Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: jaka GTV?

  1. #1
    mk_fudal
    Gość

    Domyślnie jaka GTV?

    Witam ALL

    Chcę kupić Alfę GTV, mam inne samochody rodzine i 30-tke na karku.
    Bardzo mi się podoba to autko i chcę nim pośmigać teraz przez jakiś czas.
    Oczywiście waham się pomiędzy istniejącymi modelami szczegolnie 3.2 V6 240hp jak również 2.0 16V bo są piękne. Autka będę używał do podleczania kryzysu wieku przedśredniego czyli szybkich pojeżdżawek tu i tam ;-) i finanse przy jego zakupie nie są najistotniejszą sprawą ..aczkolwiek nie chce na niego wydawac fortuny . A teraz na poważnie ..KTÓRY model silnikowy i jaka wersja etc. trudno znalezc te najmocniejsze jednostki a w okolicach Krakowa jest kilka 2.0 v16 do sprzedania i mam ochote wyskoczyc po takiego.
    Warto czy nie warto. A moze warto szukac wersji z turbiną lub trzy litrowych jednostek.

    Pozdrawiam ALL i wasze piękne hobby

  2. #2
    thing
    Gość

    Domyślnie

    przede wszystkim nie ten dział kolego
    http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_gtv_spider/

    najlepszym wyjściem będzie 3.0V6. Z TS-ami różnie bywa, ale też nie odradzam bo wielu jest na forum którzy mają, dbają i chwalą

  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał mk_fudal Zobacz post
    Autka będę używał do podleczania kryzysu wieku przedśredniego czyli szybkich pojeżdżawek tu i tam ;-)
    no to V-ka








  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Podobno najlepiej prowadzi się właśnie 2.0 TS, bo V-ki są z przodu za ciężkie.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    TS to zakrętowiec, Vki są nieco bardziej podsterowne, ale mają sporo więcej mocy - no i brzmienie, aż włosy stają dęba
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  6. #6
    mnap86
    Gość

    Domyślnie

    Ja sie lecze wlasnie V co prawda mlodszy jestem, ale jakos tak sie zlozylo, ze na wieksze bolaczki kupuje jakas Alfe

    2.0 nie da Ci tej zabawy i satysfakcji (no chyba, ze do tej pory jezdzisz jakimis ... 1.6, z calym szacunkiem).

    Zwroc uwage na wnetrza tych samochodow. Bo troche rzeczy sie zmienialo z czasem. Mi np nie pasuje nowy kokpit z okraglymi przyciskami.. wole ten stary, ktory posiadam.

    Tak samo bardziej mi sie podoba male scudetto, nie to wielkie.

    Silniki 3.2 pojawily sie pozno bo po 2000 i niestety tylko ze zmnieniona deska i scudetto.

    v6tb jest troche bardziej problematyczne ze wzgledu na turbine, ale jezdzi przyzwoicie.

    Bierz jakakolwiek V6.


    Tutaj jest opis pewnych zmian, oraz w ogole warto poczytac:
    http://www.gtv-spider.pl/index.php?o...trze&Itemid=27

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnap86 Zobacz post
    v6tb jest troche bardziej problematyczne ze wzgledu na turbine, ale jezdzi przyzwoicie.

    Bierz jakakolwiek V6.
    problem V-ek z turbo jest jeden brak do nich wyspecjalizowanych fachowców generalnie silnik prosty łatwy i przyjemny nie ma elektroniki jak będziesz kupował V-ke bo rozumiem że chcesz szybko przed zakupem proponuję hamownię, bo największy problem to braki w mocy a ciężko to wybadać bo nawet z brakiem mocy te cacka odstawiają masę normalnych samochodów
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

  8. #8
    DARO-RT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mk_fudal Zobacz post
    Witam ALL

    Chcę kupić Alfę GTV, mam inne samochody rodzine i 30-tke na karku.
    Bardzo mi się podoba to autko i chcę nim pośmigać teraz przez jakiś czas.
    Oczywiście waham się pomiędzy istniejącymi modelami szczegolnie 3.2 V6 240hp jak również 2.0 16V bo są piękne. Autka będę używał do podleczania kryzysu wieku przedśredniego czyli szybkich pojeżdżawek tu i tam ;-) i finanse przy jego zakupie nie są najistotniejszą sprawą ..aczkolwiek nie chce na niego wydawac fortuny . A teraz na poważnie ..KTÓRY model silnikowy i jaka wersja etc. trudno znalezc te najmocniejsze jednostki a w okolicach Krakowa jest kilka 2.0 v16 do sprzedania i mam ochote wyskoczyc po takiego.
    Warto czy nie warto. A moze warto szukac wersji z turbiną lub trzy litrowych jednostek.

    Pozdrawiam ALL i wasze piękne hobby
    Mamy te same kryteria, ja wybrałem 2.0 V6 TB i jestem bardzo zadowolony, polecam

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Przy mogilskiej w komisie stoi(stała?) ładna GTV 2.0 TB w wersji CUP z wnętrzem po lifcie, warto oblukać. Ceny i czy jeszcze jest nie znam.

    EDIT:
    Oczywiście w Krakowie

  10. #10
    natis1988
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jendriu Zobacz post
    Przy mogilskiej w komisie stoi(stała?) ładna GTV 2.0 TB w wersji CUP z wnętrzem po lifcie, warto oblukać. Ceny i czy jeszcze jest nie znam.

    EDIT:
    Oczywiście w Krakowie
    Kolego nie było Gtv 2.0 v6 tb w wersji CUP. tylko 3.0 i mało 2.0 ts. chyba ,że ktoś sobie pakiet założył, ale o taki bardzo ciężko.

Podobne wątki

  1. Pompa ABS jaka?
    Utworzone przez BREITLING w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 22:08
  2. alfa 145 1.6 ts jaka instalacja jaka cena czy warto
    Utworzone przez aqaz w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-02-2012, 14:09
  3. Jaka Chłodnica do 2.0 TS 97 r
    Utworzone przez dropas w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-07-2010, 23:26
  4. Jaka instalacja do 2.0 TS?
    Utworzone przez Wili w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-03-2010, 21:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory