Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 80

Temat: Akumulator sam się rozładowywuję w jedną noc !

  1. #31
    jair
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwiusz Zobacz post
    witam

    mój akumulator teraz wytrzymuje w spoczynku około tygodnia 10dni (z małymi jazdami do 2km) i też się rozładowuje. mechanik mówi że ładowanie dobre 14V i prąd poboru dobry a jednak mi wydaje się że to za krótko. mam centre futurę 72ah. sprawdziłem wszystkie lampki i nawet odłączyłem napęd navi bo żarł prąd.
    ... wypisz wymaluj, mam dokładnie do samo. Taki sam aku, taka sama eksploatacja i ten sam problem. Niestety muszę często podmieniać aku.
    Jesienią robiony był alternator ale zimą okazało się, że problem pozostał.

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    Heh, to mnie dzisiaj Alfunia zaskoczyła, z rana idę do auta by pojechać do pracy, otwieram auto i bagażnik, aby wyjąć z niego sprzęt do odśnieżenia go a potem wsiadam do auta a tu bach nie odpala po południu dobieram się do bagażnika by wyjąć aku, zabieram się za klemę a tu światełko zaświeciło auto też odpaliło miałem luźną klemę, dziwne że 5 dni temu normalnie odpaliła a dziś z rana psikusik, najwyraźniej jakiś syf się zrobił na stykach.
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  3. #33
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Fiat Ulysse 2,1Td
    Postów
    24

    Domyślnie

    Koledzy jeśli chodzi o aku to prawidłowe ładowanie jest 14,4V i prawdą jest żeby akumulator odzyskał prąd utracony na rozruch trzeba co najmniej 15min. pracy silnika na podwyższonych obrotach, czyli w czasie jazdy. Jeżeli ktoś jedzie tylko 2 km. będzie miał problem(aku nie doładowane). Często problem występuje przy złym podłączeniu radia, ale w 166 myślę że nie ma sensu zmieniać radia ani podłączeń.

  4. #34
    piter1984
    Gość

    Domyślnie

    a po czym to wnioskujesz ? wg moich pomiarów prąd rozruchowy w 2,4 JTD wynosi ~500A i trwa ile ? 2-3 sek co znaczy że zużywa max 0,5Ah co przy ładowaniu na biegu jałowym chociażby 10A przekłada się na max 3 min pracy ;/ i tyle

  5. #35
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Fiat Ulysse 2,1Td
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter1984 Zobacz post
    a po czym to wnioskujesz ? wg moich pomiarów prąd rozruchowy w 2,4 JTD wynosi ~500A i trwa ile ? 2-3 sek co znaczy że zużywa max 0,5Ah co przy ładowaniu na biegu jałowym chociażby 10A przekłada się na max 3 min pracy ;/ i tyle
    Kolego ELEKTRYKĄ samochodową zajmuję się od około 25 lat amatorsko (w tym 11lat pracowałem zawodowo w firmie transportowej ) i jestem samoukiem. W tym okresie prenumerowałem przez 2 lata miesięcznik AUTO ELEKTRO w którym to doczytałem się tych informacji i z całym swym doświadczeniem to potwierdzam. Życie uczy. Pozdrawiam.

  6. #36
    KamilloV8
    Gość

    Domyślnie

    Się nie pobijcie teraz po tak długim czasie problem zniknął... odciepliło się to i alfię sie poprawiło - widać nie lubi zimy

  7. #37
    KamilloV8
    Gość

    Domyślnie

    Odkopuję temat panowie! tej nocy ja wiadomo było zimno, w ostatnim czasie alfą jeżdżę tylko ok 3,5 km w jedną strone oczywiście nie włączam na te chwile nawiewu bo ani sie to zagrzeje a pobór prądu za duży. tylko radio i wiadomo światła, tak latam od 5 dni, aku mam nowy 72, dzisiaj rano wsiadam do Belli i problem sprzed roku powrócił. 3 razy silnik obrócił i ICS pytał już o kod, totalnie rozładowany, nawet bagaznika otworzyć nie mogłem. byłem przez ten rok u 2 bdb mechaników i każdy mówił że ładowanie jest prawidłowe. Po prostu załamuję ręce.....

  8. #38
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    A jaka jest wartość napięcia ładowania na wolnych obrotach przy wyłączonych odbiornikach i przy włączonych wszytskich odbiornikach(halogenym szybka, nawiew, klima itp).
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  9. #39
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Ja walczyłem z czymś takim. Okazało się ze kapała nagrzewnica na przekaźnik od oświetlenia wnętrza, lampki się żarzyły i rozładowywały aku. Sprawdź czy nie masz tego samego?
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  10. #40
    KamilloV8
    Gość

    Domyślnie

    Koledzy, sprawdzaliśmy wartości ładowania i poboru nawet w trakcie grzania siedzeń i wartości były prawidłowe - nie chce dokładnie mówić jakie bo nie pamiętam ale wiem że wszystko się zgadzało. kolego a problem występował z tą nagrzewnicą przez cały rok czy też tylko w zimną pore?

Podobne wątki

  1. Jaki interfejs do 2.5 v6 z 2000roku z jedną sondą..??
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 10:50
  2. Uszkodozna jedna opona. Wymieniać jedną?
    Utworzone przez marcnow w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 19:47
  3. [145] Jak z dwóch Alf zrobić jedną
    Utworzone przez rooshyo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2009, 10:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory