Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: kolektor ssący 3.0 24V TUNING

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie kolektor ssący 3.0 24V TUNING

    gdzieś wcześniej czytałem o chęci modyfikacji do 2.5 12V ale nie moge znaleźć tematu wiec otwieram nowy.

    A wiec wziąłem dziś suwmiarkę i pomierzyłem to i owo. Kolektor ssący od 3.0 24V bez jakichkolwiek przeróbek będzie pasował tylko do 2.5 V6 24V i do 2.0 TB z Alfy 166 ponieważ do silników V6 12zaworowych trzeba dorobić lub przespawac mocowanie przepustnicy ponieważ 2.5 i 3.0 mają całkowicie inne wymiary rozstawu śrub mocujących niż 3.0 24V na elektronicznej przepustnicy, A więc nie jest to dużo roboty, Wystarczy przespawać albo dorobić taką blachę z innymi otworami i ja przykręcić, żadna filozofia i koszt niewielki. Co do podstaw łączących kolektor z głowicą to wszystko pasuje do każdego silnika. Przewody wchodzące w kolektor dla silniczka krokowego itp też wszystko pasuje. Także swojego kolektora 3.0 24V nie sprzedaje tylko zakładam do 3.0 12V w alfie 155 hehe
    Ostatnio edytowane przez h0se166 ; 08-02-2011 o 08:32

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    powyżej zmieniłem treść także prosze przeczytać moje najnowsze wieści.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    Tylko teraz chciałbym jeszcze poruszyć temat dlaczego ma być lepszy efekt po założeniu kolektora o większej przepustowości i pojemności. Rozumiem że w krótszym czasie silnik może wessać większą ilość powietrza ale jak to sie ma wtedy do dawkowania paliwa? Czy to jest tak że przez większy kolektor przepływomierz nalicza większą ilość zassanego powietrza i w związku z tym dawka benzyny też się zwiększa? Nie znam sie na strojeniu itp dlatego pytam. Bo temat tego kolektora przewijał się od dawna, dlatego chciałbym tutaj żebyśmy wszystko wyjaśnili raz a do porządku.pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomi
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1.9 Ti , 147 Racer, Spider 916 TS
    Postów
    505

    Domyślnie

    Zapewne chodzi Ci o ten temat: http://www.forum.alfaholicy.org/145_..._5_v6_12v.html

    Fajnie, że porównałeś całe kolektory wraz z puszkami zbiorczymi, ale jak to jest z samymi baranami, bo o nie dopytywałem. Czy kształt i długość rury jest taki sam i można przełożyć z 24 zaworówki do 12 zaworówki, nie przekładając puszki zbiorczej?

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    barany z 24V nie podejdą do kolektora od 12V bo po prostu będą za luźne bo są większe. Podstawy pod kolektor łączące z głowicą w wersji 24V 3.0 mają również większą średnicą przelotu wiec jesli chcesz takie cos przerabiac to musisz miec najlepiej caly kompletny kolektor od 3.0 24V

  6. #6
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    Tylko teraz chciałbym jeszcze poruszyć temat dlaczego ma być lepszy efekt po założeniu kolektora o większej przepustowości i pojemności. Rozumiem że w krótszym czasie silnik może wessać większą ilość powietrza ale jak to sie ma wtedy do dawkowania paliwa? Czy to jest tak że przez większy kolektor przepływomierz nalicza większą ilość zassanego powietrza i w związku z tym dawka benzyny też się zwiększa?
    Dokładnie.Po to masz MAF'a,komp na bieżąco dawkuje ilość paliwa w oparciu o przepływomierz i inne czujniki.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.5v6 Super 92r.
    Postów
    554

    Domyślnie

    Działajcie koledzy niech ktoś to przełoży, i swoje subiektywno-obiektywne odczucia opisze, bo szczerze jestem tym tematem zainteresowany.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    będę zakłądał więc później opowiem.

Podobne wątki

  1. Kolektor Ssący
    Utworzone przez Irek28 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 13:43
  2. Kolektor ssący
    Utworzone przez qbazz w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-01-2011, 08:23
  3. [155] Kolektor ssący
    Utworzone przez Marian w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 18:05
  4. kolektor ssący
    Utworzone przez lukahs w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-07-2007, 20:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory