Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Rejestracja alfy sprawadzonej z zagranicy

  1. #1
    speed646
    Gość

    Domyślnie Rejestracja alfy sprawadzonej z zagranicy

    Witam
    Osoby które rejestrował autko z zagranicy albo orientuje się w tych sprawach proszę o pomoc.
    Mieszkam w powiecie Czarnkowsko Trzcianeckim (wlkp.) urząd celny mam w Pile.
    Kupiłem alfe 147 w Niemczech z Francuskimi papierami i chciał bym ją zarejestrować.
    Może ktoś napisać co mam zrobić krok po kroku ?



    P.S
    Mam umowę kupna sprzedaży i dwa dokumenty po francusku.
    Co zrobić na początku ?
    Co potrzebuje do urzędu celnego (Piła wlkp. )
    Jakie dokumenty potrzebne do samej rejestracji i jak tam sprawa z urzędem skarbowym. (miasto Czarnków)

    Z góry dzięki

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Impuls
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Piła, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156, 1.9 JTD
    Postów
    284

    Domyślnie

    A ja mieszkam w pile, i 4.10.10 rejestrowalem swoja alfe, z Belgii zprowadzona. Pierwsze co ze wszystkimi papierami musisz zachaczyc o urzad celny, tam idziesz glownym wejsciem, i masz taki chyba czerwony budynek, tam na 1 pietrze zalatwiasz czesc papierow, obok masz kase, tam placisz jakies dwa podatki zdaje sie, udajesz sie na parter, i tam z papierami do okienka (wez nip ze soba). Nastepnie tlumaczysz brief. Z zalatwionymi papierami i tlumaczeniem, urzad skarbowy. (tam jeszcze jeden podatek do zaplacenia) po kilku dniach odbierasz papiery, i smigasz do komunikacyjnego. Jak cos to dzwon 667758481

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    u mnie to wyglądało całkiem inaczej tez sprowadzona Belle miałem z Belgii,ale wcześniejsze auto miałem z Niemiec. Najpierw tłumaczyłem papiery u tłumacza przysięgłego pożniej robiłem przegląd a jeśli masz aktualny niemiecki to dają Ci diagnosci jakies tam poswiadczenie ktore kosztuje 60zł a nie 100zl jak przegląd z przeglądem,umową kupna i przetłumaczonymi dokumentami udajesz sie do urzędu celnego tam wypełniasz wniosek sam a jeśli nie potrafisz to pewnie jest tam jakies biuro ktore za opłata 30-40zł zrobi to za Ciebie jedziesz na poczte opłacic podatek 17zł musisz miec kwitek,że zapłaciłes z papierami idziesz do celnika oczywiscie swoje musisz odstac w kolejce jak wszystko gra idziesz do skarbowki tam wypełniasz jeszcze jeden wniosek(jeśli masz jakis mandat nie zapłacony to lepiej zapłac go od razu bo gdy przyjdziesz po odbior dokumentow to najpierw będą kazali uregulowac Ci zaległy mandat) oni maja trzy dni na wypisanie Ci tego zaświadczenia.W pażdzierniku rejestrowałem A4 ojca i udalo mi sie załatwic wszystko w jeden dzień tzn. do 14.30 bo do tej godziny czynny jest wydział komunikacji przynajmniej u mnie ale miałem juz przetłumaczone dokumenty i przegląd zrobiony i co najważniejsze w skarbówce musiałem troche pościemniac bo rejestrowałem w piątek a po papiery kazał mi sie zglosic w poniedziałek.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Impuls
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Piła, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156, 1.9 JTD
    Postów
    284

    Domyślnie

    Zapomnialem o przegladzie na 1 miekscu, moj blad. No i na miejscu w urzedzie celnym wypelniali papierki za 30zl, 10 minut roboty, ale placilem na miejscu w urzedzie. Bez zadnej poczty. I dopiero po celnym tlumacz z briefem, chociaz ja umowe mialem w dwoch jezykach spisana.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał Impuls Zobacz post
    Zapomnialem o przegladzie na 1 miekscu, moj blad. No i na miejscu w urzedzie celnym wypelniali papierki za 30zl, 10 minut roboty, ale placilem na miejscu w urzedzie. Bez zadnej poczty. I dopiero po celnym tlumacz z briefem, chociaz ja umowe mialem w dwoch jezykach spisana.
    Ja też miałem w dwóch w niemieckim i francuzkim i za tłumaczenia w dwoch językach zapłaciłem 70zł. No u mnie niestety nie ma kasy żeby to opłacic,jest tylko do opłaty akcycy

  6. #6
    kamikaze1988
    Gość

    Smile

    Niedawno moja Bela była sprowadzona z Belgi, Jeśli samochód był sprowadzony na kołach musisz mieć tablice zjazdówki i ubezpieczenie;p,


    1. Urząd celny 3% ceny auta do poj. 2,0 , powyżej to 16%(możesz zlecić jakiejś agencji celnej i akcyzę oni zapłacą (tylko skasują ok 100-150zł za usługę)
    2. Tłumaczenia ( brief, umowa, ewent. faktura ale ja jej nie miałem bo od prywatnego gościa miałem) (103zł)
    3. Badanie techniczne (100zł)
    4. Urząd Skarbowy (160zł op. stała niezależnie jaka cena samochodu)
    5.Podatek recyklingowy (500zł)
    6. Wydział komunikacji > rejestracja ( tylko blachy weź jak na kołach przyjechałeś) (niecałe 300zł)
    7. Ubezpieczenie ( cena?)

    Opisałem jak było w moim przypadku w woj. podkarpackim. Pozdrawiam

    ---------- Post dodany o godzinie 22:37 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:34 ----------

    Nie we wszystkich urzędach celnych, ale słyszałem że w niektórych wymagają przetłumaczonych dokumentów, musisz się dowiedzieć to wcześniej zrób,

    ---------- Post dodany o godzinie 22:37 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:37 ----------

    Nie we wszystkich urzędach celnych, ale słyszałem że w niektórych wymagają przetłumaczonych dokumentów, musisz się dowiedzieć to wcześniej zrób,

  7. #7
    speed646
    Gość

    Domyślnie

    dzikie za pomoc od poniedziałku ruszam z załatwianiem





    Tak ja pisałem wcześniej zacząłem działać
    1. Do opłaty akcyzy w pile były potrzebne dokumenty które dostałem ze samochodem (2 dokumenty po francusku ) no i oczywiście umowa kupna sprzedaży. (w moim przypadku to ponad 500zł z opłatą wydania dokumentów itp )
    2.Opłata skarbowa (nie potrzeba tłumaczenia i przeglądu) rachunek dokumenty od samochodu i dokumenty potwierdzając opłatę akcyzy (w Czarnkowie powiedziano mi że może to potrwać do 5-6dni roboczych, jednak po małej prośbie trwało to 3 dni ) 160zł
    3. Teraz przegląd, tłumaczenia i czas rejestrować koszt tłumaczeń 120zł przegląd 98zł
    4. rejestracja wyniosła mnie 758 zł (tablice i opłata recyklingowa)
    Ostatnio edytowane przez speed646 ; 18-12-2010 o 18:17

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  2. auto z zagranicy
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 12:49
  3. Rejestracja Alfy z Anglii w Polsce
    Utworzone przez kubarecz w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-05-2011, 21:51
  4. Kupno Alfy z zagranicy
    Utworzone przez piotr_alex w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory