeba to poszperam i poszukam

    Pozdro

  8. #58
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Jednomas napewno byłby bardzo wytrzymały,ale obawiam się ,że szybciutko zniszczyłby nasze skrzynie.

  9. #59
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie

    no wlasnie, ale jesli nic innego nie da sie zaadoptowac do naszych motorow to chyba niestety bedziemy musieli kierowac sie zasada "cos za cos"

  10. #60
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post

    Jeśli faktycznie dymienie jest jak na ori sofcie to tylko podziw.Przepływka została ,czy już jej nie ma?
    Na wstępie przepraszam za późne odpowiedzi.
    Ad tematu - przepływka została, turbo ładnie wstaje od 1,7k dzięki 5ciu garom.
    Auto nie dymi, zapas jest.

    ---------- Post dodany o godzinie 21:54 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:50 ----------

    Cytat Napisał Kolin Zobacz post
    Z tego co wiem JTD 140 i JTDM 2.4 175 PS w Seri mają te same sprzęgła. Ciekawe co tam siedzi.
    Tu się kolega myli. Zestaw w 175 to zupełnie inna bajka porównując z innymi (starszymi) 2.4 czy też całą rodziną 1.9. Podstawowa różnica pomijając kwestię wielkości itd to łożysko oporowe zwykłe i hydrauliczne, wieniec itd.

    ---------- Post dodany o godzinie 21:55 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:54 ----------

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    A powiedz kecaj77,jak w warunkach miejskich zachowuje się to sprzęgło,czy jest tak konfortowe jak w przypadku serii? Chodzi mi konkretnie, czy aby nie trzeba murzyńskiej nogi do wciskania sprzęgła?
    Sprzęgło chodzi jak seria.

    ---------- Post dodany o godzinie 21:56 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:55 ----------

    Cytat Napisał kecaj77 Zobacz post
    Z tego co mi wiadomo to obyło się bez większych przeróbek, nic nie jest wycinane no i zderzak mogę normalnie ściągnąć.

    Pozdro

    Trzeba podcinac, przesuwac chłodnice itd ale da się to zrobic tak aby wyglądało jak seryjne Niemniej IC musi miec wejście/wyjście po jednej stronie.

    ---------- Post dodany o godzinie 22:00 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:56 ----------

    Cytat Napisał kinol156 Zobacz post
    to ostatnie to pewnie juz do nowego jtd 2,0. jesli wymiary sa te same i wieloklin tarczy tez to pewnie siadzie bez problemu
    MJTD 2.0 ma zupełnie inne sprzęgło - nic wspólnego z 1.9 JTD/MJTD czy 2.4JTD. Sprzęgło jest takie jak w 2.4 mjtd.

    ---------- Post dodany o godzinie 22:03 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:00 ----------

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    A już miałem nadzieję.No nic trzeba czekać.Najgorsze jest to,że nikt nie opracował ,póki co, mocnego sprzęgła organicznego do jednostki 1,9 JTD.Nawet zagraniczne fora opierają się maxymalnie na spiekach ,co jest średnim rozwiązaniem.Cinek działaj ,jesli faktycznie masz dobrą koncepcję ,będziesz pionierem .
    Spiek zabije skrzynię to raz, dwa jest bardzo niekomfortowy. Analogiczna sytuacja jest w TDI - robiłem w zeszłym tygodniu starą pompę na jednomasie - komfortu jazdy brak - telepie jak w starym ursusie.

    Pozdro

    ---------- Post dodany o godzinie 22:05 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:03 ----------

    Cytat Napisał kinol156 Zobacz post
    sprzeglo to pol biedy, ale seryjny dwumas bylby chyba zbyt gwaltownie spinany i chyba jego zywot bylby skrocony.

    moze lepszym rozwiazaniem bylby kit 4p z valeo z kolem jednomasowym, z tym ze do fiata nie robia ale maja cos do opla a wiadomo ze 1,9cdti w oplach to nasz poczciwy jtd z ale nie wiem jaka tam jest skrzynia.

    ale Cinek pewnie cos wyczaruje
    W oplach, saabach jest 240tka nie pasująca do fiatowskich jtd/mjtd - tam po prostu jest motor fiata z GMową skrzynią.
    Jednomasu do JTD nie ma, Valeo miało robic ale o ile mi wiadomo wycofali się z tego (sprawdzałem w momencie szukania przeniesienia do mojego punto).

    ---------- Post dodany o godzinie 22:13 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:05 ----------

    Jeśli chodzi o opisywana 175tkę - zapas jeszcze jest. Zdecydowałem się jednak na pozostawienie widocznych parametrów - jeśli po większym przebiegu nic w aucie nie będzie protestowac można pobawic się dalej, można również górą przeciągnąc moc. Przy obecnych czasach wtrysków rail jest idealnie trzymany wg zadanej wartości, auto nie zostawia czarnej smugi tak więc zapas na pewno jest.
    Gdyby to było moje auto zapompowałbym więcej o dziesiątkę doładowania, rail byłby ustawiony na pewno na 1650 (seryjnie 1400)

    Pozdrawiam
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

Podobne wątki

  1. 166 - 2.4 JTD 10V 140 KM CF3 modyfikacje
    Utworzone przez Kowalm w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 22:26
  2. Wachacze górne co sadzicie o tej firmie
    Utworzone przez kamol w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 22:51
  3. [166] 2.4JTD 140KM - modyfikacje silnika - podniesienie mocy...
    Utworzone przez b-ski w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 14-08-2009, 16:55
  4. Opinie o firmie Unitronic ?
    Utworzone przez Superjahu007 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 20:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory