Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Ułamane mocowanie kluczyka

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar shrek2oo7
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Warszawa, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS 150HP Selespeed 2001
    Postów
    325

    Domyślnie Ułamane mocowanie kluczyka

    Co zrobić w takim przypadku? Można kupić gdzieś samą metalową częśc czy pozostaje jedynie klej? Załączam zdjęcie by zobrazować problem. Nie wiem nawet jak nazwać to uszkodzenie Dodam, że w drugim kluczyku nie mam tej części, pewnie też się ułamała.
    Ostatnio edytowane przez shrek2oo7 ; 14-12-2010 o 20:35

  2. #2
    ervin
    Gość

    Domyślnie

    O_o do licha... dzisiaj zdarzyło mi się dokładnie to samo. Zastanawiałem się czy rozebranie kluczyka nie spowoduje jego rozprogramowania. Czy z ewentualnym skasowaniem kluczyka można sobie samemu poradzić, aby go ponownie zaprogramować ???

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar shrek2oo7
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Warszawa, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS 150HP Selespeed 2001
    Postów
    325

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że nie powinien się rozprogramować od samego rozebrania. Nie wyjmuj tylko baterii na długo. Ja już wkleiłem tą blaszkę na poxipol, mam nadzieję, że trochę wytrzyma.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał ervin Zobacz post
    O_o do licha... dzisiaj zdarzyło mi się dokładnie to samo. Zastanawiałem się czy rozebranie kluczyka nie spowoduje jego rozprogramowania. Czy z ewentualnym skasowaniem kluczyka można sobie samemu poradzić, aby go ponownie zaprogramować ???
    Cytat Napisał shrek2oo7 Zobacz post
    Wydaje mi się, że nie powinien się rozprogramować od samego rozebrania. Nie wyjmuj tylko baterii na długo. Ja już wkleiłem tą blaszkę na poxipol, mam nadzieję, że trochę wytrzyma.
    Hehe, programowanie nie ma nic do baterii ja miałem rozebrany przez ponad tydzień, jak czekałem na styki przycisków do wymiany (dziś w końcu wlutowałem i znów mam otwieranie drzwi z pilota). Nic się nie rozprogramuje

    Dokupić raczej będzie trudno, albo nieopłącalnie, więc otwórz pilota i zrób jakiś patent z drutu - na kleju nie wróże temu połączeniu przyszłości, jak się w tym miejscu ułamało...
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar turek1601
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Pruszków, Ostrołęka
    Auto
    147 1,6 105km
    Postów
    388

    Domyślnie

    Witam. nie działa mi centralny zamek z pilota, domykanie okien i bagażnik. Wymieniłem baterie w kluczyku. Dioda na kluczyku po wciśnięciu przycisku pulsuje kolorem czerwonym. Czy to wina centralki w aucie? Może bezpiecznik jakiś padł? Jak zamykam drzwi kierowcy kluczykiem to pasażera też się ryglują. Gdzie szukać usterki?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Przypadek chyba częstszy niż samo psucie się Alfy miałem to samo kiedyś.
    Poszukajcie koledzy jakiegoś dobrego (ale nbaprawdę sprawnego) zakładu, który dorabia klucze. Ja znalazłem takowy, gośc rozebrał kluczyk (nic się nie rozprogramowało ) i włożył zamienną część, która się ułamała. Do tego delikatnie ją ponaginał, żeby zahaczyć o samą obudowę kluczyka i mówił, że gdzieś tam napiłował delikatnie żeby było o co zahaczać. Do tego podklejenie. Po kilku miesiącach klej puścił, bo część delikatnie sie poorusza w obudowie kiluczyka, niemalże niezauważalnie, ale cała konstrukcja trzyma nadal także można taki zabieg zrobić i polecam

Podobne wątki

  1. Mocowanie wydechu
    Utworzone przez MyPPx w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2015, 00:29
  2. Przekładka pastylki "immo"z kluczyka do kluczyka...gdzie?
    Utworzone przez kabanow w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 22:27
  3. Mocowanie tłumika
    Utworzone przez ziomek_z w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-08-2013, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory