Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: 156 - włączanie radia kluczykiem

  1. #1
    Pitch Black
    Gość

    Domyślnie 156 - włączanie radia kluczykiem

    Witam, dziś wstawiłem do samochodu oryginalne radio, niestety radio działa tylko z przycisku ON, a chciałbym żeby funkcjonowało razem z kluczykiem czyli jak się przekręca kluczyk to żeby radio włączyło sie i na odwrót. Może mi ktoś powiedzieć co należy zrobić aby radio działało w ten sposób, może trzeba cos z przewodami zamieszać? Proszę o pomoc!

  2. #2
    Pitch Black
    Gość

    Domyślnie

    Dodam że kostki są oryginalne nic nie były przerabiane.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar robertos_xyz
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Konin / Kramsk
    Auto
    Alfa 156 2.5v6
    Postów
    37

    Domyślnie

    Witam. U mnie też tak jest. Radio ma dwa przewody zasilające, do jednego i drugiego jest podane stałe napięcie (+) bez względu na położenie kluczyka. Jedna linia jest do podtrzymania pamięci i powinna mieć stały (+) natomiast druga powinna być podpięta do (+) pojawiającego się po przekręceniu kluczyka. Wtedy radio będzie pamiętać ostatni stan i po włączeniu kluczyka będzie się włączało i na odwrót.
    Trzeba znaleźć pin w kostce gdzie pojawia się (+) po przekręceniu stacyjki i podłączyć pod niego 2 zasilanie radia.
    Jak będzie cieplej muszę zrobić tak u siebie

  4. #4
    Techno Inside
    Gość

    Domyślnie

    Babol polega na tym, że radio ma tylko jeden plus, więc nie wyłącza/ włącza się stacyjką. Generalnie jest tak, że żółty przewód (batt) jest odpowiedzialny za uruchomienie radia.
    Jeśli masz możliwość, to zrób zdjęcie kostki ISO. Będzie łatwiej stwierdzić gdzie można się podpiąć z napięciem, żeby radio uruchamiało się ze stacyjki.

    Sprawdź wcześniej miernikiem jak się zachowuje pin: C-16, po przekręceniu stacyjki. Patrząc na schemat to tam może tkwić Twój problem. Jeżeli nie, pstryknij fotkę i będziemy myśleć


    http://elektron.pol.lublin.pl/users/.../img/isoc3.gif

  5. #5
    Pitch Black
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za rady jutro zobacze jak to wygląda i dam znać czy się udało, a jak nie to wkleję fotki.

    Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Oryginalne radio do wersji po Lifcie ^2002
    Jeśli zostawisz włączone przy wyłączaniu zapłonu, to po przekręceniu kluczyka w pozycje MAR odezwie się na nowo.

  7. #7
    Rafal2222
    Gość

    Domyślnie

    U mnie na oryginalnym włączało i wyłączało kluczykiem, na innym blaupunkcie już nie, musiałem najpierw przekręcić kluczyk, dopiero potem włączyć radio przyciskiem. Dlatego trzeba było zamienić miejscami dwa przewody w kostce iso: stałe +12v (czerwony kabelek, pierwszy od lewej, nad czarną masą) oraz +12v które jest dopiero po przekręceniu kluczyka (dwukolorowy chyba?, 3 pin od lewej w dolnym rzędzie, dla pewności sprawdź miernikiem). Teraz jest jak na oryginale, radio włącza sie razem z zapłonem. Jeżeli Twoje oryginalne radio nie robi tak, to być może były te kabelki już pozamieniane w przeszłości. Reasumując , w oryginalnej kostce czerwony kabel powinien być nad czarnym i powinno działać jak trzeba.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitch Black Zobacz post
    Dodam że kostki są oryginalne nic nie były przerabiane.
    Prawdopodobnie masz złączone ze sobą na stałe przewody żółty(pin4) i czerwony(pin7), lub zamienione miejscami, jak napisał Rafal.

    ---------- Post dodany o godzinie 02:21 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 02:12 ----------

    Cytat Napisał Techno Inside Zobacz post
    Generalnie jest tak, że żółty przewód (batt) jest odpowiedzialny za uruchomienie radia.
    Żółty przewód to tzw. podtrzymanie-permanent, podłączony na stałe do +12V. Radio uruchamiane jest napięciem podawanym na przewód czerwony +12V POWER.

  9. #9
    Pitch Black
    Gość

    Domyślnie

    Witam, niestety nic sie nie udało probowałem robić tak jak mi pisaliście
    ale niestety. Opisze moją kostke zasilajaca i napiszę co się działo nie tak.

    moja kostka zasilająca:
    1.kab. różowo/biały _3.kab. pomarańczowy _5.kab. zielono/czerwony _7.kab. czerwony
    ____________________(zasilanie z kluczyka) _________________________(stałe +12 volt)
    2.puste ____________4.kabel czerwony _____6.kabel żułto/czarny _____8. kabel czarny
    _____________________(stałe +12 volt) _________________________________(masa)
    wejścia radia:
    1.remote _3.acc _5.pwr ant 7.batt
    2.remote _4.batt _6.dimm __8.masa
    __(gnd)

    I teraz tak:
    - na pinie 3 (pomarańczowy kabel) pojawia sie zasilanie jak przekręci się kluczyk.

    - moje radio potrzebuje tylko jednego przewodu zasilajacego na 4 wejściu by włączało się z guzika i pamietało stacje, inne kable zasilajace są zbedne (to chyba dziwne bo powinien być jeden na zasilanie a jeden na pamieć radia, tak mi się wydaje).

    - jak sie styknie pomarańczowy kabelek z którymś czerwonym napieciowym to zapalaja
    sie kontrolki na zegarach i wyświetlaczu, czy to normalne?

    Teraz zastanawiam sie czy coś jest nie tak z autem czy z radiem, kupiłem je na allegro może jest niesprawne?
    Poprzednie radio bylo sony i tez trzeba bylo je recznie właczać.
    Może macie jakiś pomysł, rade dla mnie co dalej robić!
    Ostatnio edytowane przez Pitch Black ; 03-12-2010 o 15:46

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Na pinie 7 w radiu musi się pojawiać +12V po przekręceniu klucza w stacyjce. Z twojego opisu wynika, że masz na pinie 7 ciągle +12V.

Podobne wątki

  1. [145] Automatyczne włączanie wycieraczek
    Utworzone przez pawh22 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-10-2014, 09:38
  2. samoczynne włączanie się radia
    Utworzone przez urens w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-11-2012, 08:07
  3. Włączanie gazu (sekwencja)
    Utworzone przez micrus w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 06-01-2012, 22:19
  4. włączanie samochodu
    Utworzone przez sebek93pl w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2011, 21:13
  5. [155] Włączanie Radia Po Przekręceniu Kluczyka
    Utworzone przez SopelAR155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 16:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory