Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Dym pod maską w 156 2,5

  1. #1
    sqras69
    Gość

    Domyślnie Dym pod maską w 156 2,5

    Witam!

    Potrzebuję opinii osób bardzie znających sie na problemach z AR...mianowicie od kilku dni,rano sękundy po odpalaniu samochodu gdy jest zimny, pod maską pojawia się biały dym . Po około 1,5 min wzystko powraca do normy. Przy następnych odpaleniach samochodu w czasie dnia nic złego sie nie dzieje. Alfa zazwyczaj nocuje w garażu ale ostatnio została na podjeżdzie co spowodowało silniejsze dymienie rano ( "chyba napewno" wpływ nizszej temperatury).
    Ostatnia zmianą, którą dokonałem w mojej AR była wymiana oleju z półsyntetycznego na pełnysyntetyk Motul'a ale to chyba nie ma znaczenia...chociaż początek dymienia pokrywa się mniej więcej z wymianą oleju.
    Dodatkowo powiem, że od momentu zakupu samochodu tj. ok 10tk temu nie wymieniałem świec ( nie mam informacji kiedy poprzedni właściceil to robił ), może to ma jakieś znaczenie?

    piszcie proszę bo zaczyna mnie to naprawde martwić!

    pozdro

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    co to znaczy spod maski .? otwierasz ja i jest dym a skad? jaki zapach ma ten dym .moze ci cos kapie na kolektor przez noc i jak odpalisz to odparowuje.

  3. #3
    sqras69
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    co to znaczy spod maski .? otwierasz ja i jest dym a skad? jaki zapach ma ten dym .moze ci cos kapie na kolektor przez noc i jak odpalisz to odparowuje.

    Masz racje...okazało się, że na zewnątrz układku chłodzenia , z powodu różnicy temperatur skrapłała się woda i kapała na kolektor, który zaraz po odpalenie powodował jej silne parowanie, tak myslałem ale mylił mnie zapach tej pary....

    pozdro

  4. #4
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sqras69
    w mojej AR była wymiana oleju z półsyntetycznego na pełnysyntetyk
    Będzie małe OT ale wydaje mi się że ta wymiana nie byla dobrym posunięciem, jak wiadomo pelny syntetyk tak, ale w nowym silniku, tym bardziej że śmigaleś juz na połsyntetyku....... :roll:

  5. #5
    sqras69
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino 156
    Cytat Napisał sqras69
    w mojej AR była wymiana oleju z półsyntetycznego na pełnysyntetyk
    Będzie małe OT ale wydaje mi się że ta wymiana nie byla dobrym posunięciem, jak wiadomo pelny syntetyk tak, ale w nowym silniku, tym bardziej że śmigaleś juz na połsyntetyku....... :roll:
    Kompletnie nie zgadzam się z twoją "teorią olejową"... Jak powszechnie wiadomo zmiana z oleju mineralnego na pół lub pełny syntetyk jest raczej nie wskazana ale zmiany z pół syntetyka na pełny syntetyk jeżeli samochód nie bierze oleju wydają mi się rozsądne...jak narazie zmiana wyszła mi na dobre:

    - nie branie oleju podczas katowania silnika wysokimi obrotami
    - minimalne spadek zużycia paliwa
    - łatwiejszy i bezpiczniejszy rozruch silnika przy niskich temperaturach otoczenia

Podobne wątki

  1. Prąd pod maską 166...
    Utworzone przez Misiek213 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2012, 19:23
  2. Swierszcz pod maską
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 23:20
  3. coś strzela pod maską...
    Utworzone przez gawor06 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-08-2012, 17:07
  4. [2.0TS] 'Świerszcze' pod maską
    Utworzone przez Majkel™ w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-06-2012, 18:31
  5. Trzaski pod maską :)
    Utworzone przez djkubas w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-09-2011, 12:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory