Strona 1 z 11 12345678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 105

Temat: Giulietta vs 159

  1. #1
    Husar
    Gość

    Domyślnie Giulietta vs 159

    Chciałbym zasięgnąć Waszej opini.
    Od dwóch miesięcy rozglądam się za 159. Bardzo ciężko jest znaleźć cos dobrego na rynku wtórnym.
    Po codziennym wertowaniu ogłoszeniem wpadł mi do głowy inny pomysł, a mianowicie skoro mam wydać 60tys za używana 159 to dlaczego nie kupić nowej Giulietty.
    Moja rodzina to 3 osoby: zona, synek 2 letni i ja . kompakt mógłby być wystarczający tym bardziej, że raczej nie planujemy kolejnego dziecka.
    Samochód potrzebny jest mi na dojazdy do pracy (ok 70 Km dziennie+oczywiscie od czasu do czasu na weekeny z rodzinną).
    Samochód musi mi dawać przyjemnosć z jazdy.

    Dzięki za porady.

  2. #2
    Bruce Willis
    Gość

    Domyślnie

    Kup 159. Więcej miejsca po prostu.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Adalbrecht
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Hyundai i30N
    Postów
    107

    Domyślnie

    Ja stawiam na Giuliettę. Po pierwsze nowsze konstrukcja i wykorzystana w samochodzie technologia. Po drugie nowy samochód to nowy samochód - dwuletnia gwarancja, pewność dotycząca historii samochodu i to piękne uczucie, że jest mój i tylko mój. ;p Nie wypowiadam się na temat wielkości samochodu - to jest kwestia indywidualna, ale skoro nie wspominasz o podróżach, itp. kompakt wydaję się być wystarczający. Moje wątpliwości budzi cena, bo czy za 60 000 zł można kupić nową, przyzwoicie wyposażoną i dynamiczną Giuliettę?

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Niski
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 3.2 GTA Q2
    Postów
    341

    Domyślnie

    Trochę przesada z tą różnicą miejsca. I tu i tu jest tak sobie,ale z tyłu jeżdżą dzieci.
    Ja bym brał na twoim miejscu guliettę, właśnie ze względu na nowoczesną konstrukcję.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    za 60 tys to raczej gulietty nowej w przyzwoitej wersji nie kupisz

  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Jako, żem jeszcze młody to brałbym 159 no i rodzina mi sie powiekszyła to pewnie jeszcze poszedłbym w SW, ale niestety brak funduszy. Wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie. To ty tym autem bedziesz jezdził, nie my. Musisz sie przejechac i jednym i drugim, aby później nie pluc sobie w brode

  7. #7
    Husar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał slider2002 Zobacz post
    za 60 tys to raczej gulietty nowej w przyzwoitej wersji nie kupisz
    Miałem na mysli to, że jak mam wydać 60 tys na używany samochód to czy nie lepiej dopłacić 20 tys i kupić nową Guliette

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Husar Zobacz post
    Miałem na mysli to, że jak mam wydać 60 tys na używany samochód to czy nie lepiej dopłacić 20 tys i kupić nową Guliette
    Lepiej
    Mi bardziej podoba się 159, ale jakbym miał wybierać używaną 159, albo nową Julkę, to bralbym Julkę.

  9. #9
    Kurt
    Gość

    Domyślnie

    Bierz Julkę. Miałem taki sam dylemat. Zastanawiałem się nad 159, 2-3 letnią, kombi, diesel 150 km, z przebiegiem poniżej 100 tys. Km, udokumentowanym pochodzeniem i przebiegiem. W końcu spasowałem. Bardzo mała podaż egzemplarzy, które spełniałyby moje oczekiwania. A jeśli tak było to cena była wyższa niż oczekiwałem. W końcu kupiłem Giuliettę, nową, na gwarancji i nie stresuję się czy była bita, czy coś się popsuje. Spokojnie zmieścicie się w trzy osoby. Mój syn ma 9 lat, na komfort jazdy nie narzeka, na ferie zimowe spokojnie się zmieściliśmy, a zapewniam, że zawsze zabieramy więcej rzeczy niż faktycznie potrzebujemy;-).

  10. #10
    Bruce Willis
    Gość

    Domyślnie

    Bierz 159. Miałem taki sam dylemat. Zastanawiałem się nad Julką. W końcu spasowałem. Kupiłem bowiem 159 od Niemca, od właściciela, z pełnym udokumentowaniem. Nie stresuję się czy była bita, czy coś się popsuje. Spokojnie zmieścicie się w trzy osoby. Mój syn ma 6 lat, na komfort jazdy nie narzeka, na ferie zimowe spokojnie się zmieściliśmy, a zapewniam, że zawsze zabieramy więcej rzeczy niż faktycznie potrzebujemy;-). I auto urodą bije na głowę Julkę. Stylem i ponadaczasową, klasyczną linią.

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  2. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 235KM XENON BOSE DNA
    Utworzone przez lizard w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 10:37
  3. [Giulietta] Air bag Giulietta
    Utworzone przez Melka w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-06-2013, 16:28
  4. Alfa Romeo Giulietta Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm
    Utworzone przez tomasz777 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 01:49
  5. Giulietta SS i Giulietta G430 IMove Marangoni
    Utworzone przez eclipse w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 22:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory