Strona 244 z 246 PierwszyPierwszy ... 144194234235236237238239240241242243244245246 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,431 do 2,440 z 2452

Temat: Wspomaganie - wielki problem !!!

  1. #2431
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Wąż tylko oryginalny, zamiennik to szajs.

  2. #2432
    Użytkownik Świeżak Avatar Rasix
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 16v 150km
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cześć Panowie, w niedzielę przy wymienianiu samodzielnie oleju w AR159 1.9 zauważyłem że magiel byl mocno gorący, że aż parzył, tak samo tarcze hamulcowe. Sprawdziłem termometrem laserowym jaka ma temperaturę magiel i wyszło że 100 stopni około. Teraz pytanie bo walczę z wadliwym wspomaganiem już prawie rok i co chwilę dochodzą nowe zdarzenia do tego tematu. Czy lekko zaciśnięte hamulce mają wpływ na wspomaganie układu kierowniczego? (Tarcze mają 140 stopni po jeździe 3km z prędkością max 50km/h oraz hamowaniu silnikiem), dlaczego magiel osiąga takie temp, płyn jest lekko ciepły, w zbiorniku oazą spokoju

  3. #2433
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    U mnie problem wspomagania powrócił, tym razem po kilku dniach normalności wycie pompy powróciło po ok 5min jazdy pompa znowu zaczyna wyć, płyn lekko się pieni (tu wydaje mi się że to chyba normalne) oraz jest gorący po przejechaniu ok 20km..

    Mechanik już po hurtowniach szuka po vinie płynu taki jaki ma być (u mnie był ciemnoszary z tego co pamiętam) bo skoro się grzeje to znaczy że jest niewłaściwy, ponadto mówił że należy wymienić tez płyn w maglu...?
    Ja ze swojej strony asekuracyjnie zakupiłem nowy zbiorniczek (allegro tanifiat 240zł), oraz zawór wspomagania maglownicy (allegro tanifiat 85zł), czekam tylko na sygnał od mechanika.

    Jeśli ten płyn się tak grzeje to podejrzewam, że to od tej maglownicy jak koledze powyżej napisał. Wymienimy płyn przepłuczemy cały układ i się zobaczy, potem zbiornik i zawór a jak dalej będzie lipa to pompa i ewentualnie magiel.
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  4. #2434
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Zanim pompa i magiel to podstawowe pytanie, przewód wspomagania od pompy do magla masz oryginał czy zamiennik ?

  5. #2435
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 8v
    Postów
    33

    Domyślnie

    Pytanie za 100 punktów, podejdzie do 8v w polifcie? https://allegro.pl/oferta/alfa-romeo...06-12128496062

  6. #2436
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matticzek Zobacz post
    Pytanie za 100 punktów, podejdzie do 8v w polifcie? https://allegro.pl/oferta/alfa-romeo...06-12128496062
    Może lepiej podaj numer vin tej Alfy, to sie sprawdzi czy się nada

  7. #2437
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    683

    Domyślnie

    Za grzanie płynu nie dpowiada płyn, tylko czynnik, który to jego grzanie powoduje, różnica w płynie może polegać jedynie na temperaturze jego wrzenia, a więc szukasz przyczyny w skutkach, bo temperatura płynu jest skutkiem, a nie przyczyną.

  8. #2438
    Użytkownik Świeżak Avatar Tirag
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa romeo 159 SW TI 2.4JTD Q4 **** Alfa 156 SW 2.4JTD
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaOne Zobacz post
    U mnie problem wspomagania powrócił, tym razem po kilku dniach normalności wycie pompy powróciło po ok 5min jazdy pompa znowu zaczyna wyć, płyn lekko się pieni (tu wydaje mi się że to chyba normalne) oraz jest gorący po przejechaniu ok 20km..

    Mechanik już po hurtowniach szuka po vinie płynu taki jaki ma być (u mnie był ciemnoszary z tego co pamiętam) bo skoro się grzeje to znaczy że jest niewłaściwy, ponadto mówił że należy wymienić tez płyn w maglu...?
    Ja ze swojej strony asekuracyjnie zakupiłem nowy zbiorniczek (allegro tanifiat 240zł), oraz zawór wspomagania maglownicy (allegro tanifiat 85zł), czekam tylko na sygnał od mechanika.

    Jeśli ten płyn się tak grzeje to podejrzewam, że to od tej maglownicy jak koledze powyżej napisał. Wymienimy płyn przepłuczemy cały układ i się zobaczy, potem zbiornik i zawór a jak dalej będzie lipa to pompa i ewentualnie magiel.
    Witam ostatnio też przerabiałem temat wspomagania u mnie występowało tzw. gumowanie ale z tym dało się żyć następnie pojawiło się wycie pompy no i przewód wspomagania od pompy do magla zaczął cieknąć ,płyn był koloru coca coli . Wymieniłem przewód na zamiennik firmy WRC ( mój pójdzie do regeneracji ) pompę wspomagania zastanawiałem się czy regeneracja czy chińska. Doszedłem do wniosku że kupię chińską a swoją oddam do regeneracji , pompę kupiłem firmy SKV zobaczymy ile wytrzyma , dodatkowo jeszcze wymieniłem zawór na maglu. Po tych zabiegach wspomaganie działa bez problemu chociaż pracuje delikatnie ciężej niż wcześniej a wynika to z mniejszej wydajności pompy.

    Na pompie wspomagania jest jeszcze drugi zawór sprężyna z tłoczkiem on też może powodować problemy z przepływem a wskutek czego grzanie się płynu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230927_131223.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	79.7 KB
ID:	288082
    Ostatnio edytowane przez Tirag ; 27-09-2023 o 12:18

  9. #2439
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 8v
    Postów
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    może lepiej podaj numer vin tej alfy, to sie sprawdzi czy się nada

    zar93900007276717, ogólnie to zakułem ten krótki odcinek i po montażu pompa się nie odzywa w ogóle, za.mały przepływ? Nie powinno być jej słychać?
    Ostatnio edytowane przez Matticzek ; 27-09-2023 o 17:48

  10. #2440
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    156 1.9 JTD 159 2.0 JTDm 136km 2011
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mati_95 Zobacz post
    Syczenie dochodzące z okolic rolek które ustaje po skręceniu kierownicy maksymalnie w lewo lub w prawo może oznaczać zużycie pompy wapomagania czy prędzej jakąś nieszczelność? Poziom płynu w zbiorniczku jest tak między min a max.
    Cytat Napisał Mati_95 Zobacz post
    Zrobiłem krótko filmik, może komuś uda się wyłapać ten dźwięk, chociaż wydaje mi sie że jak na złość był on w momencie nagrywania dużo cichszy niż w ciągu ostatnich paru dni. Dodatkowo zauważyłem że raz na jakiś czas kiedy puści się kierownice to robi ona takie szybkie krótkie ruchy w lewo i prawo. https://m.youtube.com/watch?feature=...&v=OryfHdEyvYM

    Mam dokładnie ten sam problem, słyszę syczenie podczas postoju lub kręcenia. Nie zwiększa się ani nie zmniejsza, ustaje dopiero przy maksymalnym skręceniu kół w lewo lub prawo, wtedy jest cisza. Olej wymieniony na właściwy, układ przepłukany, umyłem zbiornik płynu wspomagania i sitko na tyle na ile to było możliwe. Nic to nie dało. Wymieniłem też pompę wspomagania, jedna i druga zachowują się identycznie.

    Wspomaganie chodzi dosyć ciężko i kierownica nie chce wracać do końca, trzeba jej pomagać.

    Czy ktoś walczył z tym problemem i zna rozwiązanie?

    Alfa 159 2.0 JTDm 2011 136km

Podobne wątki

  1. Wielki problem! Pomocy!! 2,4 JTD!
    Utworzone przez yelosnki w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 20:43
  2. Wielki Problem z 2.0TS POMOCY!!
    Utworzone przez konrad251 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 15:53
  3. Wielki problem z Zamkami
    Utworzone przez hubert25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:06
  4. wielki problem z gazem
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 08:27
  5. Wielki Problem z silnikiem!!!!!
    Utworzone przez luniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory