Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Problem przy mrozach! - zamarza skrzynia

  1. #1
    shazan
    Gość

    Domyślnie Problem przy mrozach! - zamarza skrzynia

    Witam!

    Mam kłopot z Moją MiTo...zaraz będę dzwonił do Serwisu aby mi coś doradzili ale wcześniej zapytam na forum czy ktoś nie miał takiego przypadku...wczoraj pierwszy raz miałem problem z odjechaniem z mojego miejsca pracy. Jako że na co dzień autko stoi w ogrzewanym garażu i jest to jego pierwsza zima w moich rękach to nie wiedziałem że coś takiego jest możliwe. Z wejściem i odpaleniem przy -10 st C nie było problemu to rozczarowanie spotkało mnie jak chciałem wbić "1-kę" lewarek zamarł - nie chciał ani drgnąć - przypuszczam że albo gdzieś cięgna/ linki zamarzają albo co gorsza olej w skrzyni biegów... jako samochód wcześniej jeździł na południu Włoch - biorę pod uwagę że sprawa się ma z jego parametrami zamarzania...albo jego poziomem w skrzyni, ale wycieków żadnych nie ma i wszystko jest suchutkie pod samochodem więc nie wiem co o tym sądzić. Oczywiście jak samochodzik doszedł do 90 st C i chwilę postał to puściło - ale bez przesady ile to można czekać aby ruszyć...proszę o wnioski i może jakieś ciekawe porady co zrobić - wymieniać olej? ( autko ma 19.900 km..) czy może sprawdzić uszczelnienie prowadnic lewarka?

    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Dziwna sprawa bo tej konstrukcji skrzynia jest w np. w punciakach i chyba nie ma z tym problemu. Skrzynia ma cięgna zewnętrzna o ich przeguby są w gumowych osłonach. Może gdzies na główny wałek wybieraka dostała się woda i zamarzło na kamień. Ja takie rzeczy przed zimą i wtrakcie od czasu do czasu psikam czymś na kształt WD 40. Olej to jedynie powodowałby "tępe"wchodzenie biegów ale brak możliwości ruszenia lewarka to nie bardzo.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 01-12-2010 o 10:45

  3. #3
    shazan
    Gość

    Domyślnie

    Dzwoniłem do Ganinexu w Katowicach i Pan Marcin wykluczył olej również - powiedział że to jest problem z cięgnami...gdzieś na uszczelnieniu może być coś nie tak...nie wiem czy będę musiał wymieniać czy da się coś z tym zrobić..;/

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Otwórz maske i popsikaj jakiegoś wynalazku celując na przeguby, i ten pręcior co wychodzi ze skrzyni.

    To i tak spoko ciekawe komu pierwszemu spali sie pasek klinowy

  5. #5
    shazan
    Gość

    Domyślnie

    cięgna nie są tanie powiedzieli mi 200-250 zł za sztukę + wymiana , dostępność z dnia na dzień. Muszą sprawdzić które się przetarło...podobno często się to dzieje w Pandach, Grande Punto...i niestety coraz częściej w MiTo...jak znajdę czas to fru do Katowic...ale jeszcze dzisiaj pod maskę popatrzę...obejrzę jak to wygląda...

    ---------- Post dodany o godzinie 11:56 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 10:56 ----------

    W artykule danym na forum przez jednego z kolegów wyczytałem ciekawą rzecz...szkoda że mam skrzynie przed zmianą...może by mnie to nie dotyczyło

    całość na http://www.noweauto.com.pl/pl/samochody/2109.html
    "Nowe synchronizatory w skrzyni biegów sprawiają, że jedynka i dwójka wchodzą znacznie łatwiej.

    W benzynowej gamie MiTo oferowane dwa rodzaje skrzyń biegów: Typ M32 (mechaniczna, 6-stopniowa dla silnika benzynowego 1.4 turbo 155 KM oraz 1.6 JTDM 120 KM) oraz Typ C514: mechaniczna, 6-stopniowa, dla silnika 1,4 78 KM. Z lewarkiem od biegów łączy je sterowanie zewnętrzne z podwójnym cięgnem, zapewniające precyzję manewrów, ciszę i brak przenoszenia drgań mechanicznych poprzez układ sterowania. Producent dołożył starań aby wyeliminować ruchy lewarka podczas jazdy.

    Ciekawostką jest fakt, że dla pierwszego i drugiego biegu, których kierowca używa najczęściej, zastosowano synchronizator z potrójnym stożkiem (z podwójnym w C514), przez co do wybrania biegu potrzeba mniejszej siły w porównaniu z tradycyjnym typem jednostożkowym.

    Producent podkreśla, że położył nacisk na poprawę jakości pracy skrzyń biegów w okresie zimowym. "

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Mnie sie wydaje że skrzynie są takie same w tym sensie że nie było modernizacji w mito. "Nowe" w tym przypadku chyba oznaczają nowe w stosunku do starych modeli fiata/alfy. I to nawet by się zgadzało bo mito 120 KM ma skrzynie piątkę która ponoć gorzej chodzi i nie jest wymieniona w tym artykule. W momencie zakupu gdy zobaczyłem te pręciory wiedziałem że szału nie będzie- w poprzednim citroenie miałem podobny mechanizm tyle że bez osłon przegubów. Cały czas to było brudne i najlepiej chodziło jak było mokro a i tak te pręty nie dodają precyzji bo sprężynują. W toyocie skrzynia jest bez porównania lepsza jesli chodzi o obsługę.
    W mito skróciłem drażek nagwintowałem od nowa i lepiej się go prowadzi.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 01-12-2010 o 12:33

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Niestety u mnie też wszystkie linki zamarzły (także od ręcznego). Pewnie wilgoć. Żenada.
    W poniedziałek i wtorek jak było u mnie -5 stopni C to po 20 minutach grzania silnika - puściły. We wtorek byłem w serwisie i zamówili dla mnie kpl linek na wymianę. I dobrze, bo wczoraj było -17 i grzanie nie pomogło.
    Assistance i holowanko. I gdzie tu stereotyp, że Alfy się psują?! To nie jest stereotyp.
    Dzisiaj odebrałem Mito, ale będę musiał wrócić, bo prowadzenie drążka nie te.

    Radzę wymieniaj szybko, bo jak przyjdą większe mrozy to grzanie silnika nie pomoże.

  8. #8
    shazan
    Gość

    Domyślnie

    o w mordę.... to rzeczywiście niech nasze słowa będą przestrogą dla innych wybierających się np na ferie zimowe na których może ich spotkać niemiłe rozczarowanie. Nie spodziewałem się takiego czegoś...miałem forda...co podobno g*wart, mazdę, seata... i nic się takiego nie działo nawet przy -20 st C. To Ci współczuję - faktycznie masakra...jak widać problem znany- powinni to robić w ramach akcji serwisowej...

  9. #9
    Calab
    Gość

    Domyślnie

    Dziwna sprawa. Ja mam mito od prawie 2 latch. Zeszłej zimy jak były mrozy po -20 stopni nie miałem Żadnych problemów. Nie posiadam żadnego garażu jakby kto pytał. Autko używane codziennie.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    No, w zeszłym roku mrozy były większe i nie było problemu.
    Teraz widocznie coś się rozszczelniło i weszła woda

Podobne wątki

  1. Jak radzicie sobie z szybami przy mrozach?
    Utworzone przez khad w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 23:27
  2. Problem z biegami przy mrozach
    Utworzone przez kuba669 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 14:18
  3. Problem z autem przy wysokich mrozach.
    Utworzone przez Gibsky w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 21:08
  4. Zamarzający pedał gazu przy dużych mrozach
    Utworzone przez Władzio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-12-2010, 21:57
  5. [159] Trzymanie temperatury silnika przy mrozach
    Utworzone przez macmau w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 08:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory