Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: JTD czy TS

  1. #1
    freestyler
    Gość

    Domyślnie JTD czy TS

    jako ze przymierzam sie do zakupu alfy jaki silniczek polecacie/z którym mniej problemów/awarii/jakie kłopoty mnie czekaja/na co spojrzec przy zakupie

    zastanawiam sie nad 1,8 lub 2,0 TS
    albo 1,9 lub 2,4 JTD

    alfa bedzie to model 97-00

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    ja bym brał alfe tylko w jtd chyba ze 3.2 gta hmmm a no co patrzec ??? ogolnie na wszystko samochod taki jak kazdy zalezy jak byl eksploatowany pozdrawiam i zycze udanego zakupu
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  3. #3
    drugimarcin
    Gość

    Domyślnie

    JTD 115KM, zawsze go polece preddzej niz TS, sytuacja sie zmienia jak w gre wchodzi V6.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    jesli wybierasz pomiedzy pierwszymi JTD a TS to brałbym 2,0.. oczywiscie koszta eksploatacji są bezporownywalnie wyzsze ale dynamika juz dosc zadowalająca.. chyba ze bedziesz przebierał wsrod modeli po liftingu bo tam juz byly dieselki dosc ciekawe... bardzo dokladnie obejrzyj model jaki sobie upatrzysz bo to juz 7mio letnie alfiny i ze stanem moze byc roznie..

  5. #5
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Miałem podobny dylemat, szukałem 156 2.4JTD lub 2.0TS.

    1.9JTD jest chyba troszkę słaby do takiego auta, natomiast 2.4JTD jest moim zdaniem najciekawszym silnikiem ze wszystkich wymienionych. Z tego co się dowiadywałem spalanie w mieście wychodzi około 7l, w trasie dużo mniej. Autko ma podobne osiągi do 1.8TS, a po chipie będzie jeździło jeszcze lepiej niż 2.0TS. Na wszystkich kołach zamontowane są hamulce tarczowe, z przodu wentylowane (takiej samej średnicy jak w 2.0TS i 2.5v6). Na ikarze pisano, że 156 z tym silnikiem jest troszkę ociężała w zakrętach ze względu na wagę silnika, niestety nie udało mi się tego sprawdzic.

    Ja osobiście byłem bardzo poważnie zainteresowany Alfą 156 2.4JTD, później jeszcze pojawiła się 2.5v6 (ale teraz z perspektywy czasu cieszę się, że sobie ją darowałem), w końcu kupiłem Seata.

    Jak dla mnie 2.4JTD posiada kilka bardzo dobrych cech:
    - duże, wentylowane hamulce
    - możliwośc efektywnego chip tuningu (chociaż nie każdy podejmie się chipowania JTD)
    - spalanie

    Pozdrawiam :wink:
    Piotr z Rzeszowa

  6. #6
    drugimarcin
    Gość

    Domyślnie

    Jtd 105KM jest za slaby, ale jak pisalem wczesniej bardzo dobrym silnikiem okazuje sie 115 KM, przewage jaka ma nad 2,4 jest lepsze oddawanie mocy juz od 1500 obr.
    To calkiem dynamiczny samochod, chyba ze masz w kieszeni na JTD 16V, tu jest jeszcze lapiej.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Jeżeli masz fundusze żeby lać benzynie to bierz ts-a, a jeżeli jesteś zależy Ci na oszczędnosciach to jtd, bo gaz przemilczę...
    1984 GTV6 3.2 24V

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    gdzies czytałem artykuł ze JTD 115 dorownuje osiągom mondkowi 2,0 16v w dieslu..
    warto wspomniec ze 2,0 t.spark ma zaj...ty dzwiek przy wyzszych obrotach a na jałowym prawie go nie slychac

  9. #9
    darpes
    Gość

    Domyślnie

    tylko 2,4 jtd :wink: miałem 2,0 ts spalał ponad 12 l a 2,4 jtd 7l on sam policz a frajda ta sama

  10. #10
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Dzwieku TSa i frajdy wkrecania na wysokie obroty nic nie odda, ale jest to kosztowna przyjemnosc Ja szukajac auta miałem podobny dylemat, zdecydowalem sie na 2,4JTD i jestem bardzo zadowolony z tego wyboru. Przejechalem nim narazie 35000km, silnik jest bardzo oszczedny(jak na taką pojemnosc) w miescie trzeba liczyc 8l, na trasie z predkoscią 130-140km/h około 6-6,5l. Moj rekord oszczednosci na trasie do Chorwacji(załadowane auto w dwie osoby, predkosc 130km/h) 5,6l/100km. A osiągi tez nie są kiepskie. Elastyczosc wzorowa. Minusem tego silnka jest tylko głośnosc.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory