Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: 156,cos nie tak z płynem chłodzacym

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    zmień chłodnice, sprawdź nagrzewnicę i zobaczymy

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Domyślnie

    Wyczytałem na jakim forum motoryzacyjnym,oczywiście nie dotyczy to w 100 procentach alfy, ale masz racje.[
    przegoń auto z butem w podłodze, ale kilkanascie km może nie wystarczyć by wyparowała woda i zniknęła emulsja z korka i rury wlewu oleju.
    zima i wczesna wiosna plus krótkie odcinki jazdy równa się kawa z mlekiem pod korkiem oleju. W V6 jest wlew oleju wyprowadzony ponad pokrywę głowicy długą plastikową rurką i różnica temperatur oraz wysoka wilgoć w powietrzu robią swoje.

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Domyślnie

    Dziś trochę pośmigałem,zrobiłem 120km,tak po 40km zatrzymałem auto,zajrzałem pod korek znowu masło wytarłem,jadę dalej.Po 70 km znowu na parking,znowu masło tylko mniej,dotarłem do domu zaglądam pod korek ,a tam brak śladu jakiego kolwiek masła,jeszcze się tak bardzo nie ciesze ale jestem bardziej spokojny.W poniedziałek przyjdzie chłodnica będziemy walczyć,napisze jak poszło

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Domyślnie

    Dobra jestem,dałem rade prawda jest taka,wymiana chłodnicy w 156 jest tak prosta jak pierdniecie muchy,czytałem na naszym forum o łamaniu kratek w spodzie zderzaka,odkręcaniu zderzaka,nie prawda.Odkręciłem spod,auto oczywiście w powietrzu,następnie 4 śruby na wentylatorze,wyjąłem puszkę z filtrem powietrza,2 śruby pod akumulatorem,wyszedł wentylator,odpiąłem waz na dole,spuściłem wodę.CZTERY śruby odkręcasz z góry po rozebraniu wlotów powietrza,i cztery z dołu,z dołem gorzej ponieważ potrzeba długiego śrubokręta z końcówka na 8 w miarę cienka aby się przedostać przez te dolne plastry miodu,ja dodatkowo podparłem się takim cudem jakim jest magnes na śrubokręcie aby wydostać spadające śruby.Najgorzej JEST Z DWOMA ŚRUBAMI 7 KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘ NA SAMYM DOLE,były mocno zardzewiałe i ciężko do nich się dostać po przez dół zderzaka, ale stworzyłem klucz w kształcie L ale na tyle krotki którym dałem rade.Chłodnica wyszła dołem bez problemów,wymyłem zbiornik ,węzę,wyczyściłem co się dało ,włożyłem nowa podpiąłem ,wypłukałem woda destylowana poprzez zalanie i odpalenie ok,tyle ze weszło coś ponad 4 litry płynu,ale rok temu wymieniałem płyn i po jakim czasie dolałem jaki 1l.Ok tyle moich sugestii co do wymiany chłodnicy tak w skrócie ,a wracając do tematu,w starym płynie nie było nawet jednego oczka oleju,co jest pocieszające ale syf był okropny pewnie dzięki tej starej chłodnicy,a co do nagrzewnicy poczekam jak zrobi się trochę cieplej bo kolana mi zamarzły/a jeszcze jutro pokarze jak wyglądała stara chłodnica,trochę wstyd ale

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar wiluxx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    TKN
    Auto
    156 1.8 TS
    Postów
    119

    Domyślnie

    Mam podobny problem ze znikającym płynem. Też obstawiam chłodnice, lecą lamelki i wydaje mi się że trochę tak jakby paruję czasami z niej. Auto się nie przegrzewa, nie straciło dynamiki. Ale nie daje mi spokoju temat UPG, to byłaby najgorsza informacja dla mnie. Daj znać czy wymiana chłodnicy rozwiązała problem znikającego płynu.
    Oraz mam takie pytanie, czy jak nasz duży obieg, to wąż górny chłodnicy robi się dość twardy??
    AR 156 1.8 TS '98 MOD0.66 SportPack 3 + LPG STAG-4 plus + MJ

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Domyślnie

    jest twardy ale bez przesady pod dłonią się ugina,moim zdaniem pod takim cisnieniem musi byc twardy,koszt chłodnicy to 277zł plus płyn 70zł,którego jak na razie została cała druga 4l bania

Podobne wątki

  1. Problem z płynem chłodniczym.
    Utworzone przez lysy13 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-08-2015, 15:18
  2. Kabelek od pojemniczka z płynem do wspomagania..
    Utworzone przez Polo87 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-07-2013, 20:50
  3. [155] Problem z płynem chłodniczym
    Utworzone przez cerciarz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-03-2011, 22:31
  4. [156] Co z tym płynem w chłodnicy?
    Utworzone przez Izabela w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 17:18
  5. Problem z płynem chłodniczym
    Utworzone przez XxdiabloxX w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 22:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory