Strona 1 z 14 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 136

Temat: Alfa Romeo 156

  1. #1
    vinnie
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 156

    Witam!

    Chce w najbliższym czasie kupić samochód marki Alfa Romeo mianowicie jak dział wskazuje 156. Słyszałem rożne rzeczy na temat tego samochodu więc chciałbym się dowiedzieć pewnych rzeczy od was, mianowicie czy warto kupić ten model samochodu z rocznika 98. Ile mniej więcej wam pali ten samochód na 100km*. I po prostu czy warto. Pozdrawiam



    *-W.g danych z autocentrum pali około 10l w benzynie i jakieś 6l w dieslu. Nie wiem jak tam oni to sprawdzają i na jakich samochodach więc wole pytać osoby które na co dzień jeżdżą takim autem.

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    10/100 ok - ale jaki silnik bo raczej nie 2.5V6

    czy warto kupić ? zależy za ile

    http://www.forum.alfaholicy.org/156/27776-spalanie.html








  3. #3
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    Warto kupić z rocznika 98, bo dostaniesz go za śmieszne pieniądze. Dobrze poszukasz to można dostać całkiem zadbany egzemplarz, z dobrym wyposażeniem. Powiedz jaki masz budżet i czego oczekujesz

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar proh
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    szukam V6/JTS/JTDm
    Postów
    116

    Domyślnie

    Dobrze, że założyłeś ten temat, bo od kilku dni też się zastanawiam nad 156 i jestem coraz bliższy tego kroku (rodzina mnie zlinczuje, że niby dziadostwo awaryjne, ale miłość do włoskich samochodów wygrywa). Poza tym chcę walczyć ze stereotypem, że Alfa to się psuje. Czytałem, że diesle są mało awaryjne i raczej się nie psuje w nich za dużo. Prawdo to czy mit? Bo wokół tej marki krąży milion różnych plotek...

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Impuls
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Piła, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156, 1.9 JTD
    Postów
    284

    Domyślnie

    Warto, pewnie ze warto. Jak z wiekszoscia samochodow, zalezy co sie trafi. Ja jako rade moge Ci tylko dac ze zaloz sobie wiekszy ciut budzet, niz samo kupna auta z rej+oc. W razie jak cos naprawic trza by bylo. Spalanie u nie w 1.9 jtd 9,10l/100km. Glownie cykl miejski.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dafi1985
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Nowogard, Poland
    Auto
    Była: Alfa 156 1.9 JTD 105KM '99 r, jest Nissan Primera '03 1.9 dci
    Postów
    292

    Domyślnie

    Kolego, polecam diesla 1.9. Ja mam z '99 i w większości jeżdżę w trasę, poniżej 6l/100 km zejdziesz bez problemu. Silniki przejeżdżają po 400-500 tys. km, więc o ten element martwić się nie powinieneś. Nakłady na bellę są takie same jak w innych samochodach, części fiata, więc drogie nie są. Jednak jeśli masz kiepskie drogi u siebie, powinieneś wziąć pod uwagę częstsze niż w innych samochodach naprawy przedniego zawieszenia (komplet wahacz góra, dół, łączniki i gumy stabilizatora to koszt ok. 500 zł, do zrobienia samemu).
    Ja swoją Alfą robię rocznie ponad 30 tys. km i nie mogę mieć zastrzeżeń, auto nietuzinkowe, a i czerwony kluczyk jest niezłym wabikiem Przede wszystkim Alfa to nie Golf, czy BMW, gdzie auto zobowiązuje do łysinki i dresu

    Ale się rozpisałem
    Polecam jak najbardziej Alfę, powodzenia w nowym świecie, w świecie Alfisti
    Alfa jest jak prawdziwa piękna Włoszka - może być czułą matką i namiętną kochanką, ale jeśli przez chwilę ją zaniedbasz, może natychmiast stać się kapryśna...

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Ja też jak najbardziej polecam Belle sam pomykam 1.9JTD z 00' nakulane już mam 251tys. więc mit o trwałości tych jednostek jest jak najbardziej wiarygodny spalanie na poziomie 6l ja w trasie do 120km/h w cztery osoby zszedłem do 5,2ł więc to niezły wynik. Co do benzynowek frajde dają na pewno ale okupują to troche wyższym spalaniem sam wachałem sie co wybrac,ale po długim rozmyśleniach w końcu zdecydowałem się na pierwszego w swoim życiu Diesla,jeśli trafisz na zadbany egzemplarz czy to Diesel czy Benzin satysfakcja gwarantowana w 100:%

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Revol84
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Trzebiatów/Lublin
    Auto
    AR 156 1.8 T.Spark 1998rSprzedana. , Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 2003r.Alfa 166 2.4JTD
    Postów
    223

    Domyślnie

    Warto warto jak najbardziej ja latam 1.8 T.S jestem zadowolony to moja pierwsza Alfa i na pewno nie ostatnia awaryjność jak wszędzie jak dbasz tak masz spalanie ok 9 w trasie a w mieście nawet do 12-13 potrafi zjeść

  9. #9
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Impuls Zobacz post
    Warto, pewnie ze warto. Jak z wiekszoscia samochodow, zalezy co sie trafi. Ja jako rade moge Ci tylko dac ze zaloz sobie wiekszy ciut budzet, niz samo kupna auta z rej+oc. W razie jak cos naprawic trza by bylo. Spalanie u nie w 1.9 jtd 9,10l/100km. Glownie cykl miejski.
    Qwa impuls ile Ci ta Bella chla... Moja 115KM ciągnie z baku ok 6,5 po mieście, a w trasie tak do 120km/h w lato zeszłą do niecałych 5 literków...

  10. #10
    vinnie
    Gość

    Domyślnie

    Chciałbym nie przekraczać kwoty 6 tysięcy, jako że jest to drugie auto. Ale obawiam się że w tej cenie chyba wpadnie jedynie 156 1.6. Boje się właśnie żeby to auto nie było studnią bez dna.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory