Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #3381
    Użytkownik Rowerzysta Avatar E2200_V12
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    GD/WLKP
    Auto
    156 JTD & W140 V12
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Dlaczego Valvo do Ciebie nie przemawia ?
    Masz jakieś konkretne wątpliwości, czy tylko nazwa ?
    Oczywiście mam w ofercie również oleje LM.
    LM MoS2 10w40 w bańce 5l. - 130 pln

    O inne proszę pytać.
    Cena bardzo przyjemna. Valvoline do mnie nie przemawia- ponieważ zauważyłem duży HYPE tutaj na forum, sądzę , że VALVO jest tak samo dobrym olejem jak np Shell Helix.

    Cena LM bardzo fajna. A jakie koszta przesyłki? Wiem , że to debilne pytanie , ale to oryginał z legalnego zródła?


    EDIT.
    Kolego Pablo- jako osoba z branzy olejowej- co sądzisz nt ttego dwusiarczku molbinenu w olejach LM? Oleje te sa bardzo cenione na forach innych marek. Generalnie oleje LM to chyba jedne z lepszych jakościowo? Bo z tego co czytałem to Castrol to to samo co Platinum i mało które auto go nie zużywa. Może Castrol jest ok ale w nowych autach- ale kogo stac na nowe auto ten nie kupuje w internecie
    Ostatnio edytowane przez E2200_V12 ; 15-12-2012 o 11:58

  2. #3382
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał E2200_V12 Zobacz post
    Cena bardzo przyjemna. Valvoline do mnie nie przemawia- ponieważ zauważyłem duży HYPE tutaj na forum, sądzę , że VALVO jest tak samo dobrym olejem jak np Shell Helix.

    Cena LM bardzo fajna. A jakie koszta przesyłki? Wiem , że to debilne pytanie , ale to oryginał z legalnego zródła?


    EDIT.
    Kolego Pablo- jako osoba z branzy olejowej- co sądzisz nt ttego dwusiarczku molbinenu w olejach LM? Oleje te sa bardzo cenione na forach innych marek. Generalnie oleje LM to chyba jedne z lepszych jakościowo? Bo z tego co czytałem to Castrol to to samo co Platinum i mało które auto go nie zużywa. Może Castrol jest ok ale w nowych autach- ale kogo stac na nowe auto ten nie kupuje w internecie

    Tak, z legalnego źródła.
    Miałem niedawno nawet szkolenie w LM nt. olejów.



    Odnośnie olejów LM, to uważam je na poziomie Valvoline, czyli bardzo dobre, natomiast nie rozumiem gloryfikowania MOTULa.
    Używałem tego konkretnego z MoS2 i nie był jakoś znacznie lepszy od Maxlife w silnikach TS 8v.
    Co do Castrola, to mam podobne zdanie,. aczkolwiek są ludzie, którym nie da się tego wytłumaczyć.
    Wszystkie oleje mam legalnego pochodzenia z opłaconą akcyzą i podatkami.

    Przesyłka po wpłacie na konto 18 pln.
    Jesli ktoś chce, to mogę wystawić w sklepie.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #3383
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    [QUOTE=Pablo.;1046338
    natomiast nie rozumiem gloryfikowania MOTULa.


    [/QUOTE]Jak znajdzie sie w Twojej ofercie, notowania Motula wzrosną u Ciebie na pewno.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #3384
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Jak znajdzie sie w Twojej ofercie, notowania Motula wzrosną u Ciebie na pewno.
    dobre
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  5. #3385
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Jak znajdzie sie w Twojej ofercie, notowania Motula wzrosną u Ciebie na pewno.
    Ale ja mam w ofercie MOTULa, zalewałem go przez ponad 2 lata. Kupowałem beczki 60l.
    W zasadzie mam dostępną większość olejów.
    Dzięki temu mam doskonały przegląd sytuacji. MOTUL 300V to rozumiem doskonale, zalewam nawet zamiennie z Millersami CFS, ale zwykła seria to żadne szaleństwo. Wystarczy popatrzyć w karty charakterystyk.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #3386
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Muszę teraz zalać silnik olejem po tym jak silnik został zmielony po zerwaniu koła zębatego wału rozrządu- szlif głowicy, regeneracja głowicy, nowe uszczelki, zawory, prowadnice itd. Dotąd zalewałem olejem Motul 5W40 X-CLEAN 8100 i byłem zadowolony szczególnie w zimie kręcił bez problemu, cichsza praca wariata itp. Silnik ma przebieg ok 225 tys km, mogę dalej jeździć na tym oleju?
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  7. #3387
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Dlaczego nie?myśle że spokojnie.To widze że mały remoncik poza kontrola ci wyskoczył,moje kondolencje i szybkiego powrotu na drogę

  8. #3388
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Tak remont bardzo duży, odkręciły się śruby od koła zębatego wału korbowego i zerwał się w końcu klin tego koła, wał stanął. Alfa już miesiąc u mechanika stoi, w zasadzie to ponad miesiąc, ciągle jakieś problemy i dokupywanie części, teraz mechanik rozłożył wariata i nie mógł już złożyć, zniszczył obudowę i pogubił uszczelki, nie wiedział co to jest, wyciągał cewki i urwał mi jeden przewód zapłonowy, koło zębate wałka wydechowego też musiałem kupować nowe bo było poszczerbione, mechanicy że płakać się chce.

    Widzę mało postów na temat olejuTOTAL QUARTZ 9000 ENERGY, co możecie o nim powiedzieć
    Ostatnio edytowane przez motofan ; 16-12-2012 o 22:25 Powód: Update
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  9. #3389
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał motofan Zobacz post
    TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY
    Miałem kiedyś zalany w 166 7000 10w40i nie zauważyłem zadnego zużycia tego oleju.
    Ja tam stosuje oleje o lepkosci jak podaje producent w instrukcji obslugi i zero problemów z moją 156 2.0 TS z 1999 roku, a leje tam mobila 10W40 od 2007 roku i bajka.

    PS kolego ja już wiecej do tego mechanika bym nie jezdzil Bo takie rolasy na dotacji z UE to poczatek konca tego auta.

    Wiecej ta jego naprawa zaszkodzi Twojemu auti niz pomoże(
    Wg mnie na takie powazne naprawy warto zaplacic troszke wiecej i jechac do kogos kto sie zna na tych samochodach.
    Ja raz pojechalem na wymiane rozrzadu do pewnego goscia i NIGDY K..A wiecej! Można powiedzieć , że dużo nie brakowało a by sie pasek zerwał tak to poskręcali.
    Dopiero P.N opanował sytuacje. Drogi jest ale przynajmniej spie spokojnie.
    Popytaj na forach regionalnych o dobrych mechanikow od AR.
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 17-12-2012 o 11:16
    [C

  10. #3390
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Problem w tym że mieszkam w takim zadupiastym mieście że dokoła nie ma dobrego warsztatu co by Alfy robił. Aha, mechanik dziś nie mógł założyć wałka od 1,8 do mojej 2,0 bo mu jakieś krzywki nie pasowały, nie wiem kto mnie już roluje.

    Ale co by nie zaśmiecać wątku o olejach moim problemem to zmienię temat. Zakupiłem dziś tego TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY, trochę kasy już poszło na remont więc muszę trochę przyoszczędzić na oleju, przy następnej wymianie zaleję motulem, a jak czytałem o TOTAL QUARTZ 9000 ENERGY to ma dobry stosunek ceny do jakości, no i specyfikacje ma bogatą. Za dwa, trzy dni może zaleję silnik tym olejem to napiszę jaki efekt.
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory