Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Autoalarm, szerokość całkowita

  1. #1
    wojttek
    Gość

    Domyślnie Autoalarm, szerokość całkowita

    Witam,
    już można powiedzieć, że stałem się panem dla swojej Julki, ale jeszcze nie mam jej u siebie. nigdzie nie mogę znaleźć informacji o autoalarmie fabrycznym- czy jest doczepiany dodatkowy pilot czy może wszystko sterowane z kluczyka. I druga sprawa szerokość całkowita z rozłożonymi lusterkami. Wszędzie pełno informacji o szerokości nadwozia, ale o lusterkach cisza. Trochę to dla mnie ważne, mogę nie zmieścić się w garażu. Najpierw kupiłem, potem o tym pomyślałem, a szkoda żeby stała na dworze
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 15-01-2011 o 17:31

  2. #2
    darek3972
    Gość

    Smile

    Autoalarm fabryczny jest sterowany oczwiście oryginalnym kluczykiem, nie jest potrzebny dodatkowy pilot.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Do drugiego kluczyka (tego bez guzików) dołaczany jest pilot. Z rozłozonymi lusterkami to 2042mm
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojttek Zobacz post
    Witam,
    już można powiedzieć, że stałem się panem dla swojej Julki, ale jeszcze nie mam jej u siebie. nigdzie nie mogę znaleźć informacji o autoalarmie fabrycznym- czy jest doczepiany dodatkowy pilot czy może wszystko sterowane z kluczyka. I druga sprawa szerokość całkowita z rozłożonymi lusterkami. Wszędzie pełno informacji o szerokości nadwozia, ale o lusterkach cisza. Trochę to dla mnie ważne, mogę nie zmieścić się w garażu. Najpierw kupiłem, potem o tym pomyślałem, a szkoda żeby stała na dworze
    Ja otrzymałem dwa klucze ze sterowaniem, alarm fabryczny sterowany z klucza.

    Nawet jak sie zmieścisz na szerokość lusterek to jak wysiądziesz?
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 14-01-2011 o 19:13

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Niekoniecznie szerokość bramy= szerokości garażu. Tak to chyba tylko w blaszakach.

  6. #6
    wojttek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Nawet jak sie zmieścisz na szerokość lusterek to jak wysiądziesz?
    rozchodzi się tylko o szerokość wjazdu, jest 2,2m będzie trzeba uważać

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Alarm fabryczny ma tę zaletę nad dokładanym u dealera, że ma oba kluczyki zintegrowane z pilotem centralnego zamka i sterowaniem alarmu (żadnych doczepek) oraz czujniki ruchu w specjalnym panelu w podsufitce (tuż za lampkami).

  8. #8
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Jakiś czujnik mam pod lusterkiem ale myślałem że to od temperatury
    A ile wam dali kluczyków ? Bo ja mam tylko jeden zintegrowany a drugi zwykły stalowy plus bryloczek z pilotem . Alarm był montowany u dealera ale ponoć oryginalny z odcięciem zapłonu i dali trzeci czujnik ultradźwiękowy nawet do bezpieczników. No i bym zapomniał o najważniejszym alarm firmy Cheetah z diodą przy kierownicy z zintegrowanym guzikiem do dezaktywacji .

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Słowo "oryginalny" może być nadużywane. Alarm dokładany u dealera może być alarmem dołączanym po magstrali CAN, i "integruje" się w pewnym stopniu z resztą pojazdu. Zapewne jest wiele takich na rynku i wcale nie musi byc gorszy. A czujnik możnaby wsadzić w "oryginalne" miejsce dokupując panel. Podejrzewam że uzbrajanie/rozbrajanie jeśli jest osobne z pilota a nie obsługiwane przez CAN można by spiąć z centralnym zamkiem wpinając się w sygnał idący na siłownik.
    Ja jeden kluczyk mam scudetto z pilotem drugi zwykły ale np. w niemczech (info dealera) dają obydwa wypasione.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Jak wspomniałem wcześniej otrzymałem dwa klucze ( scyzoryk) Alarm podłączony fabrycznie z czujnikami w panelu podsufitki. Do sygnalizacji załączenia alarmu wykorzystano kontrolkę nad przyciskiem blokowania drzwi w panelu centralnym. Wyłącznik przechyłowy w podsufitce.

Podobne wątki

  1. [146] autoalarm?
    Utworzone przez Jester w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 20:12
  2. Szkoda całkowita
    Utworzone przez milkyyyy w dziale 147
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 22:48
  3. Autoalarm
    Utworzone przez bassman w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-08-2006, 05:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory