Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #6991
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Szukam AR159
    Postów
    48

    Domyślnie

    Motul krul aż się chce zakrzyknąć.

    Ja już wiem, że się na olej tej firmy do mojego silnika nie skuszę - 5W30 C4 okazał się półsyntetykiem, słabo smarującym, dość głośnym i o wysokim Noack w dodatku. Nigdy więcej.

  2. #6992
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    http://olejefuchs.pl/titan-race-pro-s-5w40.html

    Ten Fuchs to faktycznie perełka czy tylko podpucha?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #6993
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    No cóż ten Twój olej jest do wypracownych silników, cieżarówek , kamperów, łodzi, samochodów ciągnących przyczepy itd.
    Przepraszam, ale na stronie Amsoil (amerykańskiej) pod "applications" stoi jak byk: "AMSOIL Premium Protection Synthetic Motor Oil is recommended for air- and liquid-cooled, large or small gasoline and diesel engines, transmissions and chaincase applications where 10W-40 oils are required with any of the following specifications: [...]"

    W generalnym opisie napisali, że olej jest (luźne tłumacznie): "idealny dla samochodów z dużym przebiegiem, ciężarówek, kamperów, samochodów terenowych etc." Idealny, to nie znaczy przeznaczony dla.

  4. #6994
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    W generalnym opisie napisali, że olej jest (luźne tłumacznie): "idealny dla samochodów z dużym przebiegiem, ciężarówek, kamperów, samochodów terenowych etc." Idealny, to nie znaczy przeznaczony dla.
    To pytanie nie do mnie, ja go nie polecałem.

    Powiem tak ; ja wlewam do Diesla olej MOTUL dedykowany do diesla z DPF-em do Busso również MOTUL dedykowany do benzyny i wiem co mam. Jak ktoś woli pasujący do tego i owego to jego sprawa. Generalnie to co zacytowałeś z ulotki chodzi o silniki wysilone i z dużym przebiegiem. Napisałem, że kolega pewnie gruzu w bagażniku woził nie będzie czyli silnik nie będzie pracował pod obciążeniem spowodowanym dużą masą zewnętrzną. Poza tym kolega nie napisał nic aby silnik brał olej, a więc po co zalewać silnik olejem, który leje się na tzw. końcowe chwile silnika ? 240 tysięcy to jest duży przebieg ? Nie dajmy się zwariować. U kogoś pokutuje stara śpiewka mechaników z PRL-u, duży przebieg gęsty olej - sorry ale to nie te czasy. Nie jestm specjalistą w dziedzinie olejów ale czytać umiem, przewaliłem dużo opinii o róznych olejach i wybrałem Motula. Skoro silnik diesla pracuje cicho na tym oleju to czego mam szukać? To, że jest crakowany to i cóż z tego prawie wszystkie są crakowane, czytać recenzję producenta to jedno, a użytkowników czy znawców tematu to drugie. Jeśli chodzi o dobór podzespołów takich jak rozrząd, czy płynów eksploatacyjnych jak olej nigdy nie kieruję się ceną. Wielu producentów jedzie na tej samej bazie ale najważniejsze sa dodatki i te dodatki skłoniły mnie właście do Motula. To jest moja subiektywna ocena i tyle. Inni mogą lać Kujawski z pierwszego tłoczenia i to też ich sprawa.

    - - - Updated - - -

    I jeszcze jedno może komuś wczoraj umknęło. Niektóre oleje dziwnie znikają z silnika było o tym w tekście, który cytowałem. Motor po 8 tysiącach kilometrów wziął setkę oleju, a że wchodzi dokładnie 4.9 lita przy wymianie właśnie tą setkę wlałem i do wymiany mam spokój. Przed wyjazdem na wakacje zmienię olej na nanowy oczywiście też Motul i po herbacie.

  5. #6995
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    Co do samego spalania oleju, to był prowadzony test na silnikach Subaru i na forum Subaru były podane wyniki. Millers vs. Motul, z tym że pierwsi użyli oleju C3, a drudzy w specyfikacji C2 i jakie było zdziwienie, że pomimo niższej lepkości to olej Motula ograniczył spalanie oleju silnikowego w stosunku do Millersa, który był pewny swojej wygranej. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że Millers nie jest tak mega stabilny termicznie, jak to deklarują producenci, i że nawet przy wyższych lepkościach znikają go z silnika praktycznie te same ilości co innych wiodących producentów. Tajemnica, sabotaż nie - prawidłowa konstrukcja oleju silnikowego i dobór odpowiedniej bazy w tym wypadku przeważającej PAO.
    Jeśli dobrze pamiętam moje związki z tą marką to ów test był na różnych autach a diesele Subaru bywają w znaczne różnej kondycji... Nie zamierzam tu Millersa bronić ale niby który Motul z serii 8100 jest taki wypasiony w PAO??? Warto też zauważyć, że to testowany Motul był w odpowiedniej specyfikacji C2 dla tego silnika z Millers nie (błąd tego kto go podstawił do testu...) i bardzo prawdopodobnie te same oleje testowane np. na siniku MB CDI dałyby odwtrotny efekt.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  6. #6996
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Szukam AR159
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Nie zamierzam tu Millersa bronić ale niby który Motul z serii 8100 jest taki wypasiony w PAO??? Warto też zauważyć, że to testowany Motul był w odpowiedniej specyfikacji C2 dla tego silnika z Millers nie (błąd tego kto go podstawił do testu...) i bardzo prawdopodobnie te same oleje testowane np. na siniku MB CDI dałyby odwtrotny efekt.
    Dzięki - już myślałem, że popadam w paranoję i chciałem szukać Motula 8100 na PAO.

    A co do metodologii testu - ręce opadają. Dwa różnej klasy (C2 i C3) oleje, bez sprecyzowania czy kupione od dystrybutora, czy od producenta na testy, jaki rok produkcji (bo zmienia się receptura przezież), jakiej klasy API... można jeszcze wyliczać, tylko po co?

  7. #6997
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Jeśli dobrze pamiętam moje związki z tą marką to ów test był na różnych autach a diesele Subaru bywają w znaczne różnej kondycji... Nie zamierzam tu Millersa bronić ale niby który Motul z serii 8100 jest taki wypasiony w PAO??? Warto też zauważyć, że to testowany Motul był w odpowiedniej specyfikacji C2 dla tego silnika z Millers nie (błąd tego kto go podstawił do testu...) i bardzo prawdopodobnie te same oleje testowane np. na siniku MB CDI dałyby odwtrotny efekt.
    Nigdzie nie napisałem, że Motul jest wypasiony w PAO.
    Ale skoro zabrałeś głos to napisz proszę jaki masz osąd o Motulu ?

  8. #6998
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Szukam AR159
    Postów
    48

    Domyślnie

    Powołałeś się na wynik "testu" w którym mocno sugerowano, że Motul zawdzięcza sukces dobrze skonstruowanej bazie olejowej - na PAO właśnie.

  9. #6999
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał funkoval Zobacz post
    Powołałeś się na wynik "testu" w którym mocno sugerowano, że Motul zawdzięcza sukces dobrze skonstruowanej bazie olejowej - na PAO właśnie.
    No raczej nie

    jeszcze raz część cytatu.

    Co do samego spalania oleju, to był prowadzony test na silnikach Subaru i na forum Subaru były podane wyniki. Millers vs. Motul, z tym że pierwsi użyli oleju C3, a drudzy w specyfikacji C2 i jakie było zdziwienie, że pomimo niższej lepkości to olej Motula ograniczył spalanie oleju silnikowego w stosunku do Millersa, który był pewny swojej wygranej. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że Millers nie jest tak mega stabilny termicznie, jak to deklarują producenci, i że nawet przy wyższych lepkościach znikają go z silnika praktycznie te same ilości co innych wiodących producentów.

    To zdanie poniżej odnosi sie do Millersa
    Tajemnica, sabotaż nie - prawidłowa konstrukcja oleju silnikowego i dobór odpowiedniej bazy w tym wypadku przeważającej PAO.

  10. #7000
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Szukam AR159
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    No raczej nie
    [CIACH]
    To zdanie poniżej odnosi sie do Millersa
    Tajemnica, sabotaż nie - prawidłowa konstrukcja oleju silnikowego i dobór odpowiedniej bazy w tym wypadku przeważającej PAO.
    A z czego tak wnioskujesz, że to o Millersie? Który w dodatku bardzo mało wypuszcza w świat informacji o swoich olejach?

    Wcześniej w tekście Motul porównanie z Millersem wygrywa, i to wg autorów tekstu właśnie nie dzięki tajemnicy czy sabotażowi, ale "dobrze skonstruowanemu olejowi" i "odpowiedniej bazie".
    Ale może logika podpowiada też inne wytłumaczenie - chętnie poznam.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory