Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: ON vs PB+LPG

  1. #1
    matyj713
    Gość

    Domyślnie ON vs PB+LPG

    Witam. Od jakiegoś czasu planuję zakup samochodu i prawdopodobnie będzie to Alfa 156 Jednak nie wiem jaki silnik wybrać. W przypadku Alfy pod uwagę biorę silniki 1.9JTD 105KM, 1.6TS 120KM i ewentualnie 1.8TS 144KM. Ogólnie różnica w kosztach przejechania 100km myślę, że nie jest jakaś duża a nawet bardzo mała. Z jednej strony bardziej podoba mi się kultura i charakterystyka pracy silnika benzynowego, i gdyby nie zależało mi na taniej jeździe to wybór byłby oczywisty ale w przypadku instalacji LPG istnieje też kilka wad. Ogólnie jestem bardziej nastwiony na PB+LPG ale nie wiem jak zachowują się silniki TS na LPG. Czy może instalacja gazowa ma jakiś szczególnie destrukcyjny/negatywny wpływ na tego typu silniki czy moze to nawet lepiej, że jest TS?
    I prosiłbym może o wasze opinie w sprawie ON vs PB+LPG.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Trudne pytanie i ciężko jednoznacznie na nie odpowiedzieć.
    Każdy będzie bronił swojego. Tzn, ten co ma diesla, powie, że lepszy od benzynowego, bo mniej pali i nie ma wariatora, zaś ten co ma silnik benzynowy powie, że w nim nie ma koła dwumaosowego i że ładniejszy dźwięk ma T.S.
    Co do instalacji lpg - jeśli jest to dobra instalacja, a nie robiona "po kosztach" i regularnie serwisowana, to będzie jeździć i jeździć. Trzeba wiedzieć jedno: na instalacji LPG się nie oszczędza, oszczędności przychodzą dopiero w trakcie jej użytkowania, pod warunkiem, że ktoś umiejętnie zainwestował w instalację.
    A tak nawiasem mówiąc, to jakie roczniki Cię interesują i jaki przedział kwotowy masz przeznaczony na zakup samochodu?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    matyj713
    Gość

    Domyślnie

    Kwota to około 10tys., więc roczniki raczej pierwsze

  4. #4
    mikaak
    Gość

    Domyślnie

    To zależy...jeżeli dużo bedziesz jezdził to raczej bym szukał diesla, jeżeli nie to benzyna i nie zakładałbym gazu, chyba że już jest

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    Jak to ladnie napisal nasz forumowicz, podpiecie instalacji gazowej ,to tak jakby zapodanie naszemu autu AIDS i ja sie zgadzam z tym...

  6. #6
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    nie uważam tak lpg jest ok to nie sa te instalacje z dawnych lat teraz one sa na naprawde wysokim poziomie zaawansowania i osobiscie mając 1.9 jtd kupił bym z pewnością 2.5 v6 z lpg ewentualnie 1.8 ts z lpg

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar liked
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR BRERA 2006 2,4 jtdm
    Postów
    320

    Domyślnie

    jezdzilem szmat czasu na gazie i jakis czas dieslem, i to robiac mase km.
    moje zdanie jest takie:
    1. lpg jest tanie, jazda wychodzi duzo taniej niz dieslem a auto ma porownywalna moc jak na benzynie.. jest jedno ale, tylko z instalacja sekwensyjna!! nic innego.
    2. dieslem jezdzi sie duzo przyjemniej, na trasie prowadzi sie lepiej, mniej problemow z wymiana filtrow, swiec, kabli, z regulacjami i tanszy przeglad.

    reasumujac: robisz duzo km, oplaca sie lpg, jesli wolisz wieksza kulture jazdy, to diesel. ja bylem zadowolony z obu opcji i to sa jedyne kryteria jakie na Twoim miejscu bralbym pod uwage

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    Cytat Napisał matyj713 Zobacz post
    gdyby nie zależało mi na taniej jeździe to
    kup se smarta

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Rafcio
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Swidnica, Poland
    Auto
    Ford Focus Kombi Duratorq
    Postów
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaviaseq Zobacz post
    Cytat:
    Napisał matyj713
    gdyby nie zależało mi na taniej jeździe to
    kup se smarta
    smart pali jak szalony! Zobacz co ludzie wypisują a potem pisz

    Ja bym na Twoim miejscu szukał PB + LPG, miałem jedną Alfę 145 jeździło się super, mam 147 na LPG i nie narzekam no i mx3 v6 na LPG iiii chodzi super!

    Ale przed zakupem jak masz możliwość to udaj się na jakiś spocik żeby Cię przewieźli 1.8TS i 1.9JTD. Tak żebyś miał porównanie, jak sama jazda wygląda itp itd. Bo ja będę Ci zachwalał TSa na gazie a inni ropniaka i nic z tego wiedzieć nie będziesz. A potem będziesz tylko żałować, bo tak mi na forum doradzili a mi się to czy tamto w ogóle nie podoba.

  10. #10
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    ja tez robiłem dużo km lancia dedra 2.0 turbo integrale i sam założyłem sobie sekwencje stag300 auto przy normalnej jeździe gdzie ludziom kopałem tyłki spalało średnio ok 11 l gazu teraz byłem na południu chorwacji z decha na dachu moja alfa i powiem szczerze że 105 KM jest zdecydowanie za słabe po prostu nie było czym jechać po tamtych górach ! i spalanie rzedu 7,5 l wyszło gdzie jechałem ok 120 km/h. Lancia przy pełnym obciążeniu darła do przodu jak by była pusta i nie spalała za wiele więcej! a awaryjność przeliczając to lancia była tańsza w eksploatacji o dużo niż alfa. I kultura pracy silnika nieporównywalna w lanci silniczek pracował cicho miał kopa nic nie drgało i ten dźwięk coś pięknego tutaj po prostu klekot.
    1 zakup samochodu z silnikiem benzynowym dużo tańszy
    2 łatwiej poznać czy silnik benzynowy jest w stanie dobrym czy na wykończeniu
    3 części tańsze są do benzyniaka niż do diesla
    4 u nas ludzie jeżdzą na róznej ropie i może się okazać że zaraz pana wtryski, pompa i pozamiatane :/

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory