Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #1711
    rendikrendi
    Gość

    Domyślnie

    Właściwie to nasza rodzinna Alfa bo w rodzince mamy jeszcze Pługa i Rover-a (fajnie brzmi ) to ja teraz kupiłem Amsoil-a.
    Powiedziałem raz kozie śmierć .
    Dzwoniłem to tego sprzedawcy z allegro co sprzedaje oryginalny amerykańskie butelki porozmawiałem z nim chwilę i jakoś mnie przekonał.
    Kupiłem olej 10W-40 podobno pełny syntetyk, utargowałem na 44zł za butelkę
    Różnica jest dosyć odczuwalna.
    Wg. sprzedającego olej ma się grzać dużo mniej, być dłużej klarowny a silnik bardziej elastyczny.
    Co do klarowności to jeszcze za wcześnie, ale silnik jest troszkę bardziej elastyczny jakby mniej mułowaty.
    Wcześniej był z tego co dokładnie sprawdzałem Motul 10W-40.
    Jestem naprawdę zaskoczony jakością, coś w tym naprawdę jest bo jest na zimno troszkę ciszej przy uruchomieniu zimnego silnika.
    Porównywałem parametry z innymi 10W-40 ale nie znalazłem żadnego który by odpowiadał choćby troszkę zbliżonej specyfikacji.

  2. #1712
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Tak Amsoil AMO 10W-40 to pełny syntetyk, sam mam zalanego Amsoila w drugim aucie tyle, że AFL 5W-40.
    Parametry tego oleju robią wrażenie

    Brałeś Amsoila od Crooma?

    http://www.amsoil.com/storefront/amo.aspx

  3. #1713
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekono Zobacz post
    ja bym nie ryzykował i zalał półsyntetyk jakiś, ale jeśli lubisz wyzwania...
    Żadne wyzwanie.
    Przed chwilą zmieniliśmy z kumplem w jego aucie olej po płukance LM Motor Flushem silnika na Mobil 5W50. Poprzedni olej był nieznany, a auto jeżdżone w firmie - biorąc pod uwagę, jak był filtr oleju zassany i ile było w nim herbaty (tak go odkręcaliśmy, aż pękł, się pogiął i pomagało 2 sąsiadów, ale nic nie uszkodziliśmy, jak by ktoś pytał ) to i nie był za dobry, i miał przebieg górnych lotów. Wycieków nie stwierdzono, a jeżeli miały by być, to były by już po płukance, a nie po wlaniu oleju i sprawdzeniu przyspieszenia auta do setki na długiej prostej
    Moim zdaniem płuknij silnik LM Motor Flush + Valvoline VR1 Racing 10W60. Fajne są też oleje Agip Sint, Mobil 5W50 też niezły.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  4. #1714
    Użytkownik Romeo Avatar krycho91
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Radzyń Podlaski
    Auto
    164 T.S
    Postów
    620

    Domyślnie

    Ciekawi mnie to jakie są te oleje z Orlenu
    Ze 164 trudno się wyleczyć

  5. #1715
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Amsoil AFL 5W-40 w Octavii II - 2.0 TDI 16V BKD:

    Średnia przejazdu to ponad 150km/h, a temperatura oleju oscylowała około 90 stopni, dolna osłona silnika założona

    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001_100.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	128.2 KB
ID:	31720  

  6. #1716
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Rafcio
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Swidnica, Poland
    Auto
    Ford Focus Kombi Duratorq
    Postów
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbaas Zobacz post
    Amsoil AFL 5W-40 w Octavii II - 2.0 TDI 16V BKD:

    Średnia przejazdu to ponad 150km/h, a temperatura oleju oscylowała około 90 stopni, dolna osłona silnika założona
    hmm, słabo. W pracy avensisem 2.0 zdarza się czasmi uzyskać średnią na poziomie 200km z wrocka do katowic i temperatura też jest idealnie na 90 stopni. O poziomie oleju w silniku nawet nie będę mówić bo nikt go nawet nie sprawdza

    Posiadacie może stronkę gdzie można porównać oleje silnikowe ze sobą pod względem TBM i innych parametrów?
    W sieci znalazłem tylko TAKĄ ale niestety nie jest za obszerna...

  7. #1717
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Niestety nie ma żadnej stronki, gdzie można by było porównać oleje, podana przez Ciebie strona jest nie aktualna.

  8. #1718
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Rafcio
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Swidnica, Poland
    Auto
    Ford Focus Kombi Duratorq
    Postów
    314

    Domyślnie

    Właśnie zauważyłem że najnowsza to ona niestety nie jest.
    A co możecie powiedzieć na temat olejów ELF, bo zbliża się wymiana i zastanawiam się na ELF'em 10W40 lub 5W40 (obecnie też na 5W40 tylko że Castrol)
    Z tego co widzę to na forum tego chyba nikt nie leje a z drugiej strony nie chcę zamawiać na allegro nie wiadomo czego bo 95% olejów jest tam pewnie lewych i wolę wymienić w warsztacie specjalizującym się w olejach tylko że tam nie mają Valvo ani Motula.
    Pozostaje tylko Mobil i Elf.

  9. #1719
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    jeździłem na elfie 10w40 i później zestawiłem go z gm 10w40 (fabryczny do opla). Lepiej wypadł gm, elf po 5kkm bardzo się rozrzedził (benzyna nie spływała z cylindrów) ale ciśnienie trzymał, szybko też zrobił się czarny a silnik był w środku czyściutki bo po remoncie. Miałem takie wrażenie, że lepiej od 10w wypada 15w elfa.

  10. #1720
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar martinrb
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0TS Selespeed
    Postów
    4

    Domyślnie Stabilność olejów Lotos ..

    No dobra, porównujemy oleje, ale zastanawiam się jak jest z tą słabą trwałością Lotosów (podobno...). Jeżeli np. półsyntetyk 10w40 spełnia normy znanych producentów samochodów, a jego główną wadą ma być gorsza trwałość, to może on być słaby do aut które mało oleju biorą. Ale jeżeli auto lubi brać olej jak np. 20TS, i często trzeba dolewać świeże porcje, to właściwie trudno się martwić o trwałość oleju. Ja swoim autem jeżdżę raczej spokojnie wożąc rodzinkę, rezerwa mocy przydaje się przy wyprzedzaniu, ale na codzień nie męczę za bardzo silnika. Szykuję się do wymiany oleju i filtrów i naprawdę zastawiam się, czy warto wlać olej bardzo drogi i taki sam potem dolewać regularnie (spore obciążenie finansowe mimo wszystko), czy nie lepiej wlać takiego półsyntetyka lotosa, wymienić go za 10-12 tys km, regularnie uzupełniać świeżym i tyle.

    PS. Poprzednio jeździłem renault, olej miałem elf półsyntetyk , ale tam oleju silnik prawie nie brał, jeździłem od wymiany do wymiany praktycznie bez dolewek.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory