Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Dystans do serwisu reset

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar marekshino
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    147 Q2
    Postów
    156

    Domyślnie Dystans do serwisu reset

    Witam serdecznie
    Mam taki problem, chciałbym zresetować dystans do serwisu, który pojawia się cyklicznie co 20.000 km. Niestety kombinacja "+" "-" działa tylko w modelu 156, w 147 nie. Próbowałem to zrobić za pomocą Fiat Ecu Scan, ale ten po podłączeniu przez VAG KKL poinformował mnie, że wymagany jest elm321. Po połączeniu z kolei poprzez ten interfejs następuje connct failure. Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał do czynienia z tym problemem. Czy istnieje jakiś innym program który ewentualnie potrafiłby zastosować tą funkcję ?
    Będę bardzo wdzięczy za sugestię dot. innego programu albo jakiejś cennej podpowiedzi.

    Pozdrawiam

  2. #2
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Ja u siebie kasowałem serwis bez problemu przez FiatEcuScan oraz elm327.
    Sprawdź ustawienia szybkości portu podczas połączenia kablem elm327.
    Jeśli nie pomoże spróbuj starszej wersji programu.
    Ostatnio podłączałem 1,6 TS i musiałem użyć starszej wersji 2,5 i ruszyło.
    Na 2,6 jakoś nie chciało sie łączyć.
    Serwis u siebie kasowałem bodajże na wersji 2,5.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar marekshino
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    147 Q2
    Postów
    156

    Domyślnie

    Ok dzięki popróbuje ze starszymi wersjami FiatEcuScan, skoro się da to jednak wykonać tym programem będę kombinował.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    kabelek elm327 masz przerobiony?Podobno trzeba pozbyć się jakiegoś rezystorka

  5. #5
    marcin8c
    Gość

    Domyślnie

    a u mnie wystarczylo odpiecie akumulatora

  6. #6
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_n5 Zobacz post
    kabelek elm327 masz przerobiony?Podobno trzeba pozbyć się jakiegoś rezystorka
    Ja nie przerabiałem elm-a w ogóle, taki jak przyszedł z allegro takim wykasowałem dystans.

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar marekshino
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    147 Q2
    Postów
    156

    Domyślnie

    Kabel nie jest przerobiony to standardowy elm327, odczytywanie błędów silnikowych idzie bez problemu. Połączenie nie udają się nawiązać jedynie przy resetowaniu dystansu serwisowego. No nic tak jak podpowiedział przedmówca popróbuje ze starszą wersją programu 2.5, ponieważ owa operacja nie udaję się na wersji 2.6.

  8. #8
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekshino Zobacz post
    Kabel nie jest przerobiony to standardowy elm327, odczytywanie błędów silnikowych idzie bez problemu. Połączenie nie udają się nawiązać jedynie przy resetowaniu dystansu serwisowego. No nic tak jak podpowiedział przedmówca popróbuje ze starszą wersją programu 2.5, ponieważ owa operacja nie udaję się na wersji 2.6.
    A jaki błąd pokazuje FES kiedy próbujesz podłączyć się do Service Interval Reset. Jeśli idzie coś nie tak to program wypisuje odpowiedni komunikat.

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar marekshino
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    147 Q2
    Postów
    156

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    No niestety nie udało mi się tego wykasować. Pojawia się komunikat eml323-ECU connection failed. Jest to dziwne ponieważ tym samym interfejsem na tych samych ustawieniach bez problemów szczytuje błędy silnikowe. Być może problem leży po stronie sterownika do kabla. To jakiś standardowy z win7 64bit sam się zainstalował. Nie sądzę aby funkcja działała tylko wówczas gdy dystans dojdzie do 0, mam obecnie jeszcze ponad 3000. Dołączyłem jeszcze załączniki z całej "operacji". Myślę, że podjadę do diagnosty, który kiedyś mi to wykasował, a z tym dam sobie na wstrzymanie.
    Pozdrawiam

  10. #10
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekshino Zobacz post
    Witam ponownie,
    No niestety nie udało mi się tego wykasować. Pojawia się komunikat eml323-ECU connection failed. Jest to dziwne ponieważ tym samym interfejsem na tych samych ustawieniach bez problemów szczytuje błędy silnikowe. Być może problem leży po stronie sterownika do kabla. To jakiś standardowy z win7 64bit sam się zainstalował. Nie sądzę aby funkcja działała tylko wówczas gdy dystans dojdzie do 0, mam obecnie jeszcze ponad 3000. Dołączyłem jeszcze załączniki z całej "operacji". Myślę, że podjadę do diagnosty, który kiedyś mi to wykasował, a z tym dam sobie na wstrzymanie.
    Pozdrawiam
    A dlaczego nie próbujesz zmieniać prędkości portu com tego kabla, nie pamiętam już dokładnie ale ja chyba również próbowałem bo także nie mogłem tego wykasować.
    Jutro mam bellę w domu więc spróbuję się podłączyć i napiszę jak poszło.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Dystans przelotowy czy zmieniający rozstaw śrub?
    Utworzone przez Patryczos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 13:27
  2. Pytanie o dystans w tylnych kołach
    Utworzone przez llacoste w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 20:59
  3. Jaki dystans pokonam bez ładowania akumulatora
    Utworzone przez karamba w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-08-2010, 18:02
  4. Jaki dystans zanim się rozgrzeje
    Utworzone przez minciu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-10-2009, 10:30
  5. ET - zmiana na wieksze i dystans
    Utworzone przez michu w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-07-2009, 19:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory