Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69

Temat: turbina 1.9JTDM 16v

  1. #61
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr17 Zobacz post
    Dziś złożyłem wszystko, po czysciłem węże i IC zmieniłem olej i filtry , wydaje się że chodzi bardzo dobrze silnik jutro jazda próbna , jedno co zauważyłem to to że zegar od turbo podnosi się do piero po 2tys obr . A wcześniej chyba już od 1.5 tyś obr . Reagował , czy się mylę ? Jak u was chodzi zegar turbo ?

    Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
    Jak masz taki efekt, to chyba coś nie halo z turbo, bywają takie dziwne historie po podejrzanych regeneracjach.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  2. #62
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    stary brus
    Auto
    alfa romeo 156 sportwagoni 1.9 jtd 2001r
    Postów
    590

    Domyślnie

    A tak to od ilu obr na minutę powinien już reagować zegar turbo

    Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

  3. #63
    Użytkownik Świeżak Avatar Rejuvenate
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 AT 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    66

    Domyślnie

    Mi wskazówka turbo reaguje zawsze po wciśnięciu gazu, nawet delikatnego.

  4. #64
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    stary brus
    Auto
    alfa romeo 156 sportwagoni 1.9 jtd 2001r
    Postów
    590

    Domyślnie

    Dzwoniłem do firmy regenerujacej turbo oni ustawili ją tak jak fabryka i mogą mi ją przestawić , tyle że znowu dwa dni roboty, a np jak by była gdzieś nieszczelnosc to też by tak mogło być ze zegar by reagował z opóźnieniem ?

    Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

  5. #65
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jedrek1980
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Alfa Romeo 159 Bella
    Postów
    381

    Domyślnie

    NAjlepiej zrobić logi dynamiczne wtedy pokaże jak wstaje turbo czy przy zadanym ciśnieniu czy z opóźnieniem
    BYŁ LEON by COMPSPORT
    JEST ALFA 159 SW by TUNE-UP

  6. #66
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    stary brus
    Auto
    alfa romeo 156 sportwagoni 1.9 jtd 2001r
    Postów
    590

    Domyślnie

    Przed regeneracja ciaglo już od 1500obr a teraz jak by 1800obr a2000obr a da się przestawić geometrię bez demontażu turbo ?

    Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

  7. #67
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    AR 159
    Postów
    9

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat(mam identyczny silnik jak w temacie), ponieważ przeraziłem się tym co usłyszałem od mechanika. Podobno mam rozwaloną turbinę poprzez jakąś "nakrętkę (czy to wogóle możliwe? Jestem laikiem i czytelnikiem forum, nie mechanikiem mogę co najwyżej kompa naprawić .
    Z turbem nie było do tej pory problemów, brak świstów alfa zbierała się ok. Na sprawdzenie czy są jeszcze zamontowane i ewentualne wywalenie klap byłem umówiony pod koniec miesiąca (ani ja ani sprzedawca nie wiedział, czy te klapy jeszcze są).

    Zaczynając od początku:
    Przejechałem odcinek 2-3 km zero problemów,
    -wyłączyłem silnik
    - po 3-5 min odpaliłem go ponownie
    - brak mocy - turbo nie reaguje od samego początku, wskazówka doładowania nawet nie drgnie (zero niepokojących dźwięków ani innych objawów, tak jakby klapy od turbiny się nie ruszały),
    - zawróciłem do domu,
    - poczytałem forum (myślę, pewnie przewody)
    - na drugi dzień sprawdziłem przewody (overboost), przepływomierz "na oko i słuch" i odpaliłem silnik,
    - posprawdzałem przewody (dostępne z góry - wyglądają ok),
    - pojawił się "check engine" (pojawił się drugiego dnia - nie mam obecnie kabla aby podpiąć pod kompa - musiałbym przejechać 140km)
    - jedyne co zaobserwowałem to niezbyt głośny szum(nie sądzę, aby taki dźwięk wydawał pasek) dochodzący z lewej dolnej strony silnika,
    - myślę pojadę do mechanika, niech rzuci okiem od spodu,
    - podobno posprawdzał przewody i są ok.

    Pytanie jest następujące - skoro mam rozwalone łopatki turbo, to nie powinien czasem dymić (auto nie dymi nawet trochę - mam dpf)?
    Nie powinno być czegokolwiek słychać w trakcie uszkadzania turbo?
    Nawet jeżeli łopatki są uszkodzone, to wydaje mi się, że chociażby minimalnie powinny zmieniać ciśnienie(na chłopski rozum - jednak to co zostało kręcąc się szybciej niż dolot, to powinno zwiększać ciśnienie)
    Czy to czasem "mechanik" próbuje mnie naciągnąć na naprawę turbiny, a problem najprawdopodobniej leży po innej stronie?

    Może zabrać auto do innego speca? Ciężko mi uwieżyć w to, że nie było objawów typowego uszkodzenia turbo, a tym bardziej wpadającej "nakrętki" do komory z wirnikami, która wpadając powinna zrobić jesień średniowiecza? Wlot powietrza do kompresora jest przez filtr powietrza jeżeli się nie mylę, to jakim cudem, tam miałaby się znaleźć "nakrętka" ? Aby wyzerować doładowanie, to instantowo wszystkie łopaty i kompresora i/lub turbiny powinny zostać roztrzaskane na strzępy? Coś mi się tutaj nie dodaje.
    Tak tylko głośno myślę
    Z góry dzięki za feedback
    Ostatnio edytowane przez TomaszK ; 21-06-2017 o 18:18

  8. #68
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Skąd dokładnie jestes?
    P.s jaki kompresor?? Jeśli pojawia się świt, sprawdź na kanale czy nie masz nieszczelności w dolocie.

  9. #69
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    AR 159
    Postów
    9

    Domyślnie

    Wrocław, nie ma świstów ani nie posiadam kanału :S
    Wlot z filtra powietrza do turbiny i łopatki sprężające powietrze do intercoolera to kompresor?
    Ogólnie to z turbiny nie dochodzą żadne dźwięki. Zachowuje się tak, jakby się nie uruchamiała.
    Dałem mechanikowi aby sprawdził szczelność, twierdzi, że jest ok. Ale sądząc po czasie w jakim to wykonuje, to nie rozebrał jeszcze turbiny ;|
    Ostatnio edytowane przez TomaszK ; 21-06-2017 o 19:45

Podobne wątki

  1. Ar 156 sw 1.9jtdm help
    Utworzone przez Mr.D w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-04-2014, 12:59
  2. Nagły pad ABS, VDC i ASR - 1.9JTDM
    Utworzone przez kashmir w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-08-2013, 10:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory