Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #12741
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    Cytat Napisał czapel Zobacz post
    serio myślisz nad tą za 49 kafli?
    Uważasz że to dużo ? czy mało? młode auto 2012 , jedno z najlepszych wyposażeń , najlepszy silnik w tej budzie. Będę jutro w okolicy na uczelni, zadzwonię upewnię się czy jest jeszcze , Podepnę komputer jak handlarz pozwoli. Pojadę na dowolną stację przetrzepać. Jak wyjdzie na tip top jak w opisie to się mocno zastanowię. Auto deficytowe. Cudów się nie spodziewam a nóż może miło się zaskoczę. Wystarczy wejść na mobile czy autoscout i stwierdzić że tych aut nie ma. Generalnie wśród aut które oglądałem- passatów cc( 90% crash Ameryka) ,lexusów is250 ( w tej cenie z pewnej ręki mam tylko z 2006 r ) oplu insigni ( z pękającymi blokami w 2.0T ) ta opcja wydaje się najrozsądniejsza i najkorzystniejsza finansowo. Druga sprawa w żadnym aucie prócz L250 nie ma tego czegoś co jest w alfie .Panuje bezpłciowość.

  2. #12742
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa 159 SW TBI
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał taczka464 Zobacz post
    Uważasz że to dużo ?
    Moim zdaniem nie ma co się od razu zrażać wieśniackim opisem handlarza Mirka... Trzeba jechać i obejrzeć auto. Jeśli rzeczywiście jest w dobrym stanie, to cena jak najbardziej adekwatna. Ja za swoją zapłaciłem 41, ale nie mam TI.

  3. #12743
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    W drodze...
    Postów
    411

    Domyślnie

    Auto ładne fakt. Intryguje mnie tylko bezsensowny opis sprzedawcy. Warto sprawdzić jak masz okazję to sprawdzaj może faktycznie warte ceny.

  4. #12744
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar djrobertos
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Brera 2.0 JTDm 10'
    Postów
    302

    Domyślnie

    Ja kiedyś się zastanawiałem nad czerwoną 159 ti za 40k właśnie czy była warta ceny ale zeszła w 2 dni. Okazje schodzą raz dwa..

  5. #12745
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał taczka464 Zobacz post
    Podbijam - oglądał już ktoś? Jak ocenicie zaznaczone miejsca? nie za dużo tam rdzy? zbiornik zaszlamiony? zderzak zdejmowany?
    Jak będziesz robił przez 2 tygodnie doktorat nad zdjęciami, to ten samochód dawno już znajdzie nowego nabywcę. Jeśli to nie jest poskładane z dwóch aut i nic na pierwszy rzut oka nie wskazuje na jakieś poważne problemy techniczne - to cena jest więcej niż dobra. Sedan Tbi w wersji Ti z ostatniego wypustu... 15 tysięcy Euro w Niemczech.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #12746
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał fucz Zobacz post
    Co do papierow to zobacz ksiazke serwisowa
    Wczoraj nie zdążyłem i chciałem dziś podjechać ale już sprzedana. Co do ceny to poszła za 16 plus opłaty czyli razem ok. 18k zł.

  7. #12747
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Jak będziesz robił przez 2 tygodnie doktorat nad zdjęciami, to ten samochód dawno już znajdzie nowego nabywcę. Jeśli to nie jest poskładane z dwóch aut i nic na pierwszy rzut oka nie wskazuje na jakieś poważne problemy techniczne - to cena jest więcej niż dobra. Sedan Tbi w wersji Ti z ostatniego wypustu... 15 tysięcy Euro w Niemczech.
    Dokładnie tak jak piszesz ludzie robią doktoraty na podstawie dodanych zdjęć.Tyłek w auto i oglądać... Albo się autko sprawdzi albo nie, przed komputerem to można się tylko chorobliwych wypowiedzi naczytać powtarzanych jak mantre.Coś ktoś gdzieś usłyszał i ... robią się niesamowite opowieści o Mirkach
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  8. #12748
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Laguna III 2,0T GT Bose
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał tee75 Zobacz post
    Wczoraj nie zdążyłem i chciałem dziś podjechać ale już sprzedana. Co do ceny to poszła za 16 plus opłaty czyli razem ok. 18k zł.
    Dobra chłopaki który....?

    Jakaos ostanio mam pecha ,ta miła zobaczyc w niedziele kolega sebek. (mam troche za daleko żeby jechac w ciemno)

    Ostania z dąbrowy koles sprzedał w dzień po mioch ogledzinach (za dlugo się namyslałem i czekalem na rozkodowanie vin)

    Bardzo ciekawa sztuka (lekko uszkodzona) zwiała mi tydzień temu z holandii (koelga na miejscu miał ja zobaczyc) eh.....

    może znowu coś się trafi.

  9. #12749
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Toyota Corolla
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał taczka464 Zobacz post
    Uważasz że to dużo ? czy mało? młode auto 2012 , jedno z najlepszych wyposażeń , najlepszy silnik w tej budzie. Będę jutro w okolicy na uczelni, zadzwonię upewnię się czy jest jeszcze , Podepnę komputer jak handlarz pozwoli. Pojadę na dowolną stację przetrzepać. Jak wyjdzie na tip top jak w opisie to się mocno zastanowię. Auto deficytowe. Cudów się nie spodziewam a nóż może miło się zaskoczę. Wystarczy wejść na mobile czy autoscout i stwierdzić że tych aut nie ma. Generalnie wśród aut które oglądałem- passatów cc( 90% crash Ameryka) ,lexusów is250 ( w tej cenie z pewnej ręki mam tylko z 2006 r ) oplu insigni ( z pękającymi blokami w 2.0T ) ta opcja wydaje się najrozsądniejsza i najkorzystniejsza finansowo. Druga sprawa w żadnym aucie prócz L250 nie ma tego czegoś co jest w alfie .Panuje bezpłciowość.
    I jakie wrażenia po oględzinach bo jestem strasznie ciekaw opinii. Cena jak na ten rok, wersje wyposażenia i silnik zachęcająca.

  10. #12750
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar szejk
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie/Lubuskie
    Auto
    Alfa 159 2.4 210km Q4/159 2.0 JTDM TI
    Postów
    364

    Domyślnie

    Ktoś na facebooku pisał o niej, cytuję:
    Bylem rano , widziałem. Pierwsze wrażenie wśród aut które stoją obok na placu zrobiła średnie. Z zewnątrz: przednia szyba wymieniona ( leżała obok auta jako dowód że po odprysku) maska , błotniki nie ruszane. Zderzak przód ślady zdejmowania. Drzwi również bez ingerencji. Lakier z tyłu na zderzaku popękany w 2 msc. Oryginalny na całym aucie, bez szpachli. Szyby fabryczne. Środek jak nowy. Bylem rano przed wlaścicielem także auto zimne odpaliło nienagannie i równo pracowało. Ewidentne mycie silnika ale raczej nie przez handlarza z uwagi na znaczne zaśniedziałe niektóre elementy. Zgodził się na podpięcie mojego komputera bez wahania ( bez zarzutu, brak błędów) Rozkodowanie nr vin pokrywa się z książką serwisową.Rozrząd według książki robiony tuż po 100 paru tys. Prawy halogen różni się od lewego. Brak ksenonu . Sprzedawca zgodził się na sprawdzenie auta w dowolnym serwisie / stacji kontroli którą sam wybrałem. Zawias / heble bez zarzutu. Odbyłem jazdę próbną. Jako pasażer i jako kierowca.Żwawe, bez oporu wchodzące na oboty. Turbo nieslyszalne i nie uświnione olejem.Bez zarzutu prowadzenie auta, a wyczyny sprzedawcy uświadomiły mnie że moją byłą 9tke oszczędzałem w zakrętach( podejżewam że tak właśnie wracał autem z niemiec bo trip pokazywał 560km w 7:10 h i spalanie ponad 17 litrów, Fakt faktem już dobrą godzinę ją oglądałem na pracującym silniku. Wyposażenie sprawne. I przechodzimy do meritum: klima na ciepłej stacji diagnostycznej załącza i chłodzi bez problemu ale ewidentne rozszczelnienie kompresora ( żółty/zielony nalot) . Wyciek oleju na połączeniu miski z silnikiem : po konsultacji telefonicznej tym razem z serwisem alfy 70zł tuba silikonu i 300zł robocizna. Sami sobie odpowiedzcie czy warto... Tyle mi się udało sprawdzić jako laik.

    Wychodzi na to, że autko w porządku.
    Były: Alfa SW 156 2004r 1.9 JTD 16v 140km, Alfa SW 159 2007r 2.4 JTDm Q4 210km
    Jest: Alfa SW 159 TI 2010r 2.0 JTDM 170km

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory