Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: TOYO vs.... właśnie co innego zamiast ?

  1. #1
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie TOYO vs.... właśnie co innego zamiast ?

    tak do końca nie wiedziałem gdzie wrzucić...

    Uzywał ktos TOYO r1r ? Jakie wrażenia? Czy guma nadaje sie do ekspolatacji na co dzień ? Jak spisuje się podczas deszczu ? Jak z zywotnościa tej gumy ? Jak wypada na tle t1r ? Ewentualne inne propozycje. Myślałem nad paradą ale nie moge jej znaleźć w rozmiarze jaki bym chciał. 17 cali widziałem tylko 205/40.

    I jeszce takie pytanie czy t1r podczas gorących dni rzeczywiście gubi trakcje i sie uślizguje ?
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Więc tak. Deszcz i sucha nawierzchnia rewelacja. Sterowność idealna a hamowanie w deszczu każdego pasażera zadziwiało. Niestety poleciały bardzo szybko ale to w większej części wina stylu jazdy. Opona na której nie bałem się żadnej kałuży ( do pewnej grubości bieżnika oczywiście) a szum podczas jazdy dla mnie był nieodczuwalny czyli nie wiele większy lub równy wielu asymetrycznym. Teraz mam je na 146 i również w rozmiarze 195/15 sprawują się idealnie. Co do utraty trakcji w upały. Miałem okazję nią zrobić prawie 3000 km w Chorwacji z prędkościami mało rozsądnymi i w ciasnych zakrętach czasem przód wędrował ale nie była to wolna jazda więc inne też by wtedy pewnie skapitulowały.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Pfourul
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice, śląskie, Poland
    Auto
    156 2.5 V6 R(etarded)-System
    Postów
    1,579

    Domyślnie

    http://www.oponix.pl/product/list?se...page=1&widok=2
    Tutaj masz w rozmiarze 215/40 R17

    << Like it!

    >2000
    o.O

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    nie używałem jeszcze Toyo ale porównywanie R1R które są można powiedzieć semi-slick z normalnymi drogowymi T1R jest trochę zbyt naciągane...

    ale jeśli chodzi o R1R to podejrzewam że na mokrym będzie podobne zachowanie jak na R888 czyli na szał nie można liczyć, nie mniej jednak po ilości rowków można przypuszczać że ma nieco lepsze odprowadzanie wody... jak dla mnie to nie są opony na polskie warunki, chyba że na weekend sobie założyć na torze...


    Pozdrawiam
    Tomasz

    ---------- Post dodany o godzinie 17:53 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 17:38 ----------

    http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=64992


    tu jak poczytasz i pooglądasz to się chyba wszystkiego dowiesz...zwłaszca w poście #4

    swoją drogą ciekawi mnie jak naprawdę spisują się na mokrym...
    Ostatnio edytowane przez Zonkil ; 13-02-2011 o 17:51

  5. #5
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    @belfer ty mowisz o t1r raczej ?

    @ Pfourul takie rozmiary widziałem. Ja potrzebuje cos o profilu najmniej 45. Na 40 nie bede w stanie jezdzic....

    @ zonkil własnie czytałem cały ten temat ale z kazda stroną wiem mniej Różnica w cenie pomiedzy t1r i r1r jest do zniesienia. Ciekawi mnie jak r1r spisywało by sie na co dzień.
    Nie spodobała mi sie ta jedna opinia którą przeczytałem o dziwnym zachowaniu tańszego toyo podczas wysokich temperatur - pytanie czy to prawda czy tylko kłyyt matetingowy. Zgadzam sie z tobą ze porównanie tych opon jest może nie na miejscu ale ja stoje przed takim dylematem. Chyba ze poleci ktoś coś ciekawszego
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    @belfer ty mowisz o t1r raczej ?

    @ Pfourul takie rozmiary widziałem. Ja potrzebuje cos o profilu najmniej 45. Na 40 nie bede w stanie jezdzic....

    @ zonkil własnie czytałem cały ten temat ale z kazda stroną wiem mniej Różnica w cenie pomiedzy t1r i r1r jest do zniesienia. Ciekawi mnie jak r1r spisywało by sie na co dzień.
    Nie spodobała mi sie ta jedna opinia którą przeczytałem o dziwnym zachowaniu tańszego toyo podczas wysokich temperatur - pytanie czy to prawda czy tylko kłyyt matetingowy. Zgadzam sie z tobą ze porównanie tych opon jest może nie na miejscu ale ja stoje przed takim dylematem. Chyba ze poleci ktoś coś ciekawszego
    Tak o T1R.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomas1907
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Ornontowice
    Auto
    BMW 320d, Giulietta
    Postów
    261

    Domyślnie

    R888 to typowa opona na suche jak będzie wilgotno to pojeździsz ale na wodzie to broń Panie Boże

    R1R to taka pośrednia miedzy 888 a T1R na wodzie już trochę pojedzie

    T1R to fajna opona i na mokre i na sucho, miałem i mogę tylko polecić, ale jej siostrzyczka PX4 na mokre zdecydowanie lepsza ale i głośniejsza.

    A tak od siebie jak chcesz mieć przyczepna oponę to yokohama Parada według mnie bajka miałem tylko ze 195/50 ale ta to trzymała nawet jak było po +30

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Yokohama avs v102 sport opona niewiarygodnie trzyma się asfaltu ale jak temp otoczenia +5 w górę. Latem na gorącym asfalcie jest najlepiej. Sciera się wolno, jest twarda, dobrze odprowadza wodę jedyna wada to robi się trochę głośna po starciu bieżnika.

    Miałem yokohamy zmieniać na inne ale po paru jazdach żadna inna jej nie dorównywała.

  9. #9
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    jak mowie, ja bym chciał parade bo jej przyczepność jest wręcz legendarna ale jedyne co widziałem na 17 to profil 40. nie da sie czyms takim i twardszym zawiasem jezdzic po krakowie.
    Nad avs tez myslałem ale to jest podobna bajka jak z parada. Poprostu YH ma mnie głęboko w .....

    BTW jazda po mokrym ma dla mnie mniejsze znaczenie. Trudno wymagac od tego typu opon dobrego odprowadzania wody.... Jak pada to sie nie zapier.... taka mam zasade.
    Ostatnio edytowane przez LIGAR ; 13-02-2011 o 21:24
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  10. #10
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    a kup sie T albo 4 ( te nawet na poczatku zimy dają radę - nie narzekałem )








Podobne wątki

  1. [146] Wyciek oleju z... właśnie co to jest?
    Utworzone przez Kamilao w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 17:00
  2. [MiTo] Właśnie stuknęło 50000 km w 1,5 roku
    Utworzone przez Andrzej_Kolbudy w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-10-2010, 15:53
  3. witam właśnie kupilem 146 td i mam pytanie
    Utworzone przez JANUSZ 146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-05-2008, 20:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory