Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Temat: Alfa 156 1,9 JTD 2002 słabo odpala

  1. #1
    kaczi156
    Gość

    Domyślnie Alfa 156 1,9 JTD 2002 słabo odpala

    Witam wszystkich, na wstępie chciałbym zaznaczy ze nie jestem mechanikiem samochodowym, moj problem polega na tym, że jak temperatura spadnie poniżej zera to auto słabo odpala. Sprawdziłem świece zarowe miernikiem i wszystkie mają koło 1 oma, sprawdzałem tez przewodem + wszystkie iskrza, na sterowniku od Swiec pojawia się 12V, aku był sprawdzany a nawet dziś rano przy - 10 podpiołem kablami pod 2 auto ale i to nie pomogło, objawy takie same: krece rozrusznikiem nawet przez 10 sekund a silnik tak jakby chciał a nie mógł, już łapie iprawie i rozrusznik znowu kręci, juz prawie i w kółko za 4 razem odpala ale nie wiem co robi a nie chce rżnąc silnika. Co poradzicie? Właśnie wykręciłem wszystkie świece i grzeją ma krótko - robią sie czerwone po około 5 sekundach,Rozrusznik kręci razej dobrze nie słycha zeby bendix przepuszczał a przy rozruchu napięcie na aku spada do 9,4V chociaż nie wydaje mi sie zeby tu tkwił problem. Jestem od niedawna właścicielem i to 1 zima. Jeśli ktoś mogłby pomóc proszę o pomoc, dodam jeszcze, że dzieje się tak tylko na zimnym silniku, ja juz odpalił, przejechałem 5 metrów zgasiłem i odpalił od strzała, byłem u mechanika, w komputerze nie było żadnych błedów, wymieniłem filtr paliwa i powietrza, zatankowałem na shelu. Jak jadę i wrzuc e luz i hamuję to przy zatrzymaniu sie słychac ,że obroty spadną na chwilę wiec wskazywałoby na czujnik wału z tego co czytałem ale czy to by miało wpływ na odpalanie?? Przepraszam za błedy i składnię, starałem się dokładnie opisa problem, Pojawił ise bład swiec zarowych ale to od tego, ze miałem odłączone kostki od sterownika i przekreciłem kluczyk zeby sprawdzic, na wszystkie swiece wychodzi 12 V Jeszcze raz proszę o pomoc

  2. #2
    stawsz
    Gość

    Domyślnie

    jak jest padniety albo padający czujnik położenia wału to fakt cięzko odpala albo wcale i gasnie często podczas jazdy ale powinien ci wywalić błąd po podpięciu pod kompa- sprawdz przekażnik w komorze silnika od pompy paliwowej znajduje się w skrzynce przed akumulatorem podobne objawy a błędu nie wywala (wyciągnij i przeczyśc styki oraz potraktuj jakimś kontaktem) - a wymieniełes filtr paliwa?

  3. #3
    kaczi156
    Gość

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedz ale wymieniałem filtr paliwa, przekażnik sprawdzałem - działa, a nawet zamieniłem go z tym od pompy, pompa od baku podaje paliwa bo odkrecilem zasilanie od filtra i po przekreceniu kluczyka pompa sie zalancza i tłoczy

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    ciężkie uruchamianie na zimnym silniku może być problemem z ciśnieniem paliwa.spróbuj na początek przeczyścić czujnik ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej i najlepiej podpiąć pod kompa tylko to nie może się skończyć na sprawdzeniu czy są błedy tylko na porządnej diagnostyce i oczywiście na zimnym silniku.Jak tu wszystko OK pasowało by sprawdzić wtryskiwacze

  5. #5
    kaczi156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_n5 Zobacz post
    ciężkie uruchamianie na zimnym silniku może być problemem z ciśnieniem paliwa.spróbuj na początek przeczyścić czujnik ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej i najlepiej podpiąć pod kompa tylko to nie może się skończyć na sprawdzeniu czy są błedy tylko na porządnej diagnostyce i oczywiście na zimnym silniku.Jak tu wszystko OK pasowało by sprawdzić wtryskiwacze
    Ciśnienie pokazywało na komputerze i mechanik powiedział, że dobre jest, a czujnik ciśnienia paliwa głupieje tylko na zimnym silniku przy mrozie? Wlewałem jakiś markowy preparat do czyszczenia pompowtryskiwaczy ale to chyba bylby tez problem przy dodatnich temperaturach?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Najpierw napisz jaki prąd rozruchowy ma Twój akumulator, a później ew. pogadamy o czujnikach...

    Masz mieć minimum 680A, a najlepiej jakby miał 780A

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    sprawdź ciśnienie na listwie, jeśli ok to mi przychodzi do głowy już tylko słaba kompresja.

  8. #8
    kaczi156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    Najpierw napisz jaki prąd rozruchowy ma Twój akumulator, a później ew. pogadamy o czujnikach...

    Masz mieć minimum 680A, a najlepiej jakby miał 780A
    Akumulator Falcon 70Ah 640 A - jakby rzeczywiście był słaby to chyba by rozrusznik wolno kręcił i by sie rozładował w końcu? Czu mogę jakoś sprawdzić miernikiem prąd rozruchu czy tylko ćegowym? Miałem sprawdzane aku pod obciązeniem i raczej jest ok

  9. #9
    kaczi156
    Gość

    Domyślnie

    sprawdzlem akumulator - napiecie 11,8V, prąd 453A, przy rozruchu 10,1V, ładowanie 14,02V, czy to może by przyczyną słabego odpalania nawet przy niewielkich przymrozkach?? Proszę o opinie

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Bielsko Biała
    Auto
    Bravo 1.4 T-JET 150
    Postów
    109

    Domyślnie

    a nie masz przypadkiem auta sprowadzonego z Holandii bo ja mam podobnie , podgrzewam świece 2 razy ale ostatnio zauwazyłem ze jak podgrzeje 1 raz wyłacze zapłon włacze 2x i pompa w baku znów długo pracuje jakby gdzies cisnienie spadło ale pali za jakims 3 obrotem silnika

Podobne wątki

  1. [146] Słabo odpala
    Utworzone przez keramczak1960 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 15:08
  2. Słabo odpala.
    Utworzone przez syfon w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 10:05
  3. [GTV] Odpalanie - słabo odpala
    Utworzone przez klaudiusz76 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 20:31
  4. Słabo odpala
    Utworzone przez syfon w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 14:16
  5. Alfa 156 1,9 JTD 2002 słabo odpala
    Utworzone przez kaczi156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 18:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory