Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #8521
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Ja to doskonale rozumiem. Na Specolu świat się nie kończy jest pełno dobrych olejów. Jak się wymienia raz w roku to można się szarpnąć na olej na 200 zł+ (oczywiście nie każdego stać na to i wtedy Specol jest idealny) bo to i tak kropla w morzu kosztów związanych z posiadaniem auta. A propo liczyliście kiedyś wszystkie koszty z tym związane (łącznie z ubezpieczeniem, utrata wartości itd.). Można się przestraszyć.
    No nie bez przyczyny mówi się że kupno auta to jest najmniejszy problem
    A co do opinii z gowork to ja pracowałem w pewnej firmie produkcyjnej gdzie 95% komentarzy z tej strony było totalnie wyssane z palca i pisali to pewne głównie zwolnieni pracownicy.

  2. #8522
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Specol się sam trochę zapędził do narożnika z tymi cenami. Bazy i dodatki stosują jak inni a wg mnie w wielu przypadkach nawet nowsze formuły niż niektóre stare oleje na rynku. Trudno będzie wejść w segment Premium i wołać za te same oleje teraz 50% więcej jak inni, nawet jeśli zmienią butelkę, naklejki, rozkręca marketing. Pakietu dodatków w Goldach albo Premium się nie poprawi bo ich producent podaje dokładnie ile trzeba dodać do bazy, można dać więcej PAO ale po co skoro i tak parametry są dobre już... a konkurencji na PAO ze świecą szukać bo producent dodatków sam deklaruje, że olej nawet na GIII spełni minima wymagane normami, szczególnie te do osobówek.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  3. #8523
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    A propo liczyliście kiedyś wszystkie koszty z tym związane (łącznie z ubezpieczeniem, utrata wartości itd.). Można się przestraszyć.
    Mam poprzednią AR na motostacie dość dokładnie ewidencjonowaną. Obecną też. 156 miałem niemal równo rok i wydałem 18500 z paliwem. Jakby wliczyć niemal 100% utratę wartości (złomowanie) to wyjdzie 25500... trochę się człowiek zaczyna bać jak widzi takie kwoty. Te 100 czy 200 złotych więcej na oleju i filtrze dwa razy w roku to się nawet nie zauważy

  4. #8524
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Opel Astra 1.7 CDTI
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    W Specolu marketing leży i kwiczy. Marketing to im robią sprzedawcy, którzy wierzą w ich produkt (mniej lub bardziej). Rozmawiałem z nimi o tym i są świadomi problemu ale to jest w sumie mała firma a nie korporacja i po prostu tego nie ogarniają jak na razie w sposób wystarczający. Myślę, że nie są świadomi potencjału rynku olejów "premium"tzn. nie półsyntetyków i minerałów tylko olejów dla bardziej wymagającej klienteli.
    Trochę słaba argumentacja jak na firmę, która działa już 14 lat. Sądząc po Twoim profilu, masz rzut beretem do siedziby Specolu. Może jako ich przedstawiciel poproś o możliwość zwiedzenia firmy. Oglądając wszystko na własne oczy rozwiejesz nasze wątpliwości a sam zyskasz większą pewność co do sprzedawanego wyrobu.

  5. #8525
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Widziałem draft pracy doktorskiej gdzie m.in. testowano Specola Golda 5W40 i kilka innych olejów silnikowych z naszego rynku pod kątem ochrony przeciwzatarciowej / przeciwzużyciowej przez doktorantów w laboratorium i kilka produktów znanych światowych masowych marek zostawił z tyłu z półki 90-110zł za 4L!

    P.s. Nie wiem czy wiecie ale Specol produkuje też oleje (od zera a nie tylko blenduje czy konfekcjonuje) dla kilku innych firm, które są sprzedawane w bańkach innych producentów ;-)
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  6. #8526
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    SOSNOWIEC
    Auto
    Giulietta, 300ZX twinturbo, Accord CL7, Passat b6
    Postów
    32

    Domyślnie

    nie zdziwił bym się gdyby to był jakiś Castrol czy Shell.
    JEst tu parę znawców...więc o co chodzi z tym cynkiem gdzie Penrite się chwali wysoką jego zawartością .Jakie to ma zalety i wady ?
    Potrzeba wtedy takiego dodatku jak AR ?
    Ostatnio edytowane przez kubek1978 ; 07-06-2016 o 22:50

  7. #8527
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Marketing, cynk jest stosowany od II Wojny Światowej ale teraz są już oleje bez cynku albo w ograniczonej jego ilości a to dlatego, że to nie jest sam cynk tylko związki cynku, fosforu, siarki i są od lat już ograniczane ze względu na depozyty, skutki uboczne dla katów, środowiska itd itp.
    AR9100 już w dawce 2,5% w pełni zastępuje całe zddp w oleju silnikowym i jest nieszkodliwe a nawet biodergadowalne. Związki cynku nie redukują tarcia tak dobrze jak AR9100 - różnica jest kilkukrotna nawet.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  8. #8528
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Ford Mondeo MK3 TDDI 116KM / Opel Astra G 1.4 16v Z14XEP
    Postów
    25

    Domyślnie

    A o ile 6200 zwieksza smarnosc? przy 6800 jest napisane ze 44%. I naprawde 1ml na 10l paliwa 1/10000 moze cos poprawic ?

  9. #8529
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Podobnie bo w AR6200 jest wydajniejszy syntetyczny składnik smarny.
    Do zwykłego taniego ON niektórzy stosują 1,5-2ml na 10L, więcej nie ma sensu a max dawka dopuszczona przez EPA to 2,5ml na 10L ON.

    Niektórzy stosują także AR6200 i AR6800 do ON jednocześnie i jest ponoć jeszcze lepiej. Tu jedna uwaga aby dolewać je oddzielnie do baku a nie mieszać wcześniej razem. Oba stosujemy w minimalnych dawkach jeśli już.
    Dla tak wymagających będzie już niedługo nowy produkt AR6200-D tylko do ON, który da nawet więcej niż AR6200 + AR6800 razem. Alfaholicy dowiedzą się pierwsi ;-)
    Ostatnio edytowane przez wlyszkow ; 08-06-2016 o 14:03
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  10. #8530
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Właśnie tez mnie to zastanawia, że coś w stosunku 1:10000 może podnieść smarność bardziej niż olej 2T w 50 razy mocniejszym stężeniu. Jest dostęp do jakiś badań?

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory