Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: 1.4 Bokser stuki w silniku

  1. #1
    michal1406
    Gość

    Domyślnie 1.4 Bokser stuki w silniku

    witam mam problem z autem od pewnego czasu. silnik stuka i nie wiem co to moze byc, bylem u mechanika i powiedzial ze cos z zaworami albo panewkami, nie moze dokladnie powiedziec bo musialby silnik rozkrecic szacunkowy koszt naprawy (4 do 5tys zl), bylem u innego mowi ze takich silnikow nie naprawia.

    dolaczam film z dzwiekiem, bylbym wdzieczny za pomoc w ustaleniu co moze tak stukac.

    http://www.sendspace.com/file/9wibdy

    na filmie za duzo nie widac ale dzwiek mysle ze dobry, gdyby go usunieto z serwera prosze o info wysle jeszcze raz

  2. #2
    alfaromeo145
    Gość

    Domyślnie stukot

    na 90 procent panewka wału korbowego,,,,kupuj inny silnik tego nie reanimuj nie opłacalne,,,

  3. #3
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    taaak kup inny moze za 3 meis bedzie to samo....jak to dlugo stuka? moze jeszcze nei ruszylo walu, ja bym robil ten silnik wiedzialbym przynajmniej na czy stoje
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa 146 1.6 Boxer, GT 1.9 jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    Ja zakupiłem samochód z ukręcona panewką (stało u mechanika). Naprawa wyniosła 1500 zł. Jedyne czego musiałem się obawiać przy kupnie samochodu było to, że wał może się nie nadawać do szlifu (na szczęście się nadawał ). Od czasu remontu przejechałem 9 tys. km i wszystko gra jak należy.

    Przy tym silniku trzeba pamiętać o dobrym oleju i filtrze (oraz ich regularnej wymianie). Należy tez regularnie sprawdzać poziom oleju. Jeśli tego dopilnujesz to myslę, że samochód się odwdzięczy

    Tak czy inaczej znajdź mechanika zajmującego się Alfami - musi znać Boxery, zapytaj ile za wymianę panewek (główne i korbowodowe) + szlif wału. W miejscach gdzie nie zdzierają koszt (z częściami) to 1500 - 2000 zł.

    Pozdrawiam.

  5. #5
    michal1406
    Gość

    Domyślnie

    stuka od jakiegos tygodnia, 150km juz zrobilem przy tym stukajacym silniku, na osiagach samochod nic nie stracil, czasami tylko dziwnie sie trzesie cale auto jak wcisne mocniej gaz (tzn tak 3/4gazu) przy 2-2,5 tys obrotow (podobny efekt jest w dziajajacych samochodach jak mamy ponizej 1500obrotow, oczywiscie benzynach).

    tez raczej myslalem ze to nieoplacalne naprawiac taki silnik. ale co zrobie z tym autem, zespsutego nikt mi raczej nie kupi chyba ze jest jakis chetny
    znacie moze jakis dobrych mechanikow do tego w okolicach Śląska dokładnie Tarnowskie Góry, Bytom,Katowice zeby nie jezdzic gdzies 100km z samochodem albo dalej. albo kogos kto ma do sprzedania takie silniki, gdzie szukac, z gory dzieki za informacje

    jeszcze jedno pyt. bedzie pasowal silnik 1.6boksera do mojej alfy(tak zeby nie trzeba bylo nic zmieniac)? wczesniej byl w niej 1.4
    Nigdzie nie umiem znalezc 1.4bokser w dobrym stanie do sprzedania
    Ostatnio edytowane przez michal1406 ; 30-01-2011 o 12:20

  6. #6
    wojtekcem
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal1406 Zobacz post
    stuka od jakiegos tygodnia, 150km juz zrobilem przy tym stukajacym silniku, na osiagach samochod nic nie stracil, czasami tylko dziwnie sie trzesie cale auto jak wcisne mocniej gaz (tzn tak 3/4gazu) przy 2-2,5 tys obrotow (podobny efekt jest w dziajajacych samochodach jak mamy ponizej 1500obrotow, oczywiscie benzynach).

    tez raczej myslalem ze to nieoplacalne naprawiac taki silnik. ale co zrobie z tym autem, zespsutego nikt mi raczej nie kupi chyba ze jest jakis chetny
    znacie moze jakis dobrych mechanikow do tego w okolicach Śląska dokładnie Tarnowskie Góry, Bytom,Katowice zeby nie jezdzic gdzies 100km z samochodem albo dalej. albo kogos kto ma do sprzedania takie silniki, gdzie szukac, z gory dzieki za informacje

    jeszcze jedno pyt. bedzie pasowal silnik 1.6boksera do mojej alfy(tak zeby nie trzeba bylo nic zmieniac)? wczesniej byl w niej 1.4
    Nigdzie nie umiem znalezc 1.4bokser w dobrym stanie do sprzedania
    http://moto.allegro.pl/alfa-145-na-c...427183631.html
    Tutaj masz kogos, kto niby sprzedaje silniki po remoncie, jednak proponowana kwota już każe być mocno podejrzliwym.
    Wstawienie 1.6 zamiast 1.4- te silniki są identyczne z zewnątrz ale elektryka najprawdopodobniej będzie do zmiany, zalezy jaki wtrysk miał 1.6.
    Jestes w o tyle dobrej sytuacji, że boxery 1.4 są dobrze dostępne w częściach, można śmiało remontować

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.4 ie Alfa Romeo 145 1.4 boxer
    Postów
    179

    Domyślnie

    JA bym sie podłączyl do tematu bo mam podobny problem też coś stuka w silniki ale dzwięk jest cichszy a za razem bardziej guchy. Dochodzi z lewej głowicy (stojąć przed silnikiem). Stało sie to od tak. Sprawdzałem coś na odpalonym silniku i nagle zaczeło coś lekko klekotać. Silnik też właśnie nie traci na mocy śmiga wszytko jak trzeba. Gdzieś czytałem coś o tym że to może być zawór. teraz pytanie czy wyciągne głowice bez wyciągania silnika?? silnik 1.4 bx

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pol3wa Zobacz post
    JA bym sie podłączyl do tematu bo mam podobny problem też coś stuka w silniki ale dzwięk jest cichszy a za razem bardziej guchy. Dochodzi z lewej głowicy (stojąć przed silnikiem). Stało sie to od tak. Sprawdzałem coś na odpalonym silniku i nagle zaczeło coś lekko klekotać. Silnik też właśnie nie traci na mocy śmiga wszytko jak trzeba. Gdzieś czytałem coś o tym że to może być zawór. teraz pytanie czy wyciągne głowice bez wyciągania silnika?? silnik 1.4 bx
    Pewnie popychacze stukają. W boxerach to na porządku dziennym.


  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.4 ie Alfa Romeo 145 1.4 boxer
    Postów
    179

    Domyślnie

    Mówisz że popychacze zaworów. Ok zrobie to bez wyciągania silnika?? bo mam właśnie cały taki silnik z pękniętym paskiem i myśle czy poprostu nie przełożyć.

  10. #10
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    a nei lepiej nowe popychacze? sa po jakies 80 zł niecałe z firmy INA...?
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

Podobne wątki

  1. Stuki w silniku
    Utworzone przez vibora w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-10-2012, 22:15
  2. [156] stuki w silniku 1.8
    Utworzone przez bibu26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 22:19
  3. [156] stuki w silniku 1.8
    Utworzone przez cinas w dziale 156
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 09-10-2011, 20:56
  4. [145] Stuki w silniku
    Utworzone przez Wojce w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-01-2008, 14:38
  5. [156] Stuki w silniku
    Utworzone przez Majkel w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-11-2007, 06:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory