Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: odchudzone koło zamachowe a 2.0 ts 16v

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar NERO2287
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kwidzyn/Bydgoszcz
    Auto
    jest- Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTD 16V, była-alfa romeo 155 2.0 ts 16v
    Postów
    1,457

    Domyślnie odchudzone koło zamachowe a 2.0 ts 16v

    co o tym sądzicie? jak z wytrzymałościa jednostki? moje wstepne załozenia to zeby odciązyc maxymalnie 30-40 % nie wiecej, zeby jeszcze sie nadawało auto do jazdy miejsciej, jakie moga byc tego efekty?na co pasowało by zwrócic uwage?

  2. #2
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    gotowe kosztuje ok 1000 pln i bedzie wtedy od 40-60 procent lzejsze z tego co pamiętam. Nie ma problemu z jeźdzeniem na nim żadnych. Przy odelżaniu seryjnego nie uda ci się raczej zejść dużo poniżej 30 procent i przy takim odelżeniu dostrzeasz praktycznie same plusy tego rozwiązania.

    ---------- Post dodany o godzinie 17:03 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 17:03 ----------

    gotowe kosztuje ok 1000 pln i bedzie wtedy od 40-60 procent lzejsze z tego co pamiętam. Nie ma problemu z jeźdzeniem na nim żadnych. Przy odelżaniu seryjnego nie uda ci się raczej zejść dużo poniżej 30 procent i przy takim odelżeniu dostrzeasz praktycznie same plusy tego rozwiązania.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar NERO2287
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kwidzyn/Bydgoszcz
    Auto
    jest- Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTD 16V, była-alfa romeo 155 2.0 ts 16v
    Postów
    1,457

    Domyślnie

    odpowiedz na 5+, czyli mam rozumiec ze warto sie w takie cos zabawic?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Młody_Alfista
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Okolice Olkusza i... zagranica
    Auto
    Civic ej9
    Postów
    375

    Domyślnie

    A można wiedzieć jak odchudzić seryjne kolo zamachowe?
    Z tego co potrafię sobie wyobrazić to nie można zmniejszyć średnicy, wiec może zmniejszyć grubość?

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar NERO2287
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kwidzyn/Bydgoszcz
    Auto
    jest- Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTD 16V, była-alfa romeo 155 2.0 ts 16v
    Postów
    1,457

    Domyślnie

    niewiem dokładnie jak, ale wiem gdzie mozna to zrobic w dobrej niby cenie, tak, chodzi o odchudzenie wszerokosci od strony zewnetrznej jak sie nie myle

  6. #6
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    Temat z tego co pamiętam już się chyba przewijał, ale że nie chce mi sie szukać to napisze raz jeszcze

    Warto jak najbardziej. Auto lepiej wkręca się na obroty. ok 30 procent jest idealnie.
    Nie ma problemów z ruszaniem, może tylko czasem sobie podfaluje.

    Samą modyfikacją zajmują się firmy od obróbki silników, wałów i ogólnie wszystkiego co się kręci. W warszawie: Radzikowski i Krasnobrodzkaracing to 2 pewne adresy.

    Na allegro pan o nicku: Otoczak, którego gdybym poznał wcześniej to zaoszczedziłbym sporo kasy na odelżaniu.

    Odelżenie z wyważeniem to koszt między 150-400 pln w zależności od robiącego.

    Koło odelża się przede wszystkim przez nawiercenie w nim otworów. Im większa masa jest zdjęta dalej od środka koła, tym lepiej.
    Ścinać też można i zasada jest ta sama co wczesniej.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    ja płaciłem 140zł za wytoczenie i wyważenie.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Młody_Alfista
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Okolice Olkusza i... zagranica
    Auto
    Civic ej9
    Postów
    375

    Domyślnie

    Cytat Napisał b.pawelek Zobacz post
    ... Warto jak najbardziej. Auto lepiej wkręca się na obroty. ok 30 procent jest idealnie.
    Nie ma problemów z ruszaniem, może tylko czasem sobie podfaluje. ...
    Tylko ze co drugi TS z natury faluje obrotami i nikt nie wie dlaczego, wiec czy po odchudzeniu nie będzie jeszcze gorzej?

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar NERO2287
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kwidzyn/Bydgoszcz
    Auto
    jest- Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTD 16V, była-alfa romeo 155 2.0 ts 16v
    Postów
    1,457

    Domyślnie

    a co ma piernik do wiatraka? ja bym wział jeszcze poprawke, bo koło które jest uzywane klikanascie lat wg mnie moze stracic swoje wywazenie, a po takim zabiegu bedzie wywazone na nowo wiec jakby nie patrzec to tez plus, takie sa moje domniemania, a czemu ts faluje? krokowy, przepływka swiece kable, podstawa, z takim kołem powinien miec lzej wiec i falowanie jakby co nie powinno byc takie odczuwalne, jesli sie myle to mnie poprawcie

  10. #10
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Imo nie warto nawet jesli to kosztuje 400zł. Po pierwsze spadnie kultura pracy silnika, po drugie i owszem wkręca się szybciej ale na biegu jałowym, po trzecie ryzykowna zabawa pogoogluj i zobacz co może się stać jak "fachowiec" spieprzy robotę. Kiedyś na jakimś forum czytałem fajne zdanie: "jedyną zaletą lekkiego koła zamachowego jest to, że jest lekkie"

Podobne wątki

  1. Koło zamachowe v6
    Utworzone przez ar4me w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-05-2015, 12:51
  2. odchudzone koło zamachowe
    Utworzone przez alces1 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 19:23
  3. [155] 2.0 ts 16v i odchudzone koło zamachowe
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 13:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory