Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: 1.9 JTDm Distinctive - moje wrażenia z jazdy testowej

  1. #1
    pitt24
    Gość

    Domyślnie 1.9 JTDm Distinctive - moje wrażenia z jazdy testowej

    Alfa Romeo 159 to niewatpliwie piękny samochód, jazda nim to z pewnością sama przyjemność.
    Ostatnio miałem możliwość sprawdzenia możliwości włoszki z numerem 159, dodam,ze dla mnie było to też zarazem pierwsze doświadczenie z silnikiem diesla.Wersja JTDM 1,9 Distinctive.
    Pierwsze wrażenie po zajeciu miejsca za kierownica: jak sie ten prom kosmiczny obsługuje???? Zaczyna sie od foteli, jesli ktos mial do czynienia tylko z mechaniczna regulacja na pewno bedzie potrzebowal kilku minut na wdrozenie sie w "elektryke", która calością steruje.
    Co istotne (i dla mnie z reszta nowe) lusterka boczne "wędrują" wraz ze zmianą odległości fotela od kierownicy /fajny efekt/.Podgrzewanie "kufra" to fantastyczne urządzenie - szczególnie o tej porze roku
    Skoro juz wygodnie siedzimy za kólkiem i lusterka ustawione - czas odpalać.
    w 159 nie ma oczywiscie kluczyka,ten zastepuje "breloczek" wsuwany w podswietlana szczeline.Silnik uruchamiam przyciskiem "Start".
    Pierwszy bieg i jazda...gdyby nie fakt, ze w papierach jest wpis JTDM pewnie chwilę zajelo by wydedukowanie,ze pod maska pracuje jednostka zasilana olejem napedowym.
    Slyszalem opinie, ze 1,9 w 159 to nieporozumienie.Po przejechaniu tym autem 500 km stwierdzam, ze mnie w zupelnosci ten motor by wystarczyl.
    Zazwyczaj jezdze ze stala predkoscia 80 - 100 km/h pokonujac trace 140 km dziennie. Przy takim utrzymywaniu predkosci komputer pokazal srednie spalanie 6,5 - 7L/100 co wydaje sie calkiem przyzwoite.Oczywiscie do dyspozycji mamy tu 6 biegow.
    Gwaltowne wcisniecie pedału gazu powoduje,ze szybciej pracujaca turbina pokazuje na co to auto stac.Naprawde jest czym gnać
    Zastrzezenia można by mieć co do widoczności "na boki" wydaje mi się, ze pod tym, względem 156 daje wieksze pole widzenia.Stopien manewrowanie 159 jest chyba podobny jak w 156.Model, którym jezdzilem byl wyposazony w system "parktronic" wiec przyzwyczajony do tego sposobu parkowania (w 156 tez posiadam) poczulem sie "jak w domu".Bez tego urzadzenia widoczność do tyłu jest tak samo słaba jak w 156.

    159 to auto ciezkie, przesiadajac sie ze 156 na pewno kazdy to odczuje przy czym zawieszenie w tym aucie jest "skrojone" rewelacyjnie, choc trudno powiedziec na ile pomaga mu elektronika
    W kazdym badz razie pod tym wzgledem niespodzianek nie bylo zadnych.Alfa swietnie i pewnie trzyma sie drogi.
    To co mnie mile zaskoczylo, to kilka nowinek technicznych,np.informacje komp.o stanie oleju w silniku.Tak sobie mysle, ze gdyby kazda AR miala takie cudo, nie byloby az tylu spektakularnych zatarc silnikow.
    Do wszystkich innych gadzetow mozna sie szybko przyzwyczaic.np.otwieranie bagaznika na wysokosci wstecznego lusterka, samosciemniajace sie lusterko,czujniki deszczu, breloczek zamiast kluczyka, przycisk "start" stop" i wiele innych.
    Egzemplarz, ktorym jezdzilem byl wyposazony w jasne welury, wygladalo to swietnie- ale niestety z perspektywy codziennego uzytkownika bardzo niepraktyczne.Tapicerka drzwi kierowcy byla juz po prostu zabrudzona ( co bedzie po kilku latach eksploatacji)

    Ten model posiadal kierownice wielofunkcyjną pozwalajacą na sterowanie radiem/odtwarzaczem cd.Przyznam,ze materialy uzyte do produkcji tych przelacznikow mogly by byc troche lepszej jakosci.W dodatku potrzeba bylo troche sily do ich uzycia.(nie
    zawsze reagowaly).

    Duze wrazenie z pewnoscia robi podswietlanie konsoli.Całość "świeci" na czerwono.Jedynie zegary :stanu paliwa,temp.chlodziwa i turbiny maja jasną poświate.Dodatkowo w okolicach lusterka wstecznego zamontowano 2 male diody, które "puszczają" dwie wiazki czerwonego światla na lewarek zmiany biegow/panel starujacy klimą - daje to naprawde fajny efekt..
    Długo by jeszcze pisać na temat 159, myślę,ze kiedyś bede mial to cudo na własnośc.Na pewno jest to auto nietuzinkowe i wyjatkowe a ponad wszystko stylistycznie po prostu bardzo ladne...159 wrocila do parku dealera - ja w dalszym ciagu poganiam 150 Km w 156 ale tesknota za tamtą zostala
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oil_114.jpg
Wyświetleń:	391
Rozmiar:	66.1 KB
ID:	2319  
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 03-11-2010 o 10:36

  2. #2
    csscss
    Gość

    Domyślnie

    moje zdanie jest takie- jasno szara deska , wykładzina i inne elementy w tym że kolorze w 159 to pomyłka. Jak na mój gust tylko czarne.. gałka zmiany biegów wygląda jak po 160 tyś a nie 40.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Jak mi sie ten centralny kokpit nie podoba



    Wyglada jak z jakiegos Volkswagena

    Poza tym to piekne auto
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  4. #4
    Istvan
    Gość

    Domyślnie

    W mojej AR 156SW 1.9 JTD z 2002 roku też jest wskaźnik oleju w komputerze, ale, za przeproszeniem, kija warty - wskazania za każdym odpaleniem samochodu wyskakują inne, bez przełożenia na faktyczny poziom oleju na bagnecie, więc i tak trzeba co jakiś czas maskę podnieść i sprawdzić. W ASO miły człowiek powiedział mi, że nie ma co się szarpać na wymianę czujnika, czy czegoś tam, bo to nic nie pomoże, to jest po prostu taki gadżet bez sensu, bo nie działa właściwie od nowości.

  5. #5
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    159 to piękne auto póki co nie stać mnie na nie ale może kiedyś co do kokpitu mogę zgodzić się z kolegą wygląda trochę niemiecko , jeżeli spalanie jest takie jak opisujesz to rewelacja tylko trochę diesel w Alfie może się przekonam kiedyś

  6. #6
    Montreal
    Gość

    Domyślnie

    Mnie się podoba wygląd środka <oczy2> <smiech>

  7. #7
    metrim
    Gość

    Domyślnie

    Za 159 dałbym się pokroić, mój dream to 2,4 JTD bordowa z beżową skurą.

    Też po pierwszym spotkaniu przytłoczył mnie kokpit ale teraz to już tylko czekam kiedy będą w moim zasiegu.

    W tym roku zmieniamy autka służbowe, będę obstawał za 159 z motorem 1,9 JTD.
    Trzymajcie za mnie kciuki.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Napewno wielu z nas marzy o 159 ale niestety musimy jeszcze trochę poczekać.
    Jest śliczna,super linia,przód ma agresywny i wyróżnia się na szarych ulicach.Mnie środek się podoba chociaż faktycznie mniej Alfowski niż w 156.Co do drobnych niedociągnięć np.wytarcie lewarka biegów to myślę iż szybko by było poprawione przez fabrykę jeśli 159 miałaby ogromne powodzenie i klienci zaczęli by marudzić,choć to niezmienia faktu iż powinni poprawić drobne wady.Tak zwana choroba wieku dziecięcego w nowym samoch. już minęła i powinni belle dopracować na tip top.


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Ja póki co ujeżdżam 156 z 2002r. po lifcie wnętrza. O 159 narazie jeszcze nie myślę, ale często rodzi się w mojej głowie wielka ochota na 156 po pełnym liftingu i mam nadzieję, że to marzenie spełnię, chociaż jeszcze nie teraz. Póki co za mało nacieszyłem się obecną 156.
    Co do 159 - wnętrze nie bardzo mi leży. Znacznie bardziej podoba mi się poliftingowe wnętrze 156. To w 159 jest takie jakby zbyt oplowskie. Natomiast zdecydowanie podoba mi się linia nadwozia. Jest piękna. Nigdy nie jeździłem 159, ale z tym przecież nie ma problemu, zawsze można udać się do dealera, lub poczekać na jakiś spot
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    była AR 146 1.6 TS 99r, jest Lancia Lybra 1.8
    Postów
    328

    Domyślnie

    jasna tapicerka nie praktyczna...ale całość wygląda rewelacja...
    Zaraziłem się wirusem alfa

Podobne wątki

  1. [GTV] GTV ,Giulietta - moje wrażenia
    Utworzone przez vonolof w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-03-2011, 14:01
  2. [159] 3.2 V6 Q4 - Moje wrażenia z jazdy testowej
    Utworzone przez BiG_G w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-12-2007, 18:14
  3. 166 wrażenia z jazdy i liczne pytania.
    Utworzone przez Piotrek w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-08-2007, 09:29
  4. Wrażenia z jazdy
    Utworzone przez Alfista w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2006, 23:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory