Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: [156] Jak rozebrać drzwi + silniczek wycieraczek

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Obi.Wan
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    AR 156 1.8TS
    Postów
    319

    Domyślnie [156] Jak rozebrać drzwi + silniczek wycieraczek

    Witam zakupiłem sobie właśnie sterownik do centralnego zamka żeby go zamykać z pilota, jeszcze nie doszedł do mnie ale chcę wiedzieć jak go podłączyć rozbierając dzwi od strony kierowcy (jak rozebrać te drzwi?) czy da się wrzucić tam gdzie inni mają orginalny sterownik chyba w bagażniuku będą tam już kable itd? i też gdzie to dokładnie jest. Będę wdzięczny jak ktoś pomoże.
    No i druga sprawa nie mam biegów na wycieraczkach tylko "ręczny" i 3 wycieraczki stawają kiedy zmienie bieg byle gdzie. Już raz się o to pytałem i mówili że to wina silniczka nic z tym nie robiłem bo za zimno ale teraz jak spojrzałem jaka cena jest jakby co takiego silniczka to się złapałem za głowe są jakies tańsze zamienniki?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Homer155
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm QV-Line TCT
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Obi.Wan Zobacz post
    Witam zakupiłem sobie właśnie sterownik do centralnego zamka żeby go zamykać z pilota, jeszcze nie doszedł do mnie ale chcę wiedzieć jak go podłączyć rozbierając dzwi od strony kierowcy (jak rozebrać te drzwi?) czy da się wrzucić tam gdzie inni mają orginalny sterownik chyba w bagażniuku będą tam już kable itd? i też gdzie to dokładnie jest. Będę wdzięczny jak ktoś pomoże.
    No i druga sprawa nie mam biegów na wycieraczkach tylko "ręczny" i 3 wycieraczki stawają kiedy zmienie bieg byle gdzie. Już raz się o to pytałem i mówili że to wina silniczka nic z tym nie robiłem bo za zimno ale teraz jak spojrzałem jaka cena jest jakby co takiego silniczka to się złapałem za głowe są jakies tańsze zamienniki?
    Apropos silniczka to masz uszkodzona płytkę elektroniczną na nim niestety oddzielnie nie występuje więc czeka cię wymiana całego silniczka (ewentualnie samej płytki z działającego bo po co wykręcać cały silniczek) odnośnie centralnego to kupiłeś oryginał alfy czy uniwersalny, jeśli uniwersalny i chcesz się wpiąć w przewody to proponuję w okolicach skrzynki bezpieczników masz tam wszystkie potrzebne przewody.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Obi.Wan
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    AR 156 1.8TS
    Postów
    319

    Domyślnie

    tak też myślałem o płytce która tym steruje, ona oddzielnie nie występuje i czy ona jest jedna? ponieważ tak trochę nie zrozumiałem tego co na początku napisałeś. Moduł itd do centrlki uniwersalny.
    Więc jak rozebrać drzwi?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar marc1nz
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    podkarpacie
    Auto
    AR 156 3.0 V6 Q2
    Postów
    152

    Domyślnie

    Ja w tamtym tygodniu przerabialem temat wycieraczkowy -dwa razy rozbieralem mechanizm wraz z silniczkiem wyczyscilem wszystkie styki ,komutator,zalozylem nowe szczotki i nic - wycieraczki w wiekszosci przypadkow wogole sie nie wlaczaly ,a jak juz ruszyly to wogle jakos tak bez zycia i mocy ,zatrzymywaly sie w polowie pracy ehhh
    Cena za silniczek do 156 jest strasznie wygorowana porownojac ja np do Alfy 147 czy 166
    W tygodniu ogladne ta plytke moze da sie to jeszcze wyratowac

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Homer155
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm QV-Line TCT
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Obi.Wan Zobacz post
    tak też myślałem o płytce która tym steruje, ona oddzielnie nie występuje i czy ona jest jedna? ponieważ tak trochę nie zrozumiałem tego co na początku napisałeś. Moduł itd do centrlki uniwersalny.
    Więc jak rozebrać drzwi?
    Płytka jest tylko jedna zamknięta w białej plastikowej obudowie zamontowana na silniczku wycieraczek, wystarczy wypiąć jedną wtyczkę odciągnąć zatrzaski i zdjąć z silniczka .

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gramster
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    kętrzyn
    Auto
    alfa 156 2.0 T.spark 97r
    Postów
    98

    Domyślnie

    apropo wycieraczek miałem identycznie jak u ciebi , u mnie to była zawieszona a w sumie to zaklinowana jedna z trzech szczotek w silniczku, a elektronikę spokojnie można wymieniać bez najmniejszych problemów albo poprzez przelutowanie płytki z innego sterownika czy jak to sie tam nazywa albo wystarczy przełożyć całość bez otwierania pudełka z elektroniką tylko odpinasz wtyczki i wypinasz zatrzaski tego plastikowego pudełeczka i przekładasz do siebie, tylko że u mnie to nie pomopgło ponieważ jak już wcześniej mówiłem to była zaspawana w plastiku jedna szczotka po odblokowaniu szczotki drobniutkim pilniczkiem zaczęło wszystko działać , a że były szczotki już z lekka zużyte to dałem dla elektronika do wymiany i dopasował od jakiegoś sprzętu agd nowe i wszystko śmiga

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar marc1nz
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    podkarpacie
    Auto
    AR 156 3.0 V6 Q2
    Postów
    152

    Domyślnie

    ja szczotki dopasowalem z silnika przemyslowego -grafit jest wdziecznym materialem do obrubki -tylko gdzie kupic taka plytke ? tzn sam sterownik bo silnik i mechanizm jest sprawny pewnie cos z ta elektronika sie popiepszylo

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Obi.Wan, po co zakładasz dwa takie same tematy: http://www.forum.alfaholicy.org/156/...cieraczek.html ?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał Obi.Wan Zobacz post
    Witam zakupiłem sobie właśnie sterownik do centralnego zamka żeby go zamykać z pilota, jeszcze nie doszedł do mnie ale chcę wiedzieć jak go podłączyć rozbierając dzwi od strony kierowcy (jak rozebrać te drzwi?) czy da się wrzucić tam gdzie inni mają orginalny sterownik chyba w bagażniuku będą tam już kable itd? i też gdzie to dokładnie jest. Będę wdzięczny jak ktoś pomoże.
    No i druga sprawa nie mam biegów na wycieraczkach tylko "ręczny" i 3 wycieraczki stawają kiedy zmienie bieg byle gdzie. Już raz się o to pytałem i mówili że to wina silniczka nic z tym nie robiłem bo za zimno ale teraz jak spojrzałem jaka cena jest jakby co takiego silniczka to się złapałem za głowe są jakies tańsze zamienniki?
    do założenia samego sterownika nie trzeba demontować tapicerki drzwi, wystarczy wpiąć się w odpowiednie kable. Pod deską za tylnym siedzeniem pewnie masz przygotowaną fabrycznie instalację pod sterowanie centralnym.
    Jeśli chodzi sterownik wycieraczek to sugeruje oddać płytkę do elektronika - za parę zł ci to naprawi.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Obi.Wan
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    AR 156 1.8TS
    Postów
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Obi.Wan, po co zakładasz dwa takie same tematy: http://www.forum.alfaholicy.org/156/...cieraczek.html ?
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Ja klikam i nic nie mam

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    do założenia samego sterownika nie trzeba demontować tapicerki drzwi, wystarczy wpiąć się w odpowiednie kable. Pod deską za tylnym siedzeniem pewnie masz przygotowaną fabrycznie instalację pod sterowanie centralnym.
    Jeśli chodzi sterownik wycieraczek to sugeruje oddać płytkę do elektronika - za parę zł ci to naprawi.

    Możesz mi kolego dokładnie opisać gdzie to jest albo narysować
    pod deską za tylnym siedzeniem czyli w bagażniku tam gdzie koło zapasowe ja tak zrozumiałem

Podobne wątki

  1. [159] Jak rozebrać boczki drzwi tylnych?
    Utworzone przez Margor w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-10-2016, 05:18
  2. silniczek wycieraczek
    Utworzone przez homel86 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-06-2012, 21:12
  3. Silniczek wycieraczek tył do 159
    Utworzone przez Revol84 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-05-2012, 21:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory