Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Temat: 147 problem ze spalaniem

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gizu
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Małopolska, Naprawa :)
    Auto
    Alfik 147 1.9 Jtd 115KM 2003
    Postów
    32

    Domyślnie 147 problem ze spalaniem

    Witam wszystkich
    Moją alfę mam od ponad 8 miesięcy. Jest to 147 1.9 JTD 115KM, samochód sprowadzony z Włoch z przebiegiem 76tyś(czy realny nie wiem, wszystko wskazuje że tak) zresztą to nie ważne.

    Alfikiem zrobiłem coś koło 7 tyś i autko spisuje się całkiem dobrze.

    Niepokoi mnie jednak fakt zwiększającego się spalania, teraz gdy za oknem zaczęło być zimno auto potrafi wypić 10litrów/100km. Robię krótkie przebiegi więc nie dziwi mnie że autko pali trochę ponad normę, ale różnica z wcześniejszego okresu to ponad 3 litry, a nie jestem raczej rzeźnikiem i jeżdżę raczej spokojnie.

    Zauważyłem też dziwne zachowanie się komputera pokładowego, mianowicie pokazywane spalanie podczas ruszania sięga czasem do 30 litrów( wcześniej podczas ruszania na 11 max przy butowaniu).

    Wiem że nie ma się co za bardzo przejmować pokazywanym spalaniem ale dlaczego ono w przypadku ruszania wzrosło prawie x3?
    Dziwne jest to że podczas ruszania bez gazu wskazuje od razu 20 litrów i nie robi różnicy czy wcisnę pedał do około połowy (pokazuje tak samo).

    Dziwi mnie strasznie to że pokazywana wartość spalania maleje po 0.1 litra/100km (co kilkaset metrów - wiem że komp odczytuje spalanie co ok. 400 metrów) i zmniejsza się do normalnego spalania, ale gdy się zatrzymam i ruszam od zera np. spod świateł odliczanka zaczyna się od nowa.

    Dodam że Alfik jeździ normalnie, nie mam spadku mocy, nie kopci.
    Wymieniłem filtry i olej, czyściłem zarówno zawór egr jak i ta przepustnicę do której jest podpięta rura od ic. Także przeczysciłem czujnik doładowania. Sprawdziłem też dolot i przewody idące do gruchy od zmiennej geometrii turbiny. Wszystko wygląda na szczelne.

    Autko podpiąłem pod kompa, FES nie pokazał żadnego błędu,
    choć zauważyłem że FES pokazuje u mnie jakby nie doładowanie.
    Wynikało by że problem mam z doładowaniem ale to chyba odpada bo przecież auto reaguje żwawo na dodanie gazu, nie kopci, nie bierze też oleju i nic nie wskazuje na to by problemem była turbina.

    Siedząc i przeglądając forum i podobne przypadki przychodzi mi do głowy że powodem zwiększonego spalania jest przepływka.
    Ale czy napewno?
    Jeśli spotkaliście się z takim przypadkiem w swoim skarbie i wiecie jak to naprawić proszę pięknie o pomoc

    Pozdrawiam
    Grzesiek.



  2. #2
    patryk147
    Gość

    Domyślnie

    Osobiście zacząłbym od wymiany przepływki.

    Pozdr.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryk147 Zobacz post
    Osobiście zacząłbym od wymiany przepływki.

    Pozdr.
    Albo choćby jej odpięcia na próbę.

    Jednak zanim to zrobisz sprawdź przy pomocy FES measured air flow i desired air flow. Jeśli Twój EGR nie jest zaślepiony obie wartości powinny być jednakowe. Jeśli są znaczące różnicę, albo np przy biegu jałowym measured skacze od 300 do 450, czy też zachowuje się w inny dziwny sposób.... Winowajcę masz.
    Ostatnio edytowane przez cuoreventi ; 28-11-2010 o 01:59

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gizu
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Małopolska, Naprawa :)
    Auto
    Alfik 147 1.9 Jtd 115KM 2003
    Postów
    32

    Domyślnie

    Rozumiem że chodziło Ci o ciśnienie powietrza aktualne a docelowe zalecane przez kompa.
    No więc tak, wykonałem mały test - tylko na niedogrzanym silniku :/ pewnie to będzie miało też troszkę znaczenia.
    I tak na wolnych obrotach aktualne ciśnienie powietrza oscyluje ok 320 do 350 więc chyba nie ma tragedii, ale po wciśnięcu gazu różnica jest bardzo duża np. wskazywane 1200 a docelowe 1700 i czym wyższe obroty tym ta różnica większa. I tak też miałem 4 dni temu jak sprawdzałem na ciepłym silniku.
    Sprawdziłem tez zawór EGR na wolnych obrotach jest otwarty coś ok. 40%
    a jak przycisnę gaz to się zamyka do 1% więc chyba działa ok.
    Będę musiał chyba kupić przepływkę bo to jedyne co mi przychodzi do głowy.
    Ewentualnie poszukam kogoś co by na chwilkę podmienić i sprawdzić czy to faktycznie wina przepływomierza.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Ciśnienie czy inaczej ilość powietrza mierzona (measured) powinna odpowiadać wskazaniom narzuconym przez komputer (desired) w każdym zakresie prędkości obrotowej silnika.
    EGR po po powinieneś sprawdzić, że w przypadku gdybyś miał zaślepiony to na biegu jałowym właśnie przez to zaślepienie było by zakłamanie w wynikach mierzone/docelowe.

    Najlepiej jakbyś podmienił przepływkę na sprawną, i stwierdził czy problem dużego spalania przestał istnieć.
    W ostateczności wypięcie kostki może pomóc w zdiagnozowaniu.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Chrzanów
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd 2001r- była, bravo 2.0 multijet- jest
    Postów
    245

    Domyślnie

    A jak ciśnienie doładowania mierzone jest większe od docelowego, to co wtedy? U mnie jest większe w całym zakresie obrotów.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Ciśnienie doładowania to boost pressure. Przepływomierz mierzy Air flow.
    To są zupełnie inne elementy

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gizu
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Małopolska, Naprawa :)
    Auto
    Alfik 147 1.9 Jtd 115KM 2003
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    Ciśnienie doładowania to boost pressure. Przepływomierz mierzy Air flow.
    To są zupełnie inne elementy
    Kolego Cuoreventi dzięki za wyjaśnienie i chęć pomocy.

    Ze względu na to że nie mam skąd pożyczyć sprawnej przepływki
    jeszcze nie sprawdziłem co jest z tą w moim autku.
    Przez tą zimę która zaatakowała dość mocno nie sprawdziłem nic :/ -niestety nie mam kanału, ani dużego i ocieplonego garażu.

    Zrobiłem tylko przed chwilą wykresik w FES-ie i jeśli ktoś ma ochotę i zna się na tym to proszę oblookać. Będę bardzo wdzięczny
    http://sokolball.neostrada.pl/FESExp_1012051500_ALFA%20147%201.9%20JTD_File1.csv
    Z tego co tam widzę różnica między mierzonym a docelowym przepływem rośnie proporcjonalnie do obrotów silnika, także między ciśnieniem doładowania jest różnica.
    Kurde czy problemem może być jednak turbina?
    Ostatnio edytowane przez gizu ; 05-12-2010 o 15:12 Powód: poprawka do linka

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie

    Zawór doładowania wygląda na nie do końca sprawny, zrób też wykres zachowania się czujnika doładowania overboost jak procentowo się otwiera. przepływka wygląda na sprawną, egr też, widać że nie zaślepiony.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gizu
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Małopolska, Naprawa :)
    Auto
    Alfik 147 1.9 Jtd 115KM 2003
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał khropek Zobacz post
    Zawór doładowania wygląda na nie do końca sprawny, zrób też wykres zachowania się czujnika doładowania overboost jak procentowo się otwiera. przepływka wygląda na sprawną, egr też, widać że nie zaślepiony.
    Kolego poprawiłem właśnie linka teraz jest nowy wykres wraz testem overboost'u.
    Mógłbyś looknąć?

Podobne wątki

  1. 1.9 jtd 115 km - problem ze spalaniem
    Utworzone przez dawidkarim w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 17:38
  2. [159] Problem ze spalaniem w Q4 Diesel
    Utworzone przez mops_kr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 14:27
  3. [145] Problem z moca i spalaniem.
    Utworzone przez pastol w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-04-2010, 15:36
  4. [146] 2.0 Td problem ze spalaniem
    Utworzone przez frynas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-10-2008, 06:09
  5. [145] mam problem ze spalaniem
    Utworzone przez dstas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-12-2007, 13:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory