Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Blue&Me czy można podłączyć 2 telefony jednocześnie?

  1. #1
    kgv166
    Gość

    Domyślnie Blue&Me czy można podłączyć 2 telefony jednocześnie?

    Wie ktoś może, czy do Blue&Me można podłączyć 2 telefony jednocześnie?
    Wiem, że ogólnie można sparować kilka (5 czy 7) ale jak dotąd jakoś nie udało mi się podłączyć dwóch naraz. Mam słuchawkę bluetooth z którą mam sparowane 2 tel (prywatny i służbowy) i są jednocześnie podłączone. Jak rozmawiam przez prywatny tel i w tym momencie zadzwoni służbowy to zawieszam jedną rozmowę i prowadzę drugą przez tą samą słuchawkę. Jest to bardzo przydatne bo dużo rozmawiam przez oba telefony w czasie jazdy. Przejrzałem instrukcję ale jakoś nie rzuciła mi się w oczy taka opcja.
    Jak wsiadam do auta i w kieszeni mam tel z włączonym BT - B&M go oczywiście znajduje i wyświetla nazwę sieci na wyświetlaczu. W tym momencie jak chcę ręcznie podłączyć drugi tel w komórce wyskakuje info o złym kodzie dostępowym.
    Da się zrobić, żeby dwa tel automatycznie się podłączały po zajęciu miejsca w samochodzie? (tak mam w słuchawce BT samsunga - jak tylko ją włącze to widzi od razu 2 tel).

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Prawie na pewno nie. Czytałem gdzieś (pewnie w instrukcji), że sparować można do pięciu, ale w przypadku wykrycia więcej niż jednego auto wybiera sobie ten do którego się podłącza (chyba ostatnio używany).

  3. #3
    kgv166
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki, no właśnie tak też mi się wydawało. Oznacza to, że mimo posiadania BT w samochodzie w dalszym ciągu jestem chyba skazany na korzystanie ze słuchawki. To ciekawe, że w tak w sumie drogim urządzeniu jakim jest to B&M nie ma takiej możliwości (a słuchawka samsunga kosztowała stówkę).

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Rozparuj z B&M ten który uzywasz rzadziej i używaj go ze słuchawką, a ten co używasz częściej połącz z autem. W ten sposób nie będą ci się mieszały.

    A przy okazji - czy jak do ciebie ktoś dzwoni, to masz sygnał dzwonka na normalnym poziomie głośności? Ja przez długi czas myślałem, że w ogóle mi nie dzwoni, tylko się wyświetla, potem okazało się, że dzwoni, tylko bardzo cicho i jak podkręcić na maksa, to nawet słychać, ale wraz z mnóstwem szumów - w sumie z powrotem ściszyłem, bo boje się, że coś innego by ryczało...

  5. #5
    kgv166
    Gość

    Domyślnie

    Tak zrobię, to jedyne rozsądne wyjście.
    Jak ktoś dzwoni to najpierw pojawia się komunikat na ekraniku, po ok 2 sek dźwięk dzwonka i jest on wystarczająco głośny jak dla mnie. Za to rozmowa jest dość cicho, za każdym razem muszę podgłaśniać bo ledwo słychać rozmówcę.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sierek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Gulietta QV
    Postów
    282

    Domyślnie

    Funkcja podłączenia dwóch telefonów równocześnie (Multipoint) jest od niedawna dostępna w nielicznych modelach słuchawek. Samochodowe rozwiązania bluetooth są zwykle odrobinę z tyłu.
    Osobiście brakuje mi protokółu A2DP, by w odbiorniku móc słuchać muzyki przekazywanej wprost z telefonu via bluetooth.

  7. #7
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Ja kupiłem coś takiego http://www.sonyericsson-sklep.pl/id1...e_hcb_400.html
    na allegro za 130pln
    Też obsługuje 5 telefonów , wystarczy przełączyć jeden przycisk i już można odebrać połączenie .

    Jeśli chodzi o głośność to w zależności od ustawienia w profilu telefonu dzwonka dzwoni głośniej lub ciszej .
    Można również podłączyć pod audio fabryczne żeby było słychać w głośnikach.
    Ostatnio edytowane przez TOM & JULIA ; 12-01-2011 o 16:26

  8. #8
    macacus
    Gość

    Domyślnie

    Głośność dzwonka i rozmowy ustala się w ustawieniach B&M.

  9. #9
    Arkadiusz
    Gość

    Domyślnie

    Nie można jednocześnie używać dwóch telefonów jednocześnie przez Blue&Me. Możesz sparować kilka, lecz zawsze w aucie uaktywni się tylko ten, którego system wyłapie jako pierwszego.

  10. #10
    dwilk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arkadiusz Zobacz post
    Nie można jednocześnie używać dwóch telefonów jednocześnie przez Blue&Me. Możesz sparować kilka, lecz zawsze w aucie uaktywni się tylko ten, którego system wyłapie jako pierwszego.
    Albo zadnego nie sparuje Wlasnie sie bawilem dwoma telefonami i B&Me lekko oszalalo, ba, a nawet ide o zaklad ze zaliczylo BSoD i szybki restarcik. Po restarcie nie chcialo zadnego telefonu zainicjowac. Tak sie dziala sprzet pod kontrola Windows...
    Klayczne postepowania w przypadku odejscia Windows od zmyslow:
    Roy: Hello IT, have you tried turning it off and on again?

Podobne wątki

  1. Jakie żarówki? Bosch Xenon Silver vs Osram Cool Blue vs Philips Blue Vision?
    Utworzone przez dyymianek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 15:11
  2. Problem z mocą i ładowaniem jednocześnie.
    Utworzone przez Makkzz w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 15:44
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 16:05
  4. Problem z gazem, bierze tez jednocześnie paliwo
    Utworzone przez Vanilia w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-10-2010, 18:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory