Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Czym pomalować ramiona wycieraczek?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Cool Czym pomalować ramiona wycieraczek?

    tak jak w temacie wiadomo że spryskiwacze szyby w AR 156 są umieszczone na podszybiu i pierwszy strumień zawsze uderza w ramiona... już raz przed zimą były pomalowane na czarny mat przez mojego mechanika. Teraz problem znowu powrócił - jaką farbą to pomalować by przy narażeniu na strumień płynu lakier nie odpadał i ramiona nie rdzewiały ? jaki rodzaj farby, oraz czy w sprayu ? dodam że nie mam możliwości w domowych warunkach prysnąć tą lakierem :/

    pozdrawiam Paweł

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar alfaradek146
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Wodzislaw Śląski
    Auto
    Alfa Romeo 146, 1,6 16V, TWIN SPARK
    Postów
    218

    Domyślnie

    Powiem tak. Ja w swojej 146 malowalem zwykłym sprayem czarny mat, i trzyma sie bardzo dobrze, widocznie mechanik nie zrobił tego jak powinien.
    Ogólnie to zdejmujesz wycieraczki,ścierasz papierem ściernym, odtłuszczasz rozpuszczalnikiem i niema opcji zeby odpadło, nawet jak nie masz jak pomalować w warunkach domowych to wystarczy jak bedzie troszkę cieplej, bo wiadomo teraz mrozy, zdejmiesz ramiona i 20 minut roboty pod blokiem, a ramiona to na 10 minut na krzaku powiesisz, przeschną i zakladasz na auto spowrotem a reszta wyschnie na aucie.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    ja w poprzednim aucie - Astra, zrobiłem tak. Podobnie jak pisze alfaradek zjechałem papierem stary lakier, później wszystko ładnie odtłuściłem, nałożyłem na to 2-3 warstwy lakieru (spray) oczywiście w odstępach czasu i na to jeszcze warstwę bezbarwnego i jak to się mówi nie było na to h..a we wsi, mróz, deszcz, śnieg, grad, żubr, bóbr k...a łoś normalnie jak ruski czołg hehe

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar alfaradek146
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Wodzislaw Śląski
    Auto
    Alfa Romeo 146, 1,6 16V, TWIN SPARK
    Postów
    218

    Domyślnie

    hehehe racja ja nie dawałem bezbarwnego bo mi nie pasuje. Ale zanim zostalem posiadaczem Alfy to w poprzednich autach też tak malowalem i nic nigdy nie zeszło.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Zwol4
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kłodawa
    Auto
    156 1.8 TS
    Postów
    448

    Domyślnie

    Cytat Napisał 156X Zobacz post
    i jak to się mówi nie było na to h..a we wsi, mróz, deszcz, śnieg, grad, żubr, bóbr k...a łoś normalnie jak ruski czołg hehe
    Hahaha Poprawiłeś mi humor

    Koledzy dobrze radzą, kuzyn tak robił i jest ok
    Była : 146 1.6Ts 97r (2006-2011)
    Jest : 156 1.8Ts (2010 - ?)
    146Ti 2.0Ts (2013 - 2016)

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Kiedyś znajomy malował proszkowo i nawet dobrze mu sie to sprawuje.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    dzięki za szybką odpowiedź i pomoc, zrobię tak jak mówicie tylko poczekam aż się troszkę cieplej zrobi ;] pozdr

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar veet
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    PCT/PO/SCZ/SZ/RSA
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    319

    Domyślnie

    Ja po malowaniu czarnym lakierem(mat w spray-u) sprawdziłem miejsce gdzie konkretnie ramie dostaje i położyłem tam delikatną warstwę silikonu sanitarnego(również czarnego) jak na razie daje radę... co prawda pod kontem widać jak się człowiek przyjrzy, że coś tam prócz lakieru jest ale bynajmniej białe placki się nie robią...

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    Cytat Napisał 156X Zobacz post
    ja w poprzednim aucie - Astra, zrobiłem tak. Podobnie jak pisze alfaradek zjechałem papierem stary lakier, później wszystko ładnie odtłuściłem, nałożyłem na to 2-3 warstwy lakieru (spray) oczywiście w odstępach czasu i na to jeszcze warstwę bezbarwnego i jak to się mówi nie było na to h..a we wsi, mróz, deszcz, śnieg, grad, żubr, bóbr k...a łoś normalnie jak ruski czołg hehe
    a tak trochę z innej beczki kolego a nie przejeżdżałeś czasem przez wieluń 24 grudnia w sobotę bodajże ubiegłego roku bo pamiętam sobie że stoję w korku i z przeciwka (też w korku) zbliża się piękna bella po FL sportwagon identyczna jak Twoja na klubowych ramkach rejestracja ERA i coś tam coś tam; było wtedy porozumienie wzrokiem i łapka w górze pozdr Paweł

Podobne wątki

  1. [159] czym pomalować grill altrape?
    Utworzone przez kizior w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-10-2014, 19:38
  2. Czym i jak pomalować ranty błotników - odpryski.
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 09:42
  3. [155] Czym pomalować kolektor wydechowy?
    Utworzone przez maicher w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 22:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory