Temat: Felgi, koła do 159 Brera - temat ogólny

  1. #9161
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    można

  2. #9162
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Dzięki, choć jak znam życie pewnie i tak będą nowe tematy

    Cytat Napisał valux Zobacz post
    Witam.

    Mam pytanie czy do Alfy 159 wejdą felgi z VW Passata o rozmiarach 18 cali średnica 8 cali szerokość rozstaw śrub 5x112 ET35? Wiem, że aby rozstaw śrub zniwelować to trzeba zastosować dystanso adaptery. Najcieńsze firmy RH znalazłem grubości 20mm. I teraz moje pytanie czy taka felga z dystansem zmieści się w nadkole Alfy 159? Wiem, że można jeszcze coś medzić ze śrubami pływającymi ale to chyba nie jest bezpieczne.
    Proszę o opinię w ww. sprawie.
    Zamierzam powrócić po latach do Alfy Romeo po sprzedanym VW.
    Śruby pływające nie są niebezpieczne. Jeździłem na nich 147ka jeżdżę też Brerą. Jednak prawdopodobnie i tak będziesz potrzebował dystansów bo masz zaciski Brembo, a na Brembo mało jaka nieoryginalna felga wchodzi. Nie pozostaje Ci nic innego jak zrobić przymiarkę felg na aucie bo nikt Ci nie określi czy i na jakim dystansie wejdą te felgi..
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 15-10-2016 o 11:44

  3. #9163
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Zwracacie uwagę na wagę felunku? Rozstrzał jest spory, a przewija się gdzieniegdzie info, że waga nieresorowana jest liczona jest x2 jako waga resorowana (nawet piszą, że x3) więc może mieć faktyczny wpływ na osiągi i spalanie. Waga felgi 10 kg a 18 kg to 8 kg różnicy na kole, więc 32 kg dodatkowej wagi nieresorowanej x 2 = 64 kg lub więcej w kabinie. Tylko, że nie wiem czy to szarlataństwo, czy faktycznie ważny temat choć pomijany przez ludzi. Nie mówiąc o tym, że chińskie oponki też mogą swoje ważyć w stosunku do dobrych mieszanek.

    - - - Updated - - -

    I taki teścik. http://www.hotrod.com/articles/light...ls-comparison/
    Chevy Chevelle 500 km.
    #1 waga zestawu felgi i opony 86 kg = e.t. and mph = 12.137@111.99
    #2 waga zestawu felgi i opony 74 kg = e.t. and mph = 12.107@112.52
    #3 waga zestawu felgi i opony 61 kg = e.t. and mph = 12.103@112.10
    #4 waga zestawu felgi i opony 48 kg = e.t. and mph = 12.026@113.11
    Różnica pomijalna ale jest. Tylko, że to Chevy 500 km, więc waga pewnie mniej wpływa na wynik niż słabsze np 200 konne auta
    Ostatnio edytowane przez Statyczny ; 15-10-2016 o 18:53

  4. #9164
    Użytkownik Świeżak Avatar Essential
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Warsaw
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 170 KM TCT Distinctive, Skywindow + Sport 2 + Premium + Infotainme
    Postów
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    Zwracacie uwagę na wagę felunku? Rozstrzał jest spory, a przewija się gdzieniegdzie info, że waga nieresorowana jest liczona jest x2 jako waga resorowana (nawet piszą, że x3) więc może mieć faktyczny wpływ na osiągi i spalanie. Waga felgi 10 kg a 18 kg to 8 kg różnicy na kole, więc 32 kg dodatkowej wagi nieresorowanej x 2 = 64 kg lub więcej w kabinie. Tylko, że nie wiem czy to szarlataństwo, czy faktycznie ważny temat choć pomijany przez ludzi. Nie mówiąc o tym, że chińskie oponki też mogą swoje ważyć w stosunku do dobrych mieszanek.

    - - - Updated - - -

    I taki teścik. http://www.hotrod.com/articles/light...ls-comparison/
    Chevy Chevelle 500 km.
    #1 waga zestawu felgi i opony 86 kg = e.t. and mph = 12.137@111.99
    #2 waga zestawu felgi i opony 74 kg = e.t. and mph = 12.107@112.52
    #3 waga zestawu felgi i opony 61 kg = e.t. and mph = 12.103@112.10
    #4 waga zestawu felgi i opony 48 kg = e.t. and mph = 12.026@113.11
    Różnica pomijalna ale jest. Tylko, że to Chevy 500 km, więc waga pewnie mniej wpływa na wynik niż słabsze np 200 konne auta

    Ważny, ale pomijany kosztem estetyki.
    Uzasadnione względem fizyki, bo wzór na energię ruchu obrotowego zawiera w sobie między innymi takie parametry jak właśnie masę oraz średnicę obracających się wokół danej osi ciał, a zmniejszając wagę koła (np. zakładając lżejszą felgę) sprawiamy, że potrzebna jest mniejsza energia do przyspieszenia. Także wytracanie prędkości przebiega szybciej. Generalnie masa mniejsza nieresorowana zawsze działa korzystnie na osiągi.
    Do porównania z alternatywnymi felgami przykładowe felgi i ich masy:
    19" Ti, nr kat: 156082570, masa 14000 g
    18" „PÓŁKSIĘŻYCE” nr kat: 156086719, masa 10500 g
    18" „PODKOWY” nr kat: 156071309, masa 14160 g

  5. #9165
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Dzięki za obszerne wytłumaczenie, półksiężyce fajnie ważą. Ciekawi mnie (pomijając aspekt zawieszenia czy przekłamań liczników) czy da się zniwelować podwyższoną wagę całego koła przez zastosowanie mniejszej średnicy całości (niższy profil opony). W sensie czy mniejsza średnica koła w efekcie więcej znaczy niż wyższa masa.

  6. #9166
    Użytkownik Świeżak Avatar Essential
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Warsaw
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 170 KM TCT Distinctive, Skywindow + Sport 2 + Premium + Infotainme
    Postów
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    Dzięki za obszerne wytłumaczenie, półksiężyce fajnie ważą. Ciekawi mnie (pomijając aspekt zawieszenia czy przekłamań liczników) czy da się zniwelować podwyższoną wagę całego koła przez zastosowanie mniejszej średnicy całości (niższy profil opony). W sensie czy mniejsza średnica koła w efekcie więcej znaczy niż wyższa masa.
    W aspekcie zawieszenia chodzi o to, że wszystko co wisi na amortyzatorach i wahaczach jest nieresorowane, wszystko wyżej – tak, a zakładając takie, czy inne felgi mamy możliwość zniwelować podwyższoną wagę całego koła, np. tak jak mówisz – mniejsza średnica, niższy profil opony. W samych oponach też są spore różnice masy – skrajnie przy oponach klasy premium, a odpowiednikami made in China różnica może wynieść 4-6 kg/szt. Można niwelować średnicą, ale zyski będą wg mnie szczątkowe.
    Masa obrotowa chyba ma przelicznik razy dwa. Można się przymierzyć do policzenia na przykładzie np masy (półksiężyce) o ile energii miej potrzeba przy przyspieszeniu, ale wniosek, że koło (zestaw felga + opona) lżejsze np. o 1 kg (a ogółem o 4 kg, bo podstawia się wszystkie koła) da XX % mniejszy czas 0-100 km/h jest IMHO zbyt daleko idącym wnioskiem, bo ten czas zależy przecież jeszcze od wielu czynników np. mocy silnika w zależności od prędkości obrotowej, czy przebiegu samego momentu obrotowego. Mimo wszystko, im lżej wisi na amortyzatorze, tym masa mniejsza nieresorowana działa korzystnie na osiągi.
    Ostatnio edytowane przez Essential ; 16-10-2016 o 09:33

  7. #9167
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    159 SW Q4 2.4 JTDM @235HP 505Nm Bez klap, egr i dpf :-)
    Postów
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Tfu pomyłka 5x112 oczywiście bo znaleźć coś ciekawego w 110 to chyba łatwiej w lotto wygrać Dystanse musiały być bo na Brembo prawie nic nie wchodzi. zacisk jest jakieś 2mm od ramion, a większy dystans już nie wejdzie.
    Mam ATS 18 cali, szerokość 8,5 cała, et 35 i założone bez dystansów [emoji3]

    Naskrobane przez Galaxy S7 EDGE

  8. #9168
    Użytkownik Świeżak Avatar Essential
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Warsaw
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 170 KM TCT Distinctive, Skywindow + Sport 2 + Premium + Infotainme
    Postów
    171

    Domyślnie

    Panowie, ponawiam pytanie. Szukam w Warszawie sprawdzonego zakładu zajmującego się renowacją felg. Ktoś robił? Kogoś polecacie?
    Czy ma ktoś doświadczenie z www.renowacjafelg.pl z Al. Krakowskiej? Planuje w swoich zmienić kolor.
    Chcę położyć lakier Grigio Nube AR763 (Thx #prezes01).
    Macie pomysły gdzie, jak zrobić to fachowo? Zależy mi na profesjonalnej robocie.
    Robiłem Tristary 17” w Profilu w Rykach (max opcja szkiełkowanie, prostowanie, malowanie proszkowe) w wykończeniu chrom (proszkowy).
    Do wykonania nie mam żadnych uwag, felgi technicznie jak z fabryki, ale odnośnie koloru, spodziewałem się bardziej spektakularnego efektu.
    Przy okazji korzystał ktoś od nas z ich usług? http://zacisk.com/?page_id=14

    Ostatnio edytowane przez Essential ; 16-10-2016 o 09:41

  9. #9169
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    ALFA ROMEO 159 SW 2009 2.4jtdm 210 koni
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-essential Zobacz post
    Panowie, ponawiam pytanie. Szukam w Warszawie sprawdzonego zakładu zajmującego się renowacją felg. Ktoś robił? Kogoś polecacie?
    Czy ma ktoś doświadczenie z www.renowacjafelg.pl z Al. Krakowskiej? Planuje w swoich zmienić kolor.
    Chcę położyć lakier Grigio Nube AR763 (Thx #prezes01).
    Macie pomysły gdzie, jak zrobić to fachowo? Zależy mi na profesjonalnej robocie.
    Robiłem Tristary 17” w Profilu w Rykach (max opcja szkiełkowanie, prostowanie, malowanie proszkowe) w wykończeniu chrom (proszkowy).
    Do wykonania nie mam żadnych uwag, felgi technicznie jak z fabryki, ale odnośnie koloru, spodziewałem się bardziej spektakularnego efektu.
    Przy okazji korzystał ktoś od nas z ich usług? http://zacisk.com/?page_id=14

    Ile wyszło za full opcje na tristarach za komplet ?

    Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  10. #9170
    Użytkownik Świeżak Avatar Essential
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Warsaw
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 170 KM TCT Distinctive, Skywindow + Sport 2 + Premium + Infotainme
    Postów
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tornado Zobacz post
    Ile wyszło za full opcje na tristarach za komplet ?

    Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
    Cennik

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. [159] Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny
    Utworzone przez Bachus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 01-06-2021, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory