Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: 156/1.8.106kw-walka trwa,ale sie nie poddam

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Unhappy 156/1.8.106kw-walka trwa,ale sie nie poddam

    sprawa wygląda tak,wymieniłem chłodnice na nowa,wymieniłem ja sam,po paru dniach okazuje się ze jest rozszczelniona i cieknie na łączeniu fabrycznym,dziś sprawdzałem wyciek ciekło również na tym kolanku na dole ,co poprawiłem,zobaczę czy będzie ciekło z tego miejsca co jest fabryczna nieszczelność.Ponieważ spusciłem płyn z chłodnicy musiałem całość odpowietrzyć,dodam ze przypadkiem zrobiłem dwie małe dziurki na dolnym wężu/co mnie bardzo wkó..../,podczas jazdy testowej w środku, z nagrzewnicy słyszałem odgłosy bulgotania i czułem najgorsze,wkładam rękę od pasażera szukając nagrzewnicy a tam błoto,kupa płynu raczej wcześniej miesiąc temu nie było tam mokro sprawdzałem.Wiec mam pytanie do was jak dostać się do nagrzewnicy,kupować nowa czy jakaś używaną jak wygląda to cenowo /teraz już nie mogę się poddać w walce z tym uciekającym płynem/

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    near zamość
    Auto
    156 1,8 ts 98
    Postów
    372

    Domyślnie

    nagrzewnica to niewiem czy całej deski nie trzeba wywalać, lepiej raczej nowa i cena nie powinna być wysoka, pozatym wyciek może nie być winą nagrzewnicy, czytałem ghdzieś na forum że jest przewód od chyba skraplacza klimy, puszczony gdzieś przez komorę silnika na zewnątrz auta i lubi sie zatykać, co powoduje powódź w środku auta

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamien007
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łęczna
    Auto
    Alfa Romeo 156 3.2 Q2 rok 02 Azzurro Nuvola
    Postów
    689

    Domyślnie

    hm tez walczyłem z tym kolankiem i niestety to była raczej zdecydowanie moja wina bo chłodnica jest naprawdę delikatna rzeczą i się porozginały sie blaszki wokół czarnego korpusu, w sklepie je podoginał i sprawdził szczelność i wyszła pozytywnie.
    to moj problem który już opanowałem ;]
    rzycze powodzenia w naprawie;]
    V6 są powody do mruczenia
    156 V6 98 2.5 Blue cosmo: było
    156 V6 99 3.0 Azurro Nuvola: było
    156 V6 02 3.2 Q2 Azurro Nuvola, 155 1.8 8v

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Domyślnie

    to kolanko już nie cieknie zrobiłem po swojemu i jest ok,cieknie nowa chłodnica kale od panów ze Stargardu gdanskiego a z reklamacja wala w ciula ,każą czekać na telefon od nich,co do nagrzewnicy to nowa to koszt 500zł,wiec mi się nie uśmiecha,można coś wyrwać nowego taniej lecz ciężko ,kupiłem za 60zł używaną ,ma być sprawna jak na oko jest ok.Nagrzewnica cieknie na pewno ponieważ moja ręka weszła głęboko pod deskę i tam stoi kaługa płynu chłodzącego,a może podpowiecie jak ja wyciągnąć z tej deski rozdz.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    near zamość
    Auto
    156 1,8 ts 98
    Postów
    372

    Domyślnie

    500 zł to chyba w ASo http://allegro.pl/nagrzewnica-alfa-r...423921007.html wg epera taka bedyie pasowa do mojego auta

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Domyślnie

    500 zł gość w sklepie powiedział, co do wymiany nagrzewnicy to przejeba..,mam kilo śrub i wszystko rozebrane,nie mam pojęcia jak odkręcić węże z nagrzewnicy żeby ja wydostać,wyciągniecie chłodnicy po raz trzeci zajęło mi 2h,to jest proste zadanie lecz nagrzewnica to tragedia,jutro działam od nowa/dalej/

    ---------- Post dodany o godzinie 21:56 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:48 ----------

    za 139 zł mogłem kupić u siebie w mieście ,tylko wyglądała http://moto.allegro.pl/nowa-nagrzewn...430333032.html tak samo jak ta z twojego linku,a co jam mam sobie te rurki przyspawać,może zasilikonowac dobre,chyba ze jest jakiś sposób którego nie znam

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Domyślnie

    widzę ze nikt nie wymieniał nagrzewnicy,dobra tez nic nie powiem tylko tyle ze jest przejeba..,jeden z kolegów z naszego forum powiedział ze zajmie mi to 30 minut i cała operacja to trzy torxy,no to kolega albo kłamał albo rozbierał URSUSA ,juto zrobię zdjęcia jak wygląda alfa przed wymiana nagrzewnicy/jeśli masz kasę na mecha to nie polecam samo zabawy/mam worek śrub, nie trzy torxy ,i kupę do poskładania,kanały,węzę itp,jesli sie ktos boryka z takim problematem pisać

    ---------- Post dodany o godzinie 23:39 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 23:37 ----------

    a jak sprawdzić czy cieknie nagrzewnica,nikt nie rozwiązał a ja wiem

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar wiluxx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    TKN
    Auto
    156 1.8 TS
    Postów
    119

    Domyślnie

    To zdradź kolego jak to sprawdzić, bo po wymianie chłodnicy na nową, mam problem z falowaniem temperatury (http://www.forum.alfaholicy.org/156/...eratura-2.html).
    Kierując się Twoją uwagą do sprawdzenia u mnie nagrzewnica.
    AR 156 1.8 TS '98 MOD0.66 SportPack 3 + LPG STAG-4 plus + MJ

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Domyślnie

    juz ci napisałem ale jeszcze raz,odepnij sobie od strony pasażera ten szary materiał obiciowy który znajduje się przy konsoli środkowej,trzyma się na jednym zaczepie,rękę wsadź tak głęboko żebyś wyczul rurkę nagrzewnicy,pod nią jest takie korytko w którym może znajdować się twój płyn,wcale nie musza byc dywaniki mokre ponieważ przy małym wycieku płyn wyparuje,a w tym korytku będzie stał na pewno

    ---------- Post dodany o godzinie 09:32 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 09:29 ----------

    jesli to nagrzewnica to masz przej....,ja ja po 8godzinach wyciągałem,trochę to jest masakra,ciekawe jak ja włożę ha ha

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał borsukmax Zobacz post
    widzę ze nikt nie wymieniał nagrzewnicy,dobra tez nic nie powiem tylko tyle ze jest przejeba..,jeden z kolegów z naszego forum powiedział ze zajmie mi to 30 minut i cała operacja to trzy torxy,no to kolega albo kłamał albo rozbierał URSUSA ,juto zrobię zdjęcia jak wygląda alfa przed wymiana nagrzewnicy/jeśli masz kasę na mecha to nie polecam samo zabawy/mam worek śrub, nie trzy torxy ,i kupę do poskładania,kanały,węzę itp,jesli sie ktos boryka z takim problematem pisać
    jak rozbierałeś całą deskę to nic dziwnego że cały dzień dłubałeś, ja ją również wyciągałem do sprawdzenia i mogę potwierdzić, że w 0,5 h można wygrzebać nagrzewnicę (jak się wie co i jak), kiepski dostęp, trzeba wykręcić centralkę air-bag, ale do zrobienia. Polecam lekturę eLearn - jest tam dokładnie opisane co trzeba zrobić po kolei.

Podobne wątki

  1. SRS airbag i Interface part 2 walka trwa
    Utworzone przez Przemekkk97 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 19:38
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 16:59
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-06-2012, 09:19
  4. Różnica silnik 1.8TS 103 i 106kW
    Utworzone przez binio_vfr w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-05-2012, 18:59
  5. falowanie obrotami walka trwa :/
    Utworzone przez bibek w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 17:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory