Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #8151
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Podeślesz mi 100ml tego lewego czystego z butelki to wyślę do analizy i sprawdzimy czy coś tam w ogóle w tych podrobkach jest czy full słonecznik?
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  2. #8152
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Pablo rozumiem, że ktoś przyjechał do Ciebie z olejem kupionym z allegro lub z innego źródła. Myślę, że na łatwiej podróbkę można trafić kupując od sprzedawcy, który nie prowadzi regularnej sprzedaży. Ja wszystkie oleje kupuje od oficjalnych dystrybutorów lub bezpośrednio od producenta (w kraju i za granicą) więc śpię spokojnie. Z Motulem jest natomiast tak, że jest oficjalna dystrybucja ale również jest import prywatny w ilościach "cało pojazdowych" z oficjalnym "błogosławieństwem" centrali Motula. Wiem o co najmniej 3 firmach, która zamawia od Motula z pominięciem oficjalnej dystrybucji i wiem, ze mają bardzo niskie ceny. Ale słyszałem też o Motulu z podwarszawskich magazynów więc trzeba być czujnym.

  3. #8153
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    To jest stare zdjęcie ma z 4 lata.
    W robocie dostaliśmy dostawę Castrola bodajże w grudniu od jednego z dostawców z Mazowsza i kartony były identyczne, ale już butelki nie- korek, naklejka z tyłu bez kartek koleś tłumaczył to zmiana szaty graficznej itd. z tym że w kolejnej dostawie i następnych do dziś dnia znowu jest "stara" szata. W poniedziałek wracam do pracy i jak będzie jeszcze z butelka to zobaczę jak to wygląda i mogę coś wysłać jak będzie różnica kolorystyczna

    A co do Motula to tak jest ten jeden oficjalny, no i niech będzie tych 3 nieoficjalnych z oryginalnym towarem. Ale jak się będziesz pytał na allegro skąd mają to okaże się że z tych 3 zrobi się 23, bo każdy będzie ci pisał że to on. Dlatego lepiej drożej, a pewniej
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 08-04-2016 o 17:50

  4. #8154
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Pablo rozumiem, że ktoś przyjechał do Ciebie z olejem kupionym z allegro lub z innego źródła. Myślę, że na łatwiej podróbkę można trafić kupując od sprzedawcy, który nie prowadzi regularnej sprzedaży. Ja wszystkie oleje kupuje od oficjalnych dystrybutorów lub bezpośrednio od producenta (w kraju i za granicą) więc śpię spokojnie. Z Motulem jest natomiast tak, że jest oficjalna dystrybucja ale również jest import prywatny w ilościach "cało pojazdowych" z oficjalnym "błogosławieństwem" centrali Motula. Wiem o co najmniej 3 firmach, która zamawia od Motula z pominięciem oficjalnej dystrybucji i wiem, ze mają bardzo niskie ceny. Ale słyszałem też o Motulu z podwarszawskich magazynów więc trzeba być czujnym.
    Co co Castrola. Właśnie dlatego namawiam do kupoani olejów robionych w 1 zakładzie. Jeszcze się okaże, że to oba oryginały tylko jeden z Polski a drugi z Rumunii.

  5. #8155
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    E46 330Ci '02.
    Postów
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Ile to na bagnecie? ;-)
    Około 1/10 skali.

  6. #8156
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Pablo rozumiem, że ktoś przyjechał do Ciebie z olejem kupionym z allegro lub z innego źródła. Myślę, że na łatwiej podróbkę można trafić kupując od sprzedawcy, który nie prowadzi regularnej sprzedaży. Ja wszystkie oleje kupuje od oficjalnych dystrybutorów lub bezpośrednio od producenta (w kraju i za granicą) więc śpię spokojnie. Z Motulem jest natomiast tak, że jest oficjalna dystrybucja ale również jest import prywatny w ilościach "cało pojazdowych" z oficjalnym "błogosławieństwem" centrali Motula. Wiem o co najmniej 3 firmach, która zamawia od Motula z pominięciem oficjalnej dystrybucji i wiem, ze mają bardzo niskie ceny. Ale słyszałem też o Motulu z podwarszawskich magazynów więc trzeba być czujnym.
    Dokładnie tak jak napisałeś.
    Znam temat sprzedaży olejów w PL bardzo dobrze, wszystko się zgadza.
    Najlepsze jest to, że są sprzedawcy legitymujący się certyfikatami MOTUL Polska, tylko, że nie ma czegoś takiego niestety.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  7. #8157
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar xmonka92
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    8

    Domyślnie

    Moi drodzy, potrzebuję rady. Właśnie będę zamawiał olej do mojej Belli. Czy Valvoline MaxLife 10W40 będzie dobry ? Dodam, że jest to Alfa Romeo 156 2.0 TwinSpark, rocznik 1998 z przebiegiem 99170 km. Aktualnie wisi tam karteczka, że zalany jest jakimś Mobilem 10W40.

  8. #8158
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    To jest stare zdjęcie ma z 4 lata.
    W robocie dostaliśmy dostawę Castrola bodajże w grudniu od jednego z dostawców z Mazowsza i kartony były identyczne, ale już butelki nie- korek, naklejka z tyłu bez kartek koleś tłumaczył to zmiana szaty graficznej itd. z tym że w kolejnej dostawie i następnych do dziś dnia znowu jest "stara" szata. W poniedziałek wracam do pracy i jak będzie jeszcze z butelka to zobaczę jak to wygląda i mogę coś wysłać jak będzie różnica kolorystyczna

    A co do Motula to tak jest ten jeden oficjalny, no i niech będzie tych 3 nieoficjalnych z oryginalnym towarem. Ale jak się będziesz pytał na allegro skąd mają to okaże się że z tych 3 zrobi się 23, bo każdy będzie ci pisał że to on. Dlatego lepiej drożej, a pewniej
    Ja mam do 2 pewność a 1 podejrzenie. Ale od tych 2 bym kupił. Można by zrobić takie badanie rynku i wypytać sprzedających skąd mają towar. Nawet sklepy mają podróbki. Znam historię, że znajomy kolegi zainteresował się gdzie jest wyprodukowany olej bo coś mu nie grało i doszedł do tego, że to podróbka - producent oficjalnie mu potwierdził, że etykieta jest podrobiona (więc zawartość pewnie też). Sprzedawca w sklepie się zdziwił i zadzwonił do dostawcy, który też się zdziwił i zadzwonił do swojego dostawcy a tamten też się zdziwił i zadzwonił dalej itd. itd. W sumie był to towar z co najmniej 4 ręki i każdy albo nieświadomy albo świętego udaje. Winnego brak ale sklep przynajmniej zmienił dostawcę. Czasem warto dołożyć 10 zł i mieć z zaufanego źródła.
    Castrol to nr 1 w sprzedaży i zdecydowany nr 1 w podróbkach. Jak tego nie podrabiać jak produkuje to nie wiadomo ile zakładów, nie wiadomo gdzie i na dobrą sprawę nawet w przypadku oryginału nie wiadomo co jest w środku (jak karta jest aktualna). Z olejem GM jeszcze gorzej bo nawet w ASO nie wiedzą skąd to mają i czy przyniesiona butelka to oryginał czy nie bo robią to w kilku krajach i butelki/kody się różnią i nie da rady dojść ładu i składu. Ale Klient zadowolony, że kupił oryginał z allegro za 70 zł zamiast kupić Specola.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał xmonka92 Zobacz post
    Moi drodzy, potrzebuję rady. Właśnie będę zamawiał olej do mojej Belli. Czy Valvoline MaxLife 10W40 będzie dobry ? Dodam, że jest to Alfa Romeo 156 2.0 TwinSpark, rocznik 1998 z przebiegiem 99170 km. Aktualnie wisi tam karteczka, że zalany jest jakimś Mobilem 10W40.
    Valvo MaxLife to dobry olej ale jak masz rzeczywiście tak mały przebieg to zrób płukankę i zalej Specola Gold 5w40 + Archoil AR9100. Cenowo wyjdzie podobnie ale ochrona silnika w przypadku zestawu Specol + Archoil bez porównania lepsza i w niskich temperaturach lepsze zachowanie oleju. Jak coś to zapraszam do siebie kupisz z rabatem

  9. #8159
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar xmonka92
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    - - -

    Valvo MaxLife to dobry olej ale jak masz rzeczywiście tak mały przebieg to zrób płukankę i zalej Specola Gold 5w40 + Archoil AR9100. Cenowo wyjdzie podobnie ale ochrona silnika w przypadku zestawu Specol + Archoil bez porównania lepsza i w niskich temperaturach lepsze zachowanie oleju. Jak coś to zapraszam do siebie kupisz z rabatem

    Przybliżysz mi o co chodzi z tą płukanką ? To jakiś zabieg przed zmianą oleju na inną lepkość ?

  10. #8160
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta QV, Volvo S80 V8
    Postów
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Do Volvo ten Amsoil pasuje ale do QV to już wg mnie kwestia indywidualna.
    Ja zalewam do swojej Julki nawet niższej lepkości oleje (z pozdrowieniami dla ekipy Pablogarage ;-) ale potem monitoruję poziom zużycia silnika analizami oleju. AZO twz miałem i u mnie było ok nawet na 4-ce z gazem w podłodze przy ponad +30C.
    Możesz zrobić tak samo, jeśli zalejesz AZO do QV to kontroluj poziom oleju i jeśli nie będzie ubywać to już połowa sukcesu a po kilku tys km pobierz 100ml do analizy, przyślij do mnie i sprawdzimy czy ochrona jest wystarczająca do Twojego stylu jazdy. Analiza kosztuje sporo mniej niż silnik ;-)
    Nie chcę kombinować. Pamiętam, że pisałeś o laniu 0w30 do swojej Julki, stąd pomysł.
    Chcę zapewnić Julce kompleksową ochronę, bo choć obecnie to auto dla żony, to ja nie lubię się rozstawać z autami
    Wiem ze FAP bardzo kombinował i w kolejnych wydaniach instrukcji zmieniały się zalecenia dotyczące oleju dla mojego silnika i trochę się pogubiłem.
    Chciałbym wlać coś pewnego co zapewni mi święty spokój na rok (nie przejedzie pewnie więcej niż 10kkm, stoi w garażu, więc bardzo zimnych startów prawie nie ma, jeśli ktoś jeździ ostrzej to ja, a ja postaram się pamiętać o schłodzeniu turbiny po zabawie). Cena nie gra bardzo istotnej roli, przy takiej częstotliwości zmian. Czy np Penrite + Archoil to w tej sytuacji jest odpowiednie rozwiązanie ?

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory