Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 68

Temat: Zawieszenie FAST ORIGINAL czy opłaca sie ??

  1. #21
    Arturo147
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiedzmaak Zobacz post
    TRW TRW nie równe. Niby trzeba się wystrzegać elementow robionych w Polsce.
    Fast też nierówny Fastowi kolego,ja mam cały przód Fast i nie mam najmniejszego powodu do narzekania a śmigam sporo i po dziurawych drogach,tak wiec jeśli ktos pisze że ma Fasta i jest zadowolony to bardzo prosze to wziąć pod uwagę a nie wstawiac teksty "ciekawe ile na tym pojeżdzisz" czy cos w tym stylu,jakbyscie czekali z niecierpliwością na to aż sie komuś rozsypie zawieszenie żeby móc z ulgą napisać"a nie mówiłem".....typowo polskie.Już sie na ten temat wypowiedałem i nie chce mi sie dyskutować z ludzmi którzy niczym mantre powtarzają w kółko że Fast to kupa.Jeżeli ktoś w temacie pyta czy sie opłaca czy nie to napiszcie swoje zdanie a nie komentujcie jeśli ktoś ma inne i inne doświadczenia w danym temacie.A na marginesie to powiem wam,że swego czasu Fasty montowali w ASO wiec chyba by sie nie narażali na to że ktoś wróci z reklamacją po paru setkach km.Moje zdanie-opłaca sie założyc Fasty....pozdrawiam.

  2. #22
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    mazowsze
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TS
    Postów
    110

    Domyślnie

    Witam. Temat wałkowany razy milion wiem ale niestety jesteś można powiedzieć w przecinku jak nie w kropce
    Padł mi prawy, dolny wahacz raczej nagle. Skrzypi niemiłosiernie. Oryginały TRW cena kosmiczna jak dla mnie 560 - 650 zł. Zamienników praktycznie brak w sklepach. Pozostaje allegro. Tam Fast lub Vema za cenę 189-199zł.
    Opinie różne. Podobnież Vema z allegro to nie ta Vema. Nie wspomnę o cenach w niektórych sklepach internetowych gdzie Bilsteiny kosztują 718 zł
    Za pomoc jakiegoś użytkownika co sprawił sobie takie "cuda" z allegro byłbym wdzięczny.

  3. #23
    Użytkownik Ogier Avatar mahony2008
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Wałcz
    Auto
    Fiat Stilo 1.9jtd była alfa 166 3.2 TI 2004
    Postów
    166

    Domyślnie

    Ja mam Veme z allegro 2lata i 40kkm przejechałem nie są złe, poza jednym ale!!!; Po ich montażu zmieniło się pochylenie kół, co przy normalnych rozmiarach opon nie jest aż tak ważne, ale już przy 18cal 235/40 opona od wew. dość szybko się zużywa!!
    mahony2008

  4. #24
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Głogówek
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,5 V6 24V 11.2001
    Postów
    10

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Tak jak wcześniej jeden z alfaholików zauważył nie ma co zbyt emocjonalnie podchodzić do spraw związanych z jakością części zamiennych. Zarówno oryginał jak i zamiennik może szybko się zepsuć. Osobiście to wolałbym zamieniać na oryginalne części, ale oczywiście barierą mogą być wysokie koszty zakupu. Jesienią wymieniłem wszystkie wahacze. Z tyłu dałem oryginały TRW oprócz tulei, bo nie udało mi się wyszukać oryginalnych. Z przodu komplet Vema. Jesienią pisałem na forum, że wahacze górne przednie od początku miały luzy na tulejach, ale kilka tygodni temu po przejechaniu 13 000 km od chwili wymiany zaczął stukać górny lewy wahacz. Sprawdziłem miał luz na sworzniu. Wczoraj zaczął mocno stukać. Okazało się, że sworzeń od góry jest odkryty. Zerwana została górna część wahacza (przykrywka) w miejscu gdzie znajduje się sworzeń. No i znowu wymiana. Ale kupiłem tym razem TRW.

  5. #25
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Ja mam z przodu na dole veme z allegro, jakieś 20 tyś jest ok, ale widzę że tulejka (cukierek) już prawie powiedziała pa pa, na jednym sworzniu pękła guma, ale zaraz ją wymieniłem i jak do tej pory jest git, ale następnym razem dam do regeneracji oryginalny wahacz (zregeneruje sworzeń 100zł) i tulejki dam z PU+około 150zł, i wahacz powinien wytrzymać ze 100tyś, mam nadzieje.

  6. #26
    Użytkownik Ogier Avatar mahony2008
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Wałcz
    Auto
    Fiat Stilo 1.9jtd była alfa 166 3.2 TI 2004
    Postów
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał sqadak Zobacz post
    ale następnym razem dam do regeneracji oryginalny wahacz (zregeneruje sworzeń 100zł) i tulejki dam z PU+około 150zł, i wahacz powinien wytrzymać ze 100tyś, mam nadzieje.
    A skąd weźmiesz tulejki z pu na dolny przedni wahacz? Pytam bo sam bym je założył!!
    mahony2008

  7. #27
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Ze starego wahacza wymontuje oryginalne tuleje i wyśle do strongfleksa, albo cały wahacz, ale to dopiero jak zacznie mi rozlatywać to co mam teraz w aucie, z tego co gadałem z nimi przez telefon to nie będzie problemu ze zrobieniem takich tulejek, przynajmniej tą: cukierek, i pod amortyzator, a z tylną jeszcze trochę porozkminiam jak zdejmę ją z wahacza, cenę 150zł podałem oczywiście orientacyjną.

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99r
    Postów
    60

    Domyślnie

    Powiem tak: na przodzie mam fasty po roku czasu od wymiany wszystko cacy dodatkowo mam obniżone auto na sprężynach eibacha ale odrazu po wymianie kontrola na stacji i okazało się że kąt pochylenia kół mocno przekoszony. Więc nie wiem czy warto inwestować, gdybym wiedział napewno zakupiłbym trw

  9. #29
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    Kąt pochylenia kół jest raczej efektem obniżonego zawieszenia niż tych wahaczy.

  10. #30
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Z tego co ja zaobserwowałem to pochylenie koła jest winą właśnie tych wahaczy, długość sprężyn nie ma, w tym zawieszeniu znaczenia, podnieś koło na podnośniku i przyłóż poziomice do koła im koło jest wyżej to kładzie się bardziej.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo GT + LPG czy to się uda i opłaca?
    Utworzone przez x69xxx69x w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 21:55
  2. EGR - opłaca się sprzedawać?
    Utworzone przez Prymus44 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 07:30
  3. Fast katalog
    Utworzone przez JFC w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-05-2011, 13:06
  4. zawieszenie fast? miał to ktos? bo coś dziwnie dobrze to się sprzedaje:)
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 06:52
  5. opłaca się to kupic?
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2009, 10:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory