Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Mój wynalazek - inteligentne wycieraczki

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie Mój wynalazek - inteligentne wycieraczki

    Wreszcie uporałem się z przerywanym pseudointeligentnym tryb pracy wycieraczek. Dla przypomnienia pracuje on z interwałem ok 6 sekund na postoju i wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się do około 3 na jednym biegu i nieco mniej na drugim(w wersji bez czujnika wycieraczek). W przypadku mniejszych opadów, mżawki itp. to zbyt często i powoduje że wycieraczka chodzi po suchej szybie. Nie wiem czemu coś takiego wymyślili zamiast klasycznego pokrętła zmiany czasu( w julce chyba jest tak samo).
    Zrobiłem na atmedze sterownik który oszukuje body komputer i działa tak że w jednym z przerywanych trybów przerywanych "uczymy" go interwału jaki nam w danej chwili odpowiada. Jedno krótkie pociągnięcie sprysku to start nauki, drugie to koniec (oba synalizowane pojedynczym oraz podwójnym "piknięciem") po czym układ włącza raz wycieraczkę co zapamiętany czas. W każdej chwili można nauczyć go ponownie. W trybie tym sprysk nie działa, pozostałe tryby działają jak dawniej. Układ działa na stole, pozostaje mi wpięcie do auta. Nie wiem czy nie wprowadze pewnych modyfikacji ale to już tylko kwestia zmiany oprogramowania mikrokontrolera.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    To się właściciele Mito ucieszą! Jak byś miał wolną chwilę to pomyśl o wyłączniku do VDC w 156...

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Pokonane będą jak włożysz to bezinwazyjnie (na kostce) do auta.
    Wtedy chętnie się zaopatrzę u Ciebie.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Tak łatwo to nie ma. Nie da się wpiąć w istniejąca kostkę bo to wymaga odcięcia sygnału przełacznika wycieraczek od bodycompa. Najbardziej elegancko byłoby rozebrać wtyczkę przy bodycompie i wsadzić tam piny z modułu a oryginalne do niego wpiąć ale to delikatna zabawa bo to 120 drutów w jednym miejscu. Prościej wpiąć się w wiązkę pod kierownicą rozcinając 2 przewody. Oczywiście można zakończyć to złączem.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 24-11-2010 o 19:47

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Działa w aucie .
    Edit: Porty mikrokontrolera nawet nie wykorzystane są w połowie myślę żeby wykorzystać je do załączania trybu D po uruchomieniu. Tyle że trzebaby to powiązacć z temperaturą żeby w okolicach zera jednak nie działało.
    A może coś jeszcze można by wymyślić przy uruchomieniu auta??
    Ostatnio edytowane przez metan ; 27-11-2010 o 18:30

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Ktoś zmienił tytuł wątku. Ja je przerobiłem z "inteligentnych" na zwykłe i to raczej żaden wynalazek bardziej "modyfikacja".
    Ostatnio edytowane przez metan ; 01-12-2010 o 08:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory