Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69

Temat: turbina 1.9JTDM 16v

  1. #1
    marcinp80
    Gość

    Domyślnie turbina 1.9JTDM 16v

    Witam,

    Byłem dziś u mechanika aby sprawdził turbinę. Po zdjęciu węża od powietrza stwierdził ze jest ''luz na turbinie''(było słychać pukanie jak ruszał chyba wałkiem) i konieczna jest jej regeneracja lub wymiana. Dodam ze słychać ją delikatnie (tak jakby szelest łopatek) podczas jazdy rozgrzanym samochodem gdy naciskam mocno pedał gazu (w zakresie 1500 - 2500 obrotów). Co sądzicie o tym ile orientacyjnie zostało życia tej turbiny? gdzie najlepiej regenerować turbiny i jakie są ceny?

    Dzięki za wszelką pomoc

  2. #2
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinp80 Zobacz post
    ze jest ''luz na turbinie''(było słychać pukanie jak ruszał chyba wałkiem)
    Zweryfikuj to w innym serwisie zanim rozgrzebiesz auto. Szum może pochodzić z innego źródła. Jaki masz przebieg? W tym silniku turbo bez problemu wytrzymuje 250 tys. km, jeśli regularnie wymienia się olej.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    lubań
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 175 km
    Postów
    137

    Domyślnie

    Nie regeneruj turbiny!!!! warsztaty oszukują i nie wymieniają wszystkich części na nowe tylko jak się trafi. Przerabiałem ten temat wielokrotnie. Próba zaoszczędzenia pieniedzy kończy się tak że wydamy więcej niż na nową a ile jeszcze przy tym roboty.Jeśli regenerować to tylko nie w Starym Kisielini.... koło Poznania, oszuści.Pozdrawiam

  4. #4
    marcinp80
    Gość

    Domyślnie

    Przebieg 128tys km. Co sadzicie o zakładzie w Jaworznie Turbo-Tec (podobno najlepszy w Polsce)?

  5. #5
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Moi znajomi regenerowali w Jaworznie i każdy zachwala tą firmę.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gontek
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Sosnowiec, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16V
    Postów
    67

    Domyślnie

    Jeśli już chcesz regenerować turbinę to bardzo dobry wybór ten zakład się przykłada. Z drugiej strony jak gwizda i nie bierze oleju to trzeba się zastanowić, czy jest sens. Dużo pada w okolicach 160k.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar maciek13
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    140

    Domyślnie

    U mnie regenerowana była przy 170tys. km. Z tego co pamiętam to chyba 1.500zł mnie ta impreza kosztowała.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 150 KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    Chyba padła mi turbina... Trochę spadł poziom oleju, a samochód ciągnie za sobą białe, śmierdzące obłoczki dymu. Po mocnym wciśnięciu gazu z obłoku robi się chmura. Auto ma przejechane 151 tyś. km. Turbina lekko świszczała już od jakiś 142 tyś. km. Teraz świszczy jeszcze bardziej. Oczywiście nie będę ryzykował i w poniedziałek samochód pojedzie do serwisu na lawecie.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr197308
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDM 120KM sportwagon 2006 rok czarna perła teraz Giulia 2,2 180KM
    Postów
    83

    Domyślnie

    witam 2 tygodnie temu regenerowali mi turbine padła przy 80 tyś gwizdała coraz bardziej i olej już puszczała do kolektora ssącego koszt regeneracji 950zł plus nowy olej ,nowy filtr powietrza ,nowy filtr oleju oraz nowa rura plastikowa od turbiny była peknieta koszt o zgrozo 140zl (mechank mówił że jak zakłada sie turbine to trzeba to tez wymienic)oraz koszt wyciągniecia i włożenia 350zl razem ponad 2tyś zrobiłem już ponad 1500km i jest ok jak narazie

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr197308 Zobacz post
    witam 2 tygodnie temu regenerowali mi turbine padła przy 80 tyś gwizdała coraz bardziej i olej już puszczała do kolektora ssącego koszt regeneracji 950zł plus nowy olej ,nowy filtr powietrza ,nowy filtr oleju oraz nowa rura plastikowa od turbiny była peknieta koszt o zgrozo 140zl (mechank mówił że jak zakłada sie turbine to trzeba to tez wymienic)oraz koszt wyciągniecia i włożenia 350zl razem ponad 2tyś zrobiłem już ponad 1500km i jest ok jak narazie
    witam, ponawiam temat interesuje mnie ta rura podobno trzeba to wymienic podczas regeneracji, mozesz powiedziec mi dokładnie co to za rura i czy dostępnę są tylko orginały czy mozna jakis zamiennik dostac?
    pozdrawiam
    Michał

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał piotr197308 Zobacz post
    witam 2 tygodnie temu regenerowali mi turbine padła przy 80 tyś gwizdała coraz bardziej i olej już puszczała do kolektora ssącego koszt regeneracji 950zł plus nowy olej ,nowy filtr powietrza ,nowy filtr oleju oraz nowa rura plastikowa od turbiny była peknieta koszt o zgrozo 140zl (mechank mówił że jak zakłada sie turbine to trzeba to tez wymienic)oraz koszt wyciągniecia i włożenia 350zl razem ponad 2tyś zrobiłem już ponad 1500km i jest ok jak narazie
    witam, ponawiam temat interesuje mnie ta rura podobno trzeba to wymienic podczas regeneracji, mozesz powiedziec mi dokładnie co to za rura i czy dostępnę są tylko orginały czy mozna jakis zamiennik dostac?
    pozdrawiam
    Michał

Podobne wątki

  1. Ar 156 sw 1.9jtdm help
    Utworzone przez Mr.D w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-04-2014, 12:59
  2. Nagły pad ABS, VDC i ASR - 1.9JTDM
    Utworzone przez kashmir w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-08-2013, 10:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory