Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Jakie głosniki ??

  1. #1
    Vojtas
    Gość

    Domyślnie Jakie głosniki ??

    Powiedzcie mi które głosniki beda lepsze do mojego radia pionner w którym mam wyjscie 4 x50 w

    Odnosnie chodzi o dwie pary głosników
    http://www.audiosklep.pl/soundstream-sc-6t-p-3008.html

    oraz
    http://www.audiosklep.pl/boss-audio-blx62-p-1911.html

    które waszym zdaniem bedą lepsze i beda lepiej grały ??
    Myslałem nad boss audio Gdyż cena troche namawia do zakupu

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jeśli myślisz, że samą zmianą głośników coś osiągniesz to lepiej sobie odpuść. Z tych dwóch wariantów wybrał bym ten...trzeci. Czyli wytłumienie drzwi i tapicerki oraz montaż czegoś w stylu Helix Dark Blue lub inny zestaw ze zwrotnicą. Wiem, że to inna klasa cenowa ale pieniądze, które wydasz na te podane przez Ciebie nie dadzą efektu poza uszczupleniem portfela. Na forum jest mnóstwo informacji odnośnie Audio w AR.

    Pozdrawiam.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Ja polecam te:
    http://www.audiosklep.pl/alphard-etp-1642-p-1731.html
    cena jeszcze bardziej zachęca.

    Sam sobie przeczysz, pytasz o radę co lepsze i sam odpowiadasz że.....tańsze.
    Kto ma ten szajs polecić?

    Tak jak kolega Belfer radzi, inaczej przeznacz kasę na kosmetyki do alfy.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  4. #4
    Vojtas
    Gość

    Domyślnie

    NIe powiedziałem ze są lepsze Zadałem pytanie i chciałem konkretnej odpowoedzi nie stac mnie narazie zeby wbic z pare stów w sprzet poprostu przepalił mi sie głosnik i chce cos kupic to nie mozecie normalnie odpowiedziec tylko mowic ze mam pare stów wbic w sprzet ?? SiemA

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar maybah
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Grudziądz/ Słupsk
    Auto
    AlfaRomeo 156 (Sport Pack 2) 1.8 T.S 16V 2000r.
    Postów
    239

    Domyślnie

    Tak jak koledzy piszą, wyciszenie drzwi i zestaw głośników helix albo w moim przypadku magnat dark power 216 (mają leszcze pasmo przenoszenia) Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stereo
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań, Poland, Poland
    Auto
    Brak
    Postów
    303

    Domyślnie

    a ja polecilbym zestawik hertza

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Jeśli myślisz, że samą zmianą głośników coś osiągniesz to lepiej sobie odpuść. Z tych dwóch wariantów wybrał bym ten...trzeci. Czyli wytłumienie drzwi i tapicerki oraz montaż czegoś w stylu Helix Dark Blue lub inny zestaw ze zwrotnicą. Wiem, że to inna klasa cenowa ale pieniądze, które wydasz na te podane przez Ciebie nie dadzą efektu poza uszczupleniem portfela. Na forum jest mnóstwo informacji odnośnie Audio w AR.

    Pozdrawiam.
    Kolego Belfer, może nie zauważyłeś, ale ten Soundstream Arachnid to jest właśnie system odseparowany ze zwrotnicą i jest to co najmniej ta sama półka jakościowa co polecane do znudzenia wszędzie Helix DB, parametrowo to nawet jest to lepszy zestaw. Różnica jest taka, że ten Soundstream jest sporo tańszy.

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Ja polecam te:
    http://www.audiosklep.pl/alphard-etp-1642-p-1731.html
    cena jeszcze bardziej zachęca.

    Sam sobie przeczysz, pytasz o radę co lepsze i sam odpowiadasz że.....tańsze.
    Kto ma ten szajs polecić?

    Tak jak kolega Belfer radzi, inaczej przeznacz kasę na kosmetyki do alfy.
    Mógłbyś kolego napisac coś bardziej konkretnego, zamiast się mądrowac i drwic z niewiedzy człowieka.
    Mało istotna jest tutaj akurat cena tych głośników, czy ich jakośc. Problem w tym, że są to głosniki dwudrożne współosiowe i montaż tego w drzwi jest bez sensu, bo wysokie tony rozchodzą się kierunkowo i ich źródło powinno być skierowane na głowę słuchacza, a nie na łydki

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vojtas Zobacz post
    Powiedzcie mi które głosniki beda lepsze do mojego radia pionner w którym mam wyjscie 4 x50 w

    Musisz się zdecydowac co chcesz. Kompletny zestaw odseparowany ze zwrotnicą, czy same woofery. Jeżeli zostawiasz fabryczne gwizdki i potrzebujesz tylko woofery, to kup GMS 960XT. Te głośniki będą dobre do zasilania samym radiem, na allegro są po 70zł, możesz do nich później dokupić gwizdki. Jeżeli nadal będzie za drogo, to lepiej już nic nie pisz w tym dziale
    Ostatnio edytowane przez piter ; 12-01-2011 o 16:06

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter Zobacz post
    Mógłbyś kolego napisac coś bardziej konkretnego, zamiast się mądrowac i drwic z niewiedzy człowieka.
    No właśnie napisałem że popieram kolegę wyżej, nie jest to rada?

    Napisał piter: "Jeżeli nadal będzie za drogo, to lepiej już nic nie pisz w tym dziale"

    Nie kpij z człowieka i się nie wymądrzaj. Napisz lepiej jak to z "parametrów" wywnioskowałeś że soundstrem jest tak samo dobry jak nudny helix.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    [QUOTE=piter;470823]Kolego Belfer, może nie zauważyłeś, ale ten Soundstream Arachnid to jest właśnie system odseparowany ze zwrotnicą i jest to co najmniej ta sama półka jakościowa co polecane do znudzenia wszędzie Helix DB, parametrowo to nawet jest to lepszy zestaw. Różnica jest taka, że ten Soundstream jest sporo tańszy.


    Parametry to ja Ci mogę znaleźć lepsze od Helixa czy Powerbass'a nawet w aukcjach chińskich głośników po 59,90 więc może daj spokój z takimi porównaniami.

    Poza tym czy ja napisałem, że ten zestaw nie ma zwrotnicy?! Chodziło mi o inne zestawy ale ze zwrotnicą bo w drugim linku jest głośnik dwudrożny a co to jest warte to raczej nie trzeba tłumaczyć...

    Miałem w ręce te soundstream'y i wykonanie oraz materiały ustępują nieco wielu zestawom w tej klasie cenowej i dlatego podałem konkretne inne marki bo różnica w cenie nie bierze się tutaj znikąd. Hertza nie podałem np bo modele o 2009 roku są już wykonane dużo gorzej a i brzmienie pozostawia wiele do życzenia.

    ---------- Post dodany o godzinie 22:05 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:00 ----------

    Cytat Napisał Vojtas Zobacz post
    NIe powiedziałem ze są lepsze Zadałem pytanie i chciałem konkretnej odpowoedzi nie stac mnie narazie zeby wbic z pare stów w sprzet poprostu przepalił mi sie głosnik i chce cos kupic to nie mozecie normalnie odpowiedziec tylko mowic ze mam pare stów wbic w sprzet ?? SiemA
    Czyli, że moja odpowiedź nie była konkretna i normalna? Różnica w cenie wyszła by Cię około 80-120 zł wraz z matami i chwilą spędzonego czasu przy ich wklejaniu (manual jest gdzieś na forum). Różnica w audio nawet po prostym wytłumieniu drzwi jest kolosalna. W innym przypadku nie poczujesz prawie różnicy między serią a nowym zestawem.

Podobne wątki

  1. Jakie głosniki do 147 3D?
    Utworzone przez Andrzej_K w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-07-2015, 09:36
  2. Jakie radio +głosniki do ALfy romeo 145 1,4 BOXER 1995r.
    Utworzone przez ADI_BoXER w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 16:40
  3. [145] Jakie radio +głosniki do ALfy romeo 145 1,4 BOXER 1995r.
    Utworzone przez ADI_BoXER w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 01:35
  4. [156] jakie głosniki
    Utworzone przez sobi112 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-08-2010, 17:54
  5. Głosniki 145
    Utworzone przez Tiga w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 01:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory