Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Problem z "nieoryginalnym" alarmem, identyfikacja producenta

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar mirage
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 2007r.
    Postów
    44

    Smile Problem z "nieoryginalnym" alarmem, identyfikacja producenta

    Witam serdecznie!
    Ciekawi mnie pewna sprawa z alarmem. Jestem niemalże pewien że przy zakupie Alfy naciskając przycisk otwierania auta syrena wydawała krótki dźwięk i "mrugały" kierunkowskazy, następnie naciskając jeszcze raz któryś z przycisków (nie pamiętam który i w jakim stanie - czy zamknięty czy otwarty) załączała się syrena na dłużej (tak jakby była opcja wyszukiwania auta na parkingu czy coś takiego ). Przy zamykaniu auto także wydawało krótki sygnał.
    Teraz jest tak że auto otwiera się i zamyka nie wydając żadnego dźwięku, kierunkowskazy "mrugają" jak "mrugały". Dopiero po zamknięciu auta i naciśnięciu jeszcze raz przycisku zamknięcia auto wydaje krótki dźwięk bez "mrugania" kierunkowskazów.
    Wyczytałem w internecie że mogłem włączyć tryb cichy przez jakąś kombinację przycisków, jednakże nie wiem jakiej firmy jest ten alarm - na pilocie nie ma żadnych napisów, na płytce wewnątrz obudowy pilota też nic nie jest napisane. Pilot wygląda tak :

    Czy może ktoś z Was miał do czynienia z takim przypadkiem? bądź z takim alarmem? Jak sprawdzić producenta by można było znaleźć informację o funkcjach tego alarmu? Przydatne może będzie to że podłączone są czujniki w bagażniku, masce (tutaj chyba coś się rozłączyło bo nie działa, ale czujnik jest), drzwiach oraz przy wlewie paliwa. (AR 145). Reaguje też na niedomknięte drzwi bądź bagażnik - po wciśnięciu przycisku "zamknij" po 10 sekundach wydaje krótkie dźwięki że któreś drzwi są niedomknięte oraz sama zamyka się po 15 sekundach jak się drzwi nie otworzy.
    Pozdrawiam serdecznie!

    P.S. Do czego jest ten taki malutki kluczyk?


    + kilka innych ;-)

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Z pilota to ciężko producenta określić. Najlepiej jakbyś znalazł centralke z tego alarmu i tam juz napewno będzie coś mądrego napisane.
    Jeżeli chodzi mo mały kluczyk to pewnie syrena jest wyposażona w coś jakby "stacyjke" za pomocą której możemy ją wogóle wyłączyć tym kluczykiem .

  3. #3
    Madzia M.
    Gość

    Domyślnie

    Co do małego kluczyka,to jest tak jak pisze wiedzmaak. Ja też przy swojej 145 miałam kluczyk służący do wyłączenia syreny znajdującej się pod maską. A co do włączania/wyłączania trybu cichego alarmu,to stań przy aucie i przytrzymaj chwile dwa przyciski naraz,aż mrugną kierunki. Ja tak miałam przy którymś alarmie...

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar mirage
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 2007r.
    Postów
    44

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi! Dzisiaj zszedłem do autka i próbowałem kilku kombinacji przycisków i niestety nic to nie dało Kombinując przy przekręconym kluczyku w pozycji zapłonu udało mi się uruchomić automatyczne zamykanie drzwi, otwierają się po wyłączeniu zapłonu... Nie potrafiłem zlokalizować centralki, jednakże na syrenie jest napis "Ungo". Podobno gdzieś pod kierownicą zwykle alarmy montują, będę musiał tam poszukać


    + kilka innych ;-)

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  3. Zlot Ogólnopolski "Alfaholicy" 2013 - Tor "Kielce" (Miedziana Góra)
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 703
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 19:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory