Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Sprzegło czy skrzynia???

  1. #1
    kuzi1
    Gość

    Domyślnie Sprzegło czy skrzynia???

    Witam.
    Pojawił sie dziś w mojej Alfie 145 1.4 Boxer pewien powazny problem.
    Podczas jazdy zredukowalem bieg na dwojke i samochod przestał jechac, tzn tak jak bym jechał na luzie, poprostu zanikł bieg 2. Szybko wrzucilem spowrotem na trzeci bieg zeby nie blokowac ruchu i okazalo sie ze trzeci bieg normalnie pracuje. Wszystkie biegi oprocz dwojki normalnie pracowaly przez kilka minut, az po paru chwilach wysiadła takze jedynka.
    I teraz juz nie wiem czy to cos nie tak w skrzyni czy moze sprzeglo, które miałem już na wykończeniu bo brało przy samej gorze i przy redukcji na dwojke czasem zazgrzytało az do czasu gdy tak jak pisze wyzej, znikł bieg drugi i pierwszy.
    Czy był by to objaw wykonczonego sprzegła, gdzie wydaje mi sie ze wykonczone sprzeglo nie pozwalało by wogle wrzucic biegu lub wchodziły by bardzo ciezko czy moze skrzynia?
    Z gory dziekuje za odpowiedzi

  2. #2
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    Witam na forum .Sprawdź cięgła od lewarka,czy wszystko jest na swoim miejscu,generalnie to tego nie rozbierałem ,ale wydaje mi się,że w tym rzecz.A czuć w ogóle że te biegi wchodzą czy luźny kij?Jak mi cięgło spadło to żadnego biegu nie mogłem wbić i prawo-lewo lewarek latał jak wiatr zawiał.

  3. #3
    kuzi1
    Gość

    Domyślnie

    Jedynka i dwojka wlasnie luzniej wchodzą ale lewarek na lewo i prawo nie goni. Teraz doszla jeszcze taka kwestia, że sprobowalem wrzucic jedynke na zgaszonym silniku i probowalem pchac samochod czy jest jakis opor. Okazalo sie ze opór jest czyli bieg wszedł. Ale na zapalnoym silniku już biegu nie ma.
    Wogóle chcialem jeszcze zapytać czy może jest gdzieś regulacja sprzegła w Alfie zezby spróbować podciągnąc troche sprzegło.

  4. #4
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    Sprzęgło sterowane jest hydraulicznie,regulacji nie ma bo hydraulika sama się reguluje.Jeśli jest tak jak mówisz to może rzeczywiście coś w skrzyni,może coś z synchronizatorami

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Kiedy ostatnio zmieniałeś olej?
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  6. #6
    kuzi1
    Gość

    Domyślnie

    Aha rozumiem. Czyli jedynie ratuje wymiana sprzegła jesli nie ma regulacji a sprzegło brało wysoko. Co do synchronizatorów to wczesniej przy zmienie biegów przy wysokich obrotach nic nigdy nie zgrzytało, jedynie przy redukcju na drugi bieg no i teraz dziwi mnie jeszcze to ze na zgaszonym silniku bieg normalnie wchodzi i czuc opor przy probie pchania samochodu.

    ---------- Post dodany o godzinie 12:40 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 12:38 ----------

    Cytat Napisał kaes Zobacz post
    Kiedy ostatnio zmieniałeś olej?
    Oleju w skrzyni jeszcze nie zmieniałem, samochod mam od 3 tygodni i za wszelkie wymiany oleju itd mialem sie w przeciagu kilku dni zabrac.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    To wymień, w tych skrzyniach jest tak że ciśnienie oleju wyrzuca synchronizatory i jak masz przerobiony lub niewłaściwy olej to nie wrzucisz biegu.
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  8. #8
    kuzi1
    Gość

    Domyślnie

    Nie wrzuce biegu w sensie, że wogole nie wbije zadnego biegu lewarkiem czy w takim ze wrzuce bieg ale samochod nie pojedzie bo auto bedzie zachowywac tak jak by było na luzie? Ja mam ten drugi przypadek, jedynka dwojka wchodza ale samochod zachowuje sie jak by był na luzie a na reszcie biegów samochod jedzie normalnie, myslisz ze naprawde była by to wina oleju?

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar solaris2007
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1,9JTDM (150KM) 2005r.
    Postów
    331

    Domyślnie

    Wymiana oleju jak pisal kolega wyzej nic Ci nie da. Bo objawy które Ci sie pojawiły wystąpiły nagle. Jesli olej bylby przepracowany od dluzszego czasu mialbys problem z wrzucaniem biegow. ( bez oleju tez da rade wrzucic bieg czego oczywiscie nie polecam)

    Powiem Ci ze ja mialem podobnie. Wrzucilem 1 bieg wystartowalem przydusilem nagle przestal ciagnac. Nastepnie wrzucilem 2 i dzialala idealnie tylko pierwszy bieg mi zginal. Problem okazał sie z zebatką pierwszego biegu, od ktorej urwala sie taka mniejsza zebatka.

    Ogolnie to sprawdz czy wodziki dobrze sie zapinaja. Mozesz takze odkrecic mise spod skrzyni i wtedy widac czy zebatki sie przesuwaja i moze zaówazysz co jest nie tak.

    Jesli okaze sie ze skrzynia padla to proponuje kupic uzywke albo oddac do dobrego fachowca. Czesci raczej wszystkie dostaniesz. Ja kupowałem poszczególne elementy do swojej. Synchronizatory, zębatki, jakies waleczki itp. ( wszystko bodajze ze sklepu italauto)
    Ostatnio edytowane przez solaris2007 ; 03-02-2011 o 14:47

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał solaris2007 Zobacz post
    bez oleju tez da rade wrzucic bieg
    W poldku i maluchu owszem. a jeździłeś boxerem na suchej skrzyni?
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

Podobne wątki

  1. Sprzegło 156 2.5 V6 i sprzegło od GTA
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 22:14
  2. Skrzynia? Sprzegło? Dwumas?
    Utworzone przez Bond_krk w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 17:04
  3. [155] sprzegło
    Utworzone przez errorbrra w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-06-2011, 18:18
  4. Sprzegło 156
    Utworzone przez papcio18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-10-2010, 12:23
  5. [166] [166]Sprzegło????
    Utworzone przez smuz w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-02-2008, 23:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory