Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 56 z 56

Temat: 1.4 TS wachania obrotów na rozgrzanym silniku

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Rzmudzior te objawy opisane co do mojego auta o czym świadczą? może to być wpływ samego przepływomierza? dlaczego zapalają mi sie wtryski gdy jade z góry nie używając pedału gazu? przeczytaj jeszcze raz to co napisałem o swoim problemie i z opiniuj to jeśli możesz.z góry dzięki

  2. #52
    Użytkownik Rowerzysta Avatar daniello22
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Inowrocław , Polkowice, Wrocław
    Auto
    Fiat Stilo 1.8 16v 133KM
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    wiec dlaczego sądzisz ze przepływomierz masz dobry??? wystarczy wyłaczyc wtyczkę i spróbować sie przejechać.gdy ja przy zapalonym silniku podłączam wtyczke przepływki z powrotem to filtr zaczyna nagle zasysać u ciebie moze dziać sie tak samo nie znaczy to jednak ze przeplywomierz jest sprawny. wiadome jest jednak ze silnik potrzebuje i powietrza i paliwa gdy powietrze nie jest dawkowane odpowiednio to silnik przerywa,faluje są strzały itp itd ale te objawy wcale nie musza być przypisane temu ze powietrze jest nieodpowiednio dawkowane choć w moim wypadku odłaczenie przepływomierza polepszyło poczatkowy etap jazdy(czytaj start) nadmienie ze mam filtr stozkowy i załozoną strumiennice... przyczyna moze tkwić także w brudnej przepustnicy.na forum sporo jest opisane na ten temat i ja pomału dzieki tym wiadomością dochodze do rozwiazań mojego problemu nie mniej jednak pisząc takie posty jak w twoim temacie utwierdzam sie w przekonaniu lub trafiam na inny trop(zależy kto i jak zdiagnozuje mój problem.mam nadzieje ze nie obrazisz sie za to ze podpiąłem sie pod twój temat.mam nadzieje ze skorzystamy na tym oboje....według mnie to jak uporasz sie z alterkiem powinienes odłączyć przepływkę i spróbować sie przejechać.to nic nie kosztuje a może przyczynic sie do trafnej diagnozy co boli twoją belle.jesli nie bedzie efektu nastepnym łatwym krokiem jest wyczyszczenie własnie przepustnicy(to też zadne koszta) gdy i to nie pomoże trzeba szukać dalej ale zawsze zaczynaj od najprostszych czynności
    nie mam nic przeciwko ze podpiales sie pod temat. wymiana informacji jest dla mnie wazna kazda rada sie liczy gdyz moze dojsc do czegos powazniejszego jeszcze.
    a co do przeplywki to sadze ze jest dobra bo ja normalnie na postoju odlaczalem i silnik wlasnie kiepsko reagowal na gaz jak chcialem go wdepnac , dlawil sie silnik po odlaczeniu przeplywki. dlatego tez twierdze ze to nie przeplywomierz. wlasnie ja u siebie bym postawil na swiece i kable gdyz widzialem na kablach takie wgniecenia od pokrywy silnika i mysle ze jakos mogl ktorys kabel sie uszkodzic i widac tez ze chyba swiece bardzo dawno kilometrow temu nie byly wymieniane. swoja belle chce zrobic na picus glancys mowiac o silniku
    postaram sie jakos uporac z altkiem w sobote bo jade na szrot w Emmen w NL bo kumpel mowil ze tam stoja takie to moze poszukam jakis dobrych czesci

    pozdrawiam daniello22
    "Nieważne, czym jeździcie obecnie, i tak stracicie dla Alf głowe. Ja straciłem" - "Nie zatrzymasz mnie" Jeremy Clarkson

  3. #53
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    Rzmudzior te objawy opisane co do mojego auta o czym świadczą? może to być wpływ samego przepływomierza? dlaczego zapalają mi sie wtryski gdy jade z góry nie używając pedału gazu? przeczytaj jeszcze raz to co napisałem o swoim problemie i z opiniuj to jeśli możesz.z góry dzięki
    Przepływomierz ma przede wszystkim wpływ na sondę, jak sonda padnie to wtryski leją na potęgę. Może być też sam zapieczony wtrysk - wtedy będzie lał na hamowaniu silnikiem (gdzie dopiero przy 1500 obr i poniżej zaczyna się wtryskiwanie paliwa). Dlatego poza przepływką sprawdziłbym te dwie rzeczy.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  4. #54
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rzmudzior Zobacz post
    jak sonda padnie to wtryski leją na potęgę.
    sonda raczej w porządku(zauważyłbym chyba znaczne spalanie) dzięki

  5. #55
    Użytkownik Rowerzysta Avatar daniello22
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Inowrocław , Polkowice, Wrocław
    Auto
    Fiat Stilo 1.8 16v 133KM
    Postów
    72

    Domyślnie

    Dzisiaj w końcu wymieniłem same świece i widać znaczna poprawę pracy i zrywności silnika ale auto stalo dość dlugo bez jazdy i odpalania i prawdopodobnie jest zabrudzony krokowiec bo sie zawiesza. odpalilem auto to obroty wbily na 4500 po rozjezdzeniu go spadly na norme ale nadal jak jade i odpalam na rozgrzanym stoja na 2000 - 1500(wacha sie) jak wykrecic przepustnice razem z krokowcem?
    "Nieważne, czym jeździcie obecnie, i tak stracicie dla Alf głowe. Ja straciłem" - "Nie zatrzymasz mnie" Jeremy Clarkson

  6. #56
    Użytkownik Rowerzysta Avatar daniello22
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Inowrocław , Polkowice, Wrocław
    Auto
    Fiat Stilo 1.8 16v 133KM
    Postów
    72

    Domyślnie

    jednak nadal problem! jak sie silnik rozgrzeje na 80-85 st. to zaczyna wariowac na obrotach tylko ze teraz jak mam wymienione swiece to go nie muli i wariuje na obrotach tylko na postoju. moze jednak przepustnica i krokowiec sa do d*py?
    "Nieważne, czym jeździcie obecnie, i tak stracicie dla Alf głowe. Ja straciłem" - "Nie zatrzymasz mnie" Jeremy Clarkson

Podobne wątki

  1. Kopci na rozgrzanym silniku
    Utworzone przez -Marco- w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-09-2015, 08:41
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 23:10
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 23:17
  4. Problem z opalaniem na rozgrzanym silniku
    Utworzone przez collins w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 07:06
  5. Stuki na rozgrzanym silniku.
    Utworzone przez Falkoś w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-12-2009, 14:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory