Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Sprawdzenie Alfy 156 w Radomiu

  1. #1
    Darknesone
    Gość

    Domyślnie Sprawdzenie Alfy 156 w Radomiu

    Witam jestem bardzo zainteresowany kupnem Alfry Romeo 156 http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-bar...C15900564.html jestem zakochany w tym aucie mimo czestych awarii zawieszenia, ale podobno silniki JTD są bardzo udane to prawda?

    Niestety jestem laikiem i moje przejechanie się do Radomia i obejżenie auta nic nie da , a potrzebuję fachowej opini i pomocy. Posiadałem Opla Vectre B w gazie i powiedziałem sobie nigdy więcej gazu... Jeśli możecie to prosiłbym o opinie na temat tego silnika i czy warto. Dzięki z góry i pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Kuba_156
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Już bez Alfy...
    Postów
    689

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darknesone Zobacz post
    Witam jestem bardzo zainteresowany kupnem Alfry Romeo 156 http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-bar...C15900564.html jestem zakochany w tym aucie mimo czestych awarii zawieszenia, ale podobno silniki JTD są bardzo udane to prawda?

    Co do silników się zgodzę. Natomiast jakiś czas temu wyczytałem na innym forum, że nie kupuje się z Radomskich komisów samochodów. Co to tej Alfy... Na pierwszy rzut oka widać, że miała przeszłość wypadkową. Maska nie jest tak dopasowana do lamp jak powinna.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Exclamation

    Cytat Napisał Darknesone Zobacz post
    Witam jestem bardzo zainteresowany kupnem Alfry Romeo 156 http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-bar...C15900564.html jestem zakochany w tym aucie mimo czestych awarii zawieszenia, ale podobno silniki JTD są bardzo udane to prawda?

    Niestety jestem laikiem i moje przejechanie się do Radomia i obejżenie auta nic nie da , a potrzebuję fachowej opini i pomocy. Posiadałem Opla Vectre B w gazie i powiedziałem sobie nigdy więcej gazu... Jeśli możecie to prosiłbym o opinie na temat tego silnika i czy warto. Dzięki z góry i pozdrawiam.
    Chłopie, daj sobie z nią spokój. Widać gołym okiem, że raz "picowana", dwa po dzwonie jest, jak z resztą kolega wcześniej zauważył. 3000 EUR za AR 156 JTD z Belgii z przebiegiem 170 tys? Nie ma szans, musiał kupić:

    1) uszkodzony egzemplarz;
    2) cofnąć licznik;
    3) w najgorszym wypadku punkt 1) oraz 2);

    AR 156 JTD 105 KM 2000 r. 170 tys. z Belgii, od prywatnego sprzedawcy, zadbana, stan dobry - 4000 EUR. Podobna, tylko że z przebiegami od 220 tys do 275 tys - stan dobry 3100 - 3900 EUR, a gdzie zarobek handlarza w Polsce? Mało sobie marży nie liczą. Także musi coś być nie tak, nie ma innej opcji.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar prodigyboy
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była 156 2.4 JTD z przesiadką na X5 , obecnie 156 1.9 SW
    Postów
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomito Zobacz post
    Chłopie, daj sobie z nią spokój. Widać gołym okiem, że raz "picowana", dwa po dzwonie jest, jak z resztą kolega wcześniej zauważył. 3000 EUR za AR 156 JTD z Belgii z przebiegiem 170 tys? Nie ma szans, musiał kupić:

    1) uszkodzony egzemplarz;
    2) cofnąć licznik;
    3) w najgorszym wypadku punkt 1) oraz 2);

    AR 156 JTD 105 KM 2000 r. 170 tys. z Belgii, od prywatnego sprzedawcy, zadbana, stan dobry - 4000 EUR. Podobna, tylko że z przebiegami od 220 tys do 275 tys - stan dobry 3100 - 3900 EUR, a gdzie zarobek handlarza w Polsce? Mało sobie marży nie liczą. Także musi coś być nie tak, nie ma innej opcji.
    Jak doszedłeś do wniosku , że 'picowana" ?
    I nei pisz proszę głupot , że 156 z 2000 kosztuje w belgii/holandi czy tam niemczech 4k euro ...


  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał prodigyboy Zobacz post
    Jak doszedłeś do wniosku , że 'picowana" ?
    I nei pisz proszę głupot , że 156 z 2000 kosztuje w belgii/holandi czy tam niemczech 4k euro ...
    Takie autko w DB stanie można wyrwac juz za 1.7k

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Someone83
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Piotrków Tryb/Poniatów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9MJTD 150KM
    Postów
    416

    Domyślnie

    Cytat Napisał prodigyboy Zobacz post
    Jak doszedłeś do wniosku , że 'picowana" ?
    I nei pisz proszę głupot , że 156 z 2000 kosztuje w belgii/holandi czy tam niemczech 4k euro ...
    Najdroższą jaką spotkałem na www.mobile.de to 6800 Euro ( fakt że to przesada ). Więc jak chcesz kupic szrota za 2500 Euro to pewnie że znajdziesz taniej. Mniej więcej ok 3500 Euro trzeba miec na taką w bardzo dobrym stanie. Ja mam 2006 rok, kupioną w Szwajcarii za 7000 Euro. Ale gośc chciał 7800. Sprowadziłem już sporo samochodów, więc nikt mi nie powie że na zachodzie są tanie i dobre.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał prodigyboy Zobacz post
    Jak doszedłeś do wniosku , że 'picowana" ?
    I nei pisz proszę głupot , że 156 z 2000 kosztuje w belgii/holandi czy tam niemczech 4k euro ...
    Niedokładnie się wyraziłem - wyczyszczony na błysk przedział komory silnika, być może także myty wcześniej (czort wie jak), raczej trzeba unikać aut po takich zabiegach, nie wiadomo do końca czy handlarz miał na calu uatrakcyjnić auto czy raczej coś ukryć (a z doświadczenia wiem, że raczej ukrywają).

    No kolego, jeśli chcesz kupić zadbane auto to nie zapłacisz tam mało. Nie zapominaj, że serwis tam kosztuje więcej przez co cena auta nie będzie taka sama jak tu w Polsce (identyczny model), dalej, gro użytkowników serwisuje auto w ASO, myślisz że belg, niemiec, holender odda swoje zadbane auto za grosze? Nie bądźmy naiwni... Dziwie się, że ktoś kto ma pojęcie o autach tkwi jak reszta naszego społeczeństwa w mylnym przeświadczeniu że z zachodu sprowadzi się dobre i tanie auto - zdaine to jest sprzeczne same w sobie. Nie ma dobrego i taniego auta, nie ma po prostu, chyba że ktoś ma gest i oddaje po niższej cenie, nie sądzisz jednak że nie zabrakłoby lokalnych amatorów, którzy nie zakupiliby takiego cacka?

    Ja swojej także szukałem za granicą, znalazłem właśnie w Belgii AR 156 2003 pełny FL 1.8 TS 140 tyś., cena? 6800 EUR, auto z pełną dokumentacją, stan - bardzo zadbane (nie zdecydowałem się jednak). Fakt, były tańsze, 4200 , 5600, części już nie pamiętam, ale po fotkach było widać że auto jest w stanie średnim (nie brałem pod uwagę po kolizjach), przeważnie 2 bądź 3 właściciel, tam przynajmniej nie "picują" auta do fotek, widać co kupujesz, można wstępnie oszacować stan pojazdu. Przypominam, były to 1.8 TS benzyna...

    Śmieszą mnie opinie, wywody typu za 3000 EUR kupisz BMW, VW w "tedeku" itp. inne pierdoły, ludzie, wierzycie w to? Przecież to gruchoty na kołach. Miałem okazję obejrzeć sobie trochę takich, sprowadzanych także przez moich kolegów, potem właśnie "picowanych" na sprzedaż, oczywiście historię auta także odmładzano, wiecie o czym myślę...

    Nie można jednak nie dać Ci racji, tak, są egzemplarze po 2000 - 3000 EUR, pytanie tylko w jakim stanie...
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  8. #8
    Darknesone
    Gość

    Domyślnie

    To nie wiem do kogo moge się zwrocic o pomoc w kupnie auta... tak do ok 15tys

    ---------- Post dodany o godzinie 21:49 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:41 ----------

    Zastanawiam się jeszcze nad tym... http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-zar...C16071013.html wiadomo za te pieniądze szału nie ma a z tego co czytałem to zabawa w przekrecanie licznika to nie łatwa sprawa w AR o ile to prawda...

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Kuba_156
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Już bez Alfy...
    Postów
    689

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darknesone Zobacz post


    Zastanawiam się jeszcze nad tym... http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-zar...C16071013.html wiadomo za te pieniądze szału nie ma a z tego co czytałem to zabawa w przekrecanie licznika to nie łatwa sprawa w AR o ile to prawda...
    Staraj się nie szukać samochodów w komisach, tylko u osób prywatnych

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gomunice/Radomsko
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2,4JTD '01
    Postów
    44

    Domyślnie

    Ja swojej szukałem ponad 4 miesiące i kupiłem na allegro, ale od prywatnej osoby. Dałem niecałe 14 tys. z tym, że koleś już w trakcie rozmowy tel powiedział wprost o zawieszeniu z przodu do roboty. Licznik mam na bank kręcony ale stan ogólny jest ok. Ogólnie szukałem w prywatnych ogłoszeniach, a nie w komisach i od handlarzy.

Podobne wątki

  1. Prośba o sprawdzenie Alfy 166 2.5 V6 ...pilne...
    Utworzone przez GregoR w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-09-2014, 15:05
  2. Sprawdzenie przed-zakupowe AR 159 w Radomiu - gdzie ?
    Utworzone przez jabolles w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 22:41
  3. Prośba o sprawdzenie Alfy 147- Puławy
    Utworzone przez RafcioL27 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 18:05
  4. Oględziny Alfy Romeo 166 w Radomiu
    Utworzone przez jarzit w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2012, 09:30
  5. Sprawdzenie Alfy w Krakowie
    Utworzone przez szad w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory