Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: [147] Alfa Romeo 147 M-jet

  1. #1
    jupi
    Gość

    Domyślnie [147] Alfa Romeo 147 M-jet

    Witam

    Na wstępie chciałbym się przywitać. Zdecydowałem już że moim kolejnym samochodem będzie Alfa 147 . Szukałem egzemplarza maksymalnie wyposażonego, szczególnie zależało mi na wbudowanym telefonie . Po 2 miesiącach przegladania ofert znalazłem egzemplarz z 2003 roku z silnikiem JTD 16v. Dodatkowo full opcje w wersji TI. Nie ma tylko pakietu Climate i Winter.

    Cena 33500
    Przebieg 115 tys

    Odrazu w sobotę pojechałem obejrzeć samochód. Alfa okazała sie bardzo zadbana. Właściciel zeznał że była uderzona prawym przodem ale wszystkie poduchy były ok. Chłodnica nie była nawet wymieniana (nosi ślady uderzenia).Wszystkie szyby są oryginalne. Są wszędzie znaczki TI.

    W dniu dzisiejszym pojechałem jeszcze raz aby udać sie na diagnoże w ASO oraz stację kontroli. Byliśmy w serwisie Fiata w Skierniewicach. W miedzy czasie właściciel powiedział że zapaliła mu się poduszka (w sobote sam jechałem i sie nie paliła, ale była sprawna). Po podłączeniu do examinera okazało sie że jest zbyt wysoki opór na przewodzie do lewej poduszki fotela i stwierdził że to kostka nie kontaktuje. Badanie na ścieżce wykazało że amorki mają po 70 parę procent. Do wymiany są 2 górne wachacze z przodu. Do wymiany gumy na których wisi układ wydechowy. I najbardziej niepokjąca rzecz... TURBINA dosyc mocno się poci, ewentualnie gdzies w jej okolicach jest wyciek. Kolejna sprawa to po zdjęciu plastiku z glowicy okazalo się że jedna śruba od pokrywy zaworów jest nieoryginalna (polski patent z 2 zkontrowanymi nakretkami !!!). Właściciel twierdził wcześniej że był zmieniany pasek rozrzadu jakies 2-3 tys temu. Teraz przyszło mi do głowy że mogła sie pocić uszczelka pod deklem i stąd olej na turbinie... Examiner pokazał ciśnienie mieszczące się w normie. Na wolnych było to ok 270-280 mili??? Bar. Po przegazowaniu nie pamietam pomiaru ale diagnosta powiedział że jest ok.

    Przejdźmy do blacharki. Diagnosta miał jakis profesjonalny cyfrowy miernik lakieru. Okazało sie że przód (to wiedziałem) oraz prawe przednie drzwi były malowane. Na drzwiach stwierdził cienką warstwę szpachli. Jednak po jakości lakieru i roboty stwierdził że nie mogło to byc robione w Polsce i że gdyby był mocno rozbity to by się nikt nie bawił w szpachlowanie drzwi... tylko wymienił je.

    Stoję teraz przed poważnym wyborem. Właściciel zszedł tylko do 32 tys. Liczyłem na 30. Mam jutro dać znać. Przestraszyłem się troche tej turbiny i rzeźby ze śrubą dekla zaworów... Z drugiej strony kusi znaczek TI oraz pełne wyposażenie.. w połączeniu z M-jetem...

    Przepraszam za pierwszy tak długi post ale musiałem się wyzalić...
    Pomóżcie..

    Pozdrawiam
    Nowy (mamnadzieje) Klubowicz
    jupi

  2. #2
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    A nie lepiej benzynkę kupić i nie martwić się turbinkami :?: Tak na poważnie to ja pewnie bym sobie odpuścił.Czort wie co tam ma pokombinowane w motorku. ;//

  3. #3
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Uważam że są to duperele , amorki nawetnowe maja 75 % sprawności więc amorki są w porządku wymienić 2 górne wahacze i te zawieszki gumowe wydechu to pikuś , dorobic śrubę dekla nie widzę problemu

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  4. #4
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie aso

    Ja bym się nie przejmował niczym poza silnikiem. Tam ci nie powiedzieli co onim sadzą???
    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Witam.
    A ja był bym na tak.
    Co do turbiny, to prawie każda się poci, a jeśli ciśnienie jest ok. to nie ma się czym przejmować. Gdyby coś było nie tak z turbiną, to wtedy ciśnienie nie mieściłoby się w zakresie i komp by to pokazał. Co do śrubki w pokrywie zaworów, to możliwe, że mechanik, który robił rozrząd lub coś tam innego nie miał takiej jak trzeba śrubki i wkręcił taką jaką miał.
    Tak mi się bynajmniej wydaje.
    Pozdrawiam. :wink:
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Jeśli na turbinie są fabryczne opaski sprężyste to będzie się pocić, bo one słabo trzymają, a tam jest dobrowadzona odma odpowietrzająca skrzynię korbową (stąd skroplony olej). Jak turbina nie gwiżdże to jest o.k.Śrubkę ktoś zgubił to wkręcił co miał. Gumki i wahacze to pierdołki, należy traktować jako zużycie eksploatacyjne. Co do ceny to pamiętaj że za nią zawsze stoi stan techniczny samochodu - każde 1000zł zaoszczędzone na kupnie to później 3000 wydane na usuwanie ukrytych usterek...
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #7
    jupi
    Gość

    Domyślnie

    wstrzymuje się do Soboty z decyzja... Znalazłem jeszcze 1 szt pod Kutnem. Rok 2005, M-jet. 21 tys przebiegu . Była bita przodem. Są zdjęcia sprzed naprawy. Wymienona poduszka pasażera. Niestety wersja sporo uboższa. Climatronic, 6 poduszek, zwykła skóra... Ogłoszenie jest bardzo lakoniczne. W sobote rano jadę oglądać. Jeżeli blacharka okaże się dobrze zrobiona to jest super okazja. Cena 33 tys. Przy tym przebiegu to nawet nie miałoby się co z nią stać...

    jupi

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Okazje niestety zawsze wychodzą bokiem....
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #9
    jupi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156
    Okazje niestety zawsze wychodzą bokiem....
    ok. Załóżmy więc ze ta Alfa po FL okaże się okazją. Że została należycie naprawiona...

    Którą opcję wybrać...

    1. 2003 Mjet TI na full opcji łącznie z navi, szyberdachem (pale papierosy), skorzanymi sportowymi fotelami i bose ze zmieniarka... ale z przebiegiem 115k za 32 tys.

    2. 2005 Mjet FL tylko z climatronicem i skórą kanapową... ale z przebiegiem 21k za 33 tys?

    Pozdrawiam
    jupi

    Dodam tylko ze obie były bite tyle tylko ze opcje 1 ogladałem osobiscie i jest super zrobiona 1,5 roku temu jak przyjechala do polski.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Nie zakładaj że ktoś jest idiotą i auto (rocznik 2005 z symbolicznym przebiegiem 21tys km) warte min 45tys zł oddda ci za 33 - samochód musi mieć poważny feler. W ten przebieg to specjanie bym nie wierzył (nikt nie kupuje diesla aby robic nim mniej niż 10tys km rocznie), ale to akurat w każdym serwisie sprawdzisz bardzo szybko. Kolega AR 156 z rocznika 2003 (full opcja, bezwypadkową i w stanie technicznym bez zarzutu) sprzedał za 40tys zł, więc jak ta AR147 z rocznika 2003, podobnie wyposażona jest do sprzedania za 32tys zł to jest to dobra cena
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory